:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Rewitalizacja Kwadratu

Inwestycje infrastruktura, Rewitalizacja Kwadratu - zdjęcie, fotografia

Rewitalizacja Kwadratu

O gorzowskim Kwadracie krążą różne legendy. Wiele osób uważa, że jest to wyjątkowo niebezpieczne część miasta i po zmroku lepiej tutaj się nie zapuszczać. Na szczęście, już w niedalekiej przyszłości może to się zmienić i ta niechlubna opinia zostanie odczarowana. ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) ogłosił właśnie przetarg na planowaną rewitalizację zdegradowanych obszarów Gorzowa Wielkopolskiego. Miasto przyjmuje oferty do 26 kwietnia. Przewidywany termin realizacji projektu to 30 listopada 2017.

Gorzowski Kwadrat to teren o powierzchni nieco ponad jednego hektara, zamknięty ulicami Dąbrowskiego, 30 stycznia, Krzywoustego i Chrobrego, który ma zmienić charakter, wygląd oraz wzbogacić się o zupełnie nowe funkcje. Do najważniejszych zmian zalicza się m. in. Nowe kwietniki, stojaki rowerowe, ręczna pompa z wodą zdatną do picia, śmietniki i słupy ogłoszeniowe zbudowane z nowoczesnych i lekkich konstrukcji. Planowo ma także powstać 12 stacjonarnych stołów rozrywkowych np. z grami planszowymi. Możemy liczyć także na nowe ławki i wielopoziomowe siedziska, plac zabaw i piękną fontannę stworzoną w formie sadzawki. Place zabaw i rekreacji będą dostosowane różnych grup wiekowych. W tym miejscu, warto zaznaczyć, że pomnik II Armii Wojska Polskiego zostanie odświeżony, a zabytkowa toaleta wyremontowana. Sam Kwadrat zostanie podzielony na mniejsze części. Wszystkie stare krzewy i część drzew ma zostać usunięta lub poprzycinana, ale zostaną one zastąpione niskimi, nowymi nasadzeniami. Nowe i bezpieczne chodniki także są przewidziane w planie rewitalizacji gorzowskiego Kwadratu. Ciągi komunikacyjne, mimo dodania nowych obiektów oraz modernizacji starych, nie zostaną zakłócone i przejście przez Kwadrat będzie nadal możliwe.

Dzięki rewitalizacji Kwadratu, mieszkańcy wreszcie będą mogli odpocząć w bezpiecznym i zmodernizowanym miejscu. Nowe oświetlenie, przebudowane alejki, drzewa i krzewy sprawią, że Kwadrat stanie się teren pełnym atrakcji, w którym wiele osób będzie chciało spędzić swój wolny czas. Warto podkreślić, że dzielnica ta to przede wszystkim zabytkowa zabudowa. Wiele z kamienic, które znajdują się na omawianym terenie, doczekała się już rewitalizacji. Zaplanowano także kolejne remonty budynków. Dlatego też zmodernizowany Kwadrat idealnie wpasuje się w odnowioną tkankę miejską. 

Władze miasta podkreślają, że zaplanowane zmiany, kiedy wejdą w życie, będą miały ogromny wpływ na dalszy rozwój tych terenów. Powstaną nowe funkcje. Planuje się, że na Kwadracie będą organizowane plenerowe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Z informacji, jakie do nas docierają, można wywnioskować, że w niedalekiej przyszłości Kwadrat zmieni się nie do poznania. Będzie nowym, ciekawym, ale przede wszystkim zmodernizowanym punktem na gorzowskiej mapie miasta. Miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć, spędzić miło czas i po prostu podziwiać zmiany, jakie zachodzą w Gorzowie Wielkopolskim. Poprawa wyglądu i funkcjonalności małej, jak i dużej architektury pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta.

gorzowski kwadrat, zmiany, inwestycje, nowa przestrzeń, rewitalizacja gorzowa, - komentarze opinie

  • gość 2017-05-29 20:41:04

    Czy redakcja nie ma zdjęć Kwadratu, czy chodzi tutaj o zart?

  • gość 2017-07-10 13:37:27

    śmiech na sali rewitalizacja kwadratu dla kogo to ma być dla meneli?, luksusowy kurorot za grube miliony. niech miasto skończy drogi bo nie ma jak jeździć po tym Gorzowie. Świątynia się pali a tu kurort powstanie ............... jaka władza takie inwestycje

  • Jan Magzik 2017-08-23 16:02:44

    Na razie straszny jest.

Dodajesz jako: Zaloguj się