:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Twórcze naukowo wakacje

Wakacje to najlepszy moment na naukę. Zdziwieni? A jednak! Z tą, tylko z pozoru szaloną, tezą zgodzą się z pewnością wszyscy uczestnicy zagranicznych kursów językowych.

Tego, że znajomość języków obcych jest podstawą komunikowania się w dzisiejszym świecie, nikomu tłumaczyć nie trzeba. Poza tradycyjnymi lekcjami, czytaniem książek, oglądaniem filmów, czy korzystaniem z nowoczesnych programów i aplikacji, w opanowaniu ich z całą pewnością pomogą nam kursy językowe za granicą.

Szukając wakacyjnego wyjazdu możemy przebierać w licznych propozycjach. Szkoły usytuowane są w dużych miastach jak Londyn, Berlin czy Barcelona, kameralnych miasteczkach, nadmorskich kurortach i w lokalizacjach zupełnie egzotycznych.
Poza typowymi kursami, podczas których nauka odbywa się w kilkunastoosobowych grupach, a zajęcia sprowadzają się do kilku lekcji dziennie i kilku wycieczek w tygodniu, warto wspomnieć o tych, które dają nieco ciekawsze możliwości. Przykładem może być tu szkoła SUL Language Schools (Londyn i Plymouth). Młodzież uczy się w 4-osobowych grupach w domu nauczyciela. W tak kameralnych warunkach efekt nauki jest murowany.
Jeśli chcemy zakończyć wyjazd uzyskaniem któregoś z certyfikatów – FCE, CAE, IELTS lub TOEFL – możemy wybierać między kursami organizowanymi przez kilka szkół i wybrać się np. do Oxfordu.
Osoby, które mają potrzebę zgłębienia np. specjalistycznego języka z dowolnej branży, mogą wybrać się do Warnford do szkoły Riversdown House. To luksusowa rezydencja, w której naraz może uczyć się tylko szesnastu uczniów. Lekcje są indywidualne, a szkoła często zatrudnia lektorów specjalnie na potrzeby danego kursanta.
Jeśli poza doszlifowaniem języka chcemy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – wiele szkół oferuje zajęcia z golfa, tenisa, czy jazdy konnej. Znajdzie się tez coś dla amatorów piłki nożnej. Dla młodych miłośników motoryzacji szkoła Sussex Summer School (jej oddziały mieszczą się w Frewen i Earlsclif) przygotowała program Mercedes Benz Driving Experience. Jego ramach młodzież może zacząć przygotowywać się do kursu na prawo jazdy.

Wybór kursów jest ogromny. Jedynym ograniczeniem jest zasobność naszego portfela. Tego typu wyjazdy nie należą do tanich, ale ich efektywność jest nie do przecenienia. Zajęcia w klasach to tylko część nauki. Język, którego uczymy się na zajęciach doszlifujemy rozmawiając z rodzinami, u których zamieszkamy, czy z kolegami z akademika. Taki wyjazd możemy zorganizować sobie sami, ale należy pamiętać o wielu rzeczach, takich jak dopełnienie wszystkich formalności w szkole, ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport.

Przed wyjazdem w jakiekolwiek miejsce na świecie, warto zapoznać się z ciekawymi miejscami godnymi odwiedzenia.

Twórcze naukowo wakacje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Strony internetowe , - więcej informacji