:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pogrom! Ogromna zaliczka Stali przed rewanżem w Ostrowie

Pogrom! Ogromna zaliczka Stali przed rewanżem w Ostrowie
egorzow.pl - Marcin 06/10/2019 20:05

truly.work Stal Gorzów - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 60:30

W pierwszym meczu barażowym o PGE Ekstraligę truly.work Stali Gorzów rozpędzała się z każdym wyścigiem i ostatecznie bardzo pewnie pokonała Arged Malesę TŻ Ostrovię Ostrów, wygrywając 60:30. Rewanż i pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej wydaje się więc formalnością, choć wynik nie oddaje przebiegu spotkania.

 

Już w trakcie prezentacji chwilę chwały miał nowy indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, który wyjechał na drugim samochodzie, a przy linii startu otrzymał upominki, w tym voucher na wycieczkę na Malediwy od prezydenta miasta Jacka Wójcickiego oraz prezesów Marka Grzyba i Ireneusza Macieja Zmory. Na piątek zapowiedziano natomiast oficjalne przywitanie czempiona globu przez mieszkańców Gorzowa. Sobotni sukces nie przyćmił umysłu 24-latka, który skutecznie skupił się na niedzielnym meczu.

 

Pierwszy bieg przyniósł nam od razu krótką przerwę, bowiem daszkiem o taśmę zahaczył Aleksandr Łoktajew. On i Peter Kildemand otrzymali po ostrzeżeniu za utrudnianie startu, ale w powtórce pojechali wszyscy. W niej nieco nieoczekiwanie od startu do mety prowadził Nicolai Klindt. Ostatni dojechał Kildemand, który został wykluczony za przejechanie wewnętrznej linii dwoma kołami. Prowadzenie szybko jednak zmienili młodzieżowcy po defekcie na starcie Kamila Nowackiego. Po drugiej gonitwie sędzia Artur Kuśmierz zarządził dodatkową kosmetykę toru. Już w pierwszej odsłonie widać było, że zawodników nieco wyrywa na wyjściu z pierwszego łuku.

 

Po powrocie do rywalizacji zaskoczeń już nie było i gorzowianie zaczęli odjeżdżać rywalom. Rafał Karczmarz do samego końca ścigał Grzegorza Walaska w 4. wyścigu. W drugiej serii remisy dla Ostrovii ratowali Klindt i seniorzy w starciu z juniorem. W innej lidze jechał oczywiście Zmarzlik. W 7. odsłonie meczu trener Stanisław Chomski nie czekał i zmienił bezbarwnego Kildemanda. Dało to jeden punkt na Nowackim. Walasek natomiast nie dał rady Woźniakowi i przewaga Stali urosła do 10 punktów.

 

W 8. gonitwie Mariusz Staszewski chciał może i gonić rywali z Gorzowa, ale może przede wszystkim nie stracić więcej. Chyba tak należy tłumaczyć rezerwę taktyczną, w której Walasek pojechał za Łoktajewa do spółki z niepokonanym dotąd Klindtem przeciwko Zmarzlikowi. Ten nic sobie jednak z tego nie robił i pewnie wygrał. Przyjezdni nie mieli łatwego życia. W 9. wyścigu pociągnęło w pierwszym łuku Sama Mastersa, czym spowodował upadek Tomasza Gapińskiego. Australijczyk został wykluczony, a w powtórce gospodarze nie dali mu zbytnio szans.

 

Kolejna rezerwa taktyczna miała miejsce w 11. odsłonie, kiedy to ponownie jechał Zmarzlik. Ani Klindt ani Gapiński nie znaleźli sposobu na mistrza świata, a ten drugi przegrał także z Kildemandem. Duńczyk z Ostrowa powalczył także w 12. wyścigu, ale musiał uznać wyższość Kasprzaka. Wynik 4:2, a w całym spotkaniu 45:27 oznaczał, że tego pojedynku Stal już nie przegra, a zaraz potem jeszcze dobili przeciwnika podwójnym triumfem Woźniaka i Andersa Thomsena.

