:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mistrz Polski poległ w Gorzowie! I LO wygrało z Góralami

egorzow.pl - Marcin 03/11/2019 17:20

I LO UKS Floorball Gorzów - KS Górale Nowy Targ 7:1

Optymiści wierzyli, że można osiągnąć korzystny rezultat, ale to, co w niedzielę wydarzyło się w hali I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszkina 31, nie przewidział zapewne nikt. I LO UKS Floorball Gorzów w starciu z mistrzami Polski z KS Górale Nowy Targ wygrali aż 7:1 po niezwykle emocjