:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Nowości na Moto Racing Show i gro atrakcji na Koniec Lata Party

Nowości na Moto Racing Show i gro atrakcji na Koniec Lata Party

Szczegóły Koniec Lata Party 2017

Zbliża się zakończenie wakacji, a więc po raz kolejny odbędzie się Koniec Lata Party, czyli trzy dni różnorodnych imprez, których głównymi punktami będą Moto Racing Show, 2017 MIB Nordic Gorzów FIM Speedway Grand Prix of Poland, Sportowe Pożegnanie Wakacji oraz Animalia. Nie zabraknie też koncertów muzycznych.

 

Szczegóły poszczególnych wydarzeń przedstawiono na specjalnej konferencji prasowej. Nieco odświeżoną formę będzie miał uwielbiany przez gorzowian Moto Racing Show, choć wiąże się to oczywiście z utrudnieniami w postaci zamknięcia Mostu Staromiejskiego. W odróżnieniu od lat poprzednich zastosowane zostaną nieco inne zabezpieczenia. Oprócz betonowych barier pojawią się także opony i metalowe zapory, a płoty oddzielające publikę od ulicy na moście będą wyższe. Oprócz tradycyjnej wystawy i późniejszej parady będą także różnorakie pokazy. Obok driftu i motocyklowego stuntu postanowiono na nowość: rallycross, za który odpowiadać będzie niemiecka ekipa Seyffarth Motorsport, której samochody można było podziwiać już w roku ubiegłym.

 

- Będzie grupa Seyffarth Motorsport, która od lat 70-tych bierze udział w wyścigach samochodowych na terenie Niemiec i nie tylko. Przywiozą osiem samochodów od najniższych klas do najwyższych. Z tych najciekawszych pojawią wyścigowe Porsche 911, Audi R8, które było w ubiegłym roku. Do tego auto na bazie Mustanga, Mercedes SLS AMG GTR. Każdy z tych samochodów kosztuje około miliona euro w podstawowej wersji, którą można zakupić. Proszę gorzowian o przebaczanie za zamknięty most. Jednocześnie dziękuję wszystkim służbom  - przekazał Włodzimierz Rój, dyrektor gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Po emocjach na moście gorzowianie w piątkowy wieczór otrzymają możliwość wzięcia udziału w koncertach, które nie doszły do skutku podczas Dni Gorzowa. Na scenie plenerowej zagoszczą Lemon, O.S.T.R. i Łobuzy. Między godziną 17 a 19 zaplanowano natomiast trening przed sobotnim gwoździem programu, czyli Grand Prix. - Tak, jak obiecaliśmy i słowa dotrzymaliśmy. W niedzielę mamy taką muzyczną niespodziankę, związaną z 760-leciem naszego miasta - mówiła Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

 

Poza starciem najlepszych żużlowców globu, wśród których oglądać będziemy piątkę Polaków, w tym wychowanka Stali Gorzów Bartosza Zmarzlika, do dyspozycji będzie wiele innych atrakcji. Na kibiców czekać będą zawodnicy podczas dwóch sesji autografowych: jednej z udziałem żużlowców Monster Energy i drugiej z innymi jeźdźcami. Cała sobota stanie pod znakiem sportu dzięki V edycji Sportowego Pożegnania Wakacji, inicjatywy zapoczątkowanej przez Halinę Kunicką, wielokrotną mistrzynię w kulturystyce, która skupia kluby sportowe, dając im możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności czy też przygotowania zmagań również dla najmłodszych. Tego dnia odbędą się także kolejne koncerty.

 

- Kolejny turniej cyklu Grand Prix. Bardzo ważny dla kibiców żużla, nie tylko Stali Gorzów, ponieważ olbrzymie szanse na medal mają Maciej Janowski i Patryk Dudek, a w doskonałej formie jest Bartek Zmarzlik, który goni czołówkę, odrabia straty i liczymy, że właśnie na gorzowskim stadionie, przy dopingu naszej publiczności, zbliży się do podium. Przypomnę, że jest on trzecim zawodnikiem świata z zeszłego roku. Niestety, kontuzje trochę przetrzebiły stawkę. Mamy już nadkomplet publiczności. Zostały jeszcze miejscówki stojące, które można nabyć w klubowym sklepie w NoVa Park - powiedział Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów.

 

- Naszym celem jest pokazanie mieszkańcom, jak duży jest zakres działania sportu w Gorzowie i jak wiele różnych dyscyplin jest w naszym mieście. Klub sportowe mają przedstawić swoje oferty, pozwoliły też dzieciom i młodzieży spróbować niektórych dyscyplin sportowych. Przy każdym stanowisku przygotowane są niespodzianki i różne nagrody, a przede wszystkim zadania, konkursy i rywalizacje sportowe. W większym zakresie pomyśleliśmy o dorosłych. Dołączyły do nas instytucje, które zajmują się działaniami prozdrowotnymi. Będzie można wykonać bezpłatne badania wzroku. Zjawią się również specjaliści, mówiący o różnych schorzeniach, profilaktyce. Będą także dwa stanowiska informujące o dotacjach unijnych dla ludzi i klubów sportowych oraz oczywiście loteria nagród - przedstawiła z kolei Kunicka.

 

Niedziela rozpocznie się natomiast od 2. Lubuskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Automobilklub Gorzowski. Jednak to nie motoryzacja będzie głównym punktem trzeciego dnia imprez, a zwierzęta. Animalia 2017 to koncerty, ale przede wszystkim ciekawe konkurencje dla czworonogów, jak choćby Dog Frisbee. Na scenie, w roli gwiazd wieczoru, zaprezentują się Gorzowska Orkiestra Dęta i Krystyna Prońko z zespołem i to jest właśnie wspominana przez MCK niespodzianka.

 

- Automobilklub Gorzowski wspiera Ośrodek Sportu i Rekreacji w dwóch czynnościach związanych z moto weekendem. W piątek dbamy o część sportową wyścigu rallycross na ulicach Gorzowa. Ośmiu sędziów i trzech techników będzie pracować od godziny 14 do 22 nad tym, aby impreza była fair play. Z tego jestem bardzo dumna i cieszę się, bo to nowa formuła sportu motorowego w mieście i to najwyższych lotów, ponieważ stajnia pana Chrisa Seiferta, która przywozi kierowców i auta, to są zawodnicy, którzy jeżdżą po całym świecie i są osobami stricte uzdolnionymi sportowo. Po drugie, Automobilklub Gorzowski wspomaga Moto Racing Show wystawą aut zabytkowych. Jest ich coraz więcej, coraz piękniejszych. Najlepsze, najlepiej odrestaurowane auto dostanie nagrodę do prezydenta miasta Gorzowa - zdradziła Monika Budnik, prezes Automobilklubu Gorzowskiego.

 

- Po sobotnich emocjach sportowych na pewno wszyscy zechcą odpocząć w przyjemnych okolicznościach na naszych gorzowskich błoniach. Animalia to podziękowania dla wszystkich osób, którzy wspierają fundację ANAKONDA w tym, co robimy, czyli ratowaniu zwierząt chorych i poszkodowanych, czy też w sterylizacji na terenie Gorzowa oraz podziękowanie naszym wolontariuszom, którzy wspierają nas cały czas w pocie czoła. W zeszłym roku organizowaliśmy wystawę psów nierasowych. W tym roku zmienimy nieco formułę i odbędą się pokazy psich sprawności na torze przeszkód. Wszyscy będą mogli sprawdzić możliwości swoje i swojego czworonoga. Zapraszamy też waszych czworonogów na tort, przygotowany i ufundowany przez naszą przyjaciółkę Dagmarę Romanów - opisał Robert Szymański z fundacji ANAKONDA.

 

Oprócz tego uczestnicy Koniec Lata Party będą mogli wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Pole Golfowe Zawarcie, który polegać będzie na przebiciu golfowej piłeczki przez rzekę Wartę z jednego brzegu na drugi, a także odwiedzić punkt Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa i sfotografować się z dużym modelem kasety stilonowskiej czy sprawdzić się pod okiem strażaków, którzy będą zabezpieczać wszystkie imprezy przez trzy dni oraz propagować bezpieczeństwo na specjalnych stoiskach prewencyjnych. Dodajmy, że to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez wojewódzką i miejską komendę.

 

- Dla dzieci przygotowaliśmy minigolfa z konkursami. Będziemy też prowadzić zapisy do dziecięcej sekcji, ponieważ cały czas trwa akcja "Szukamy olimpijczyka". Dla śmiałków będziemy "przebijać" Wartę. Dla tych, którzy nigdy nie grali w golfa, a im się to uda, to do końca roku grają gratis na Polu Golfowym Zawarcie - opowiadał Witold Siwko, kierownik Pola Golfowego Zawarcie.

 

Jednak oprócz zabawy jest też opcja wsparcia trzech celów. Wszyscy gorzowianie nadal mocno przeżywają tragedię, jaka dotknęła Katedrę. Poza zbiórką na największy zabytek miasta przeprowadzona zostanie także kwesta na rzecz chorego chłopca. OSiR wspólnie z Seyffarth Motorsport zaoferowali też przejazdy supersamochodami. Cztery miejsca będą do zdobycia drogą licytacji. W jaki sposób? Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

- Do samochodów zostaną zamontowane prawe siedzenia. Do współpracy zaprosimy gorzowskie fundacje i wylicytujemy przejazd po Moście Staromiejskim. Wiele osób jeździ tysiące kilometrów, by wykupić taką atrakcję na torach. Chcemy też zrobić coś dla katedry, a wiadomo również, że gorzowskie dzieci potrzebują pomocy, np. Jasiu Kontowicz, który ma hipoplazję nerwu wzrokowego. Jego rodzina potrzebuje pieniążki na kosztowną operację w Japonii. Możemy mu pomóc odzyskać wzrok - zakończył Rój.

 

Szczegółowy program Koniec Lata Party 2017:

 

25.08.2017. (piątek):

godz. 17.00 - bulwar zachodni przy ulicy Grobla, pokaz samochodów klasycznych, sportowych i nietypowych

godz. 19.00 - Most Staromiejski, parada samochodowa, a także drift, rallycroos, moto stunt

godz. 22:00 - scena plenerowa, koncert Lemon

godz. 23:20 - scena plenerowa, koncert O.S.T.R.

godz. 00:20 - scena plenerowa, koncert Łobuzy

 

26.08.201 (sobota):

godz. 12:00 - V Edycja Sportowego Pożegnania Wakacji

godz. 20:30 - Natalia Nykiel

godz. 22:00 - Endrju

godz. 23:00 - Czadoman

 

27.08. 2017 (niedziela):

godz. 9:00 - 18:00 - 2. Lubuski Zlot Pojazdów Zabytkowych

godz. 12:00 - 19:00 - Animalia 2017 - Festyn Fundacji Obrony Praw Zwierząt ANACONDA. W programie m. in.: Orkiestra Dęta OSP Siedlice, KoY, Pled Zepchlim - Led Zeppelin Tribute Band

godz. 19:10 - 20:00 - Gorzowska Orkiestra Dęta

godz. 20:10 - koncert Krystyny Prońko z zespołem w składzie: Przemek Raminiak - instr. klawiszowe, Dawid Kostka - gitara, Jędrzej Łaciak - gitara basowa, Maciej Burzyński - perkusja

 

Ponadto:

- pokazy agility oraz psich sztuczek w wykonaniu Enuma - Centrum Szkolenia Psów

- pokazy i warsztaty z ratownictwa weterynaryjnego prowadzone przez Ratownictwo Weterynaryjne LARW Gorzów Wlkp.

- MOPSiK-owa zabawa fantowa, z której cały dochód przekazany będzie na sterylizację i kastrację psów i kotów na terenach wiejskich

- wolontariusze ANAKONDA Fundacja Obrony Praw Zwierząt jak zawsze przygotują pyszne słodkości oraz VEGE-przekąski

- VEGEtariańską kuchnię zaserwuje Cafe Dziki Bluszcz

- dla najmłodszych warsztaty artystyczne oraz wiele innych atrakcji

 

Autor: Marcin Malinowski

moto racing show, mrs, koniec lata party, włodzimierz rój, halina kunicka, osir, ośrodek sportu i rekreacji - komentarze opinie

  • gość 2017-08-23 14:13:59

    Drogi Autorze artykułu, kultura pisania zobowiązuje Pana zachowania zasad poprawnej pisowni, również w przypadku słów pochodzenia obcego. Proponuję wyrazy obce zastępować rodzimymi, w przypadku, gdy nie jest Pan pewien ich pisowni, a nie wyraża Pan zainteresowania sprawdzenia ich poprawności w słowniku. Utrwala Pan błędy w świadomości Pańskiego czytelnika i zwyczajnie czyta się to źle. Wskazówka w linku: https://sjp.pwn.pl/slowniki/gros.html

  • Jan Magzik 2017-08-23 16:03:13

    Czołgi też będą?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rekreacja sportowa, - więcej informacji