 

Wyścigi nominowane były kolejnymi mocnymi ciosami, które już właściwie położyły ostrowian na deskach. Rezultat 60:30 wskazuje na pogrom, ale dopiero piorunująca końcówka pozwoliła truly.work Stali Gorzów zbudować taką przewagę. Rewanż 13 października.

 

 

Po meczu powiedzieli:

Stanisław Chomski (trener truly.work Stali Gorzów): Myślę, że jesteśmy godni miejsca w ekstraklasie. Zawodnicy to pokazali. To nie był nasz tor, bo był bardzo twardy, przygotowywany po to, żeby zawody się odbyły. Na naradzie przed meczem mówiłem, że to taki rebus do rozwiązania dla nas wszystkich. Z biegiem czasu to się udało. Bardzo pożyteczny i skuteczny sprawdzian naszych rozwiązań. Nie wszystko może się udało, ale taki to jest sport. Akurat ci, na których najbardziej stawiałem, nie zawiedli. To jest plus tego meczu. Potężna zaliczka, ale nie ma takiej przewagi, która jest bezpieczna i nie ma takiej straty, której nie można odrobić. Patrząc realnie, to musimy być dalej skoncentrowani, do końca tego tygodnia i pojechać do Ostrowa, by postawić kropkę nad "i".

 

Mariusz Staszewski (trener Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów): Liczyliśmy na 30 punktów, ale że jeszcze druga cyfra będzie troszkę inna, tak do 36 lub 38. Rzeczywistość jest troszeczkę inna, tor zweryfikował nasze zachcianki. Następny mecz jest u nas, przygotowujemy się do niego i będziemy się starać, żeby pozostało to, że Ostrów u siebie nie poległ do tej pory. Jedziemy z myślą, żeby powalczyć o zwycięstwo na swoim torze. Odrobić straty będzie niezmiernie trudno.

 

Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów): Na pewno nie było łatwo się skoncentrować, bo lubię się troszeczkę wyłączyć, mieć takie klapki na oczy i skupić się na celu. Każdy podchodził, gratulował, robiliśmy zdjęcia, a nie chciałem się też zamykać w sobie i być otwartym na ludzi i razem świętować. Tego nie ma codziennie. To jest niesamowite uczucie, aż ciarki mi idą. Dopiero do mnie tak naprawdę dochodzi, bo nie rozmyślałem nad tym za bardzo. Rano wstałem, kościół, śniadanie, do warsztatu, pranie zrobiłem, wysuszyłem szybko, co na mecz potrzeba. Chłopaki pytali, które silniki, w zeszyty popatrzyłem i był wyjazd. Gdzieś na telefonie obejrzałem tylko półfinał, ale w domu mam nagrane i obejrzę we wtorek, bo jutro do Warszawy.

 

Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów): Jazda na gorzowskim torze smakowała dobrze i kamienie też. To pokazało, ile nam brakuje do Stali Gorzów i Ekstraligi. Gratulacje dla chłopaków, dla Bartka jeszcze raz. Przegraliśmy, choć staraliśmy się, ale widać, że są różnice. Jest nam przykro, że tylko z początku nawiązywaliśmy walkę, a w końcówce już nie. Dużo błędów, złych ustawień. Stal Gorzów pokazała, gdzie jest nasze miejsce i musimy dużo pracować, żeby do tego poziomu dorównać. W Ostrowie na pewno się nie poddamy, znamy dobrze swój tor i myślę, że będzie więcej ciekawszych wyścigów. Tor był normalny, równy dla wszystkich. Najważniejsze, że po tych opadach deszczu Jarek Gała zrobił świetną robotę, bo nie było dziur, wyrw. Tor był fajny do szybkiej jazdy zawodników Stali.

 

Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów): Misja wykonana w połowie. Nie lubię cieszyć się za wcześnie. Jestem typem, który cieszy się dopiero po przejechaniu linii mety, a tak naprawdę jesteśmy teraz na drugim okrążeniu. Wiadomo, że możemy być z siebie zadowoleni, chociaż nie było tak łatwo, jak świadczy o tym wynik. Musimy do tego podejść ze spokojem, bez zbędnej presji, bo dobrze wykonaliśmy swoją pracę, ale na pewno nie możemy pojechać do Ostrowa jak na wakacje. W kilku biegach Ostrovia pokazała, że ma naprawdę dobrych zawodników. U siebie będą silniejsi. Musimy pojechać tam bardzo skoncentrowani i z bojowym nastawieniem.

 

 

truly.work Stal Gorzów - 60:

9. Szymon Woźniak 12+2 (2,3,3,2*,2*)

10. Peter Kildemand 3+1 (w,-,2*,1)

11. Krzysztof Kasprzak 11+2 (3,2,1*,3,2*)

12. Anders Thomsen 11+2 (2*,1*,2,3,3)

13. Bartosz Zmarzlik 15 (3,3,3,3,3)

14. Mateusz Bartkowiak 3+1 (2*,0,1)

15. Rafał Karczmarz 4 (3,1,0)

16. Frederik Jakobsen 1 (1)

 

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów - 30:

1. Nicolai Klindt 11+1 (3,3,1*,2,2,d)

2. Aleksandr Łoktajew 1 (1,0,-,-)

3. Tomasz Gapiński 5 (1,2,1,0,1)

4. Sam Masters 1+1 (0,1*,w,0,-)

5. Grzegorz Walasek 11 (2,2,2,3,1,1)

6. Kamil Nowacki 0 (d,0,-)

7. Marcin Kościelski 1 (1,0,0)

8. Sebastian Szostak 0 (0,0)

 

Bieg po biegu:

1. (61,11s) Klindt, Woźniak, Łoktajew, Kildemand (w/2x) 2:4

2. (60,75s) Karczmarz, Bartkowiak, Kościelski, Nowacki (d/start) 5:1 (7:5)

3. (60,09s) Kasprzak, Thomsen, Gapiński, Masters 5:1 (12:6)

4. (60,53s) Zmarzlik, Walasek, Karczmarz, Kościelski 4:2 (16:8)

5. (61,12s) Klindt, Kasprzak, Thomsen, Łoktajew 3:3 (19:11)

6. (60,47s) Zmarzlik, Gapiński, Masters, Bartkowiak 3:3 (22:14)

7. (61,57s) Woźniak, Walasek, Jakobsen, Nowacki 4:2 (26:16)

8. (60,11s) Zmarzlik, Walasek, Klindt, Karczmarz 3:3 (29:19)

9. (62,06s) Woźniak, Kildemand, Gapiński, Masters (w/su) 5:1 (34:20)

10. (62,50s) Walasek, Thomsen, Kasprzak, Kościelski 3:3 (37:23)

11. (60,61s) Zmarzlik, Klindt, Kildemand, Gapiński 4:2 (41:25)

12. (60,68s) Kasprzak, Klindt, Bartkowiak, Szostak 4:2 (45:27)

13. (61,94s) Thomsen, Woźniak, Walasek, Masters 5:1 (50:28)

14. (61,18s) Thomsen, Kasprzak, Gapiński, Szostak 5:1 (55:29)

15. (61,66s) Zmarzlik, Woźniak, Walasek, Klindt (d/start) 5:1 (60:30)

 

Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)

Komisarz toru: Maciej Głód (Bydgoszcz)

Przewodniczący jury: Marek Wojaczek (Rybnik)

NCD: 60,09s uzyskał w 3. biegu Krzysztof Kasprzak

Widzów: około 6 000 (w tym około 150 z Ostrowa)

Startowano wg I zestawu startowego

 

Autor: Marcin Malinowski

Reklama

żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, truly.work, stal gorzów, arged malesa tż ostrovia ostrów - komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Magazynier

Magazynier Firma produkcyjna zatrudni magazyniera do pakowania towaru. Praca od poniedziałku do piątku. Praca polega na przygotowaniu materiału..


Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..


Mieszkanie 61,59 m2 Górczyn

Mieszkanie 3 pokojowe na Górczynie przy ul. Sosnkowskiego, usytuowane na wysokim parterze. Powierzchnia - 61,59 m2. Salon częściowo połączony z..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egorzow.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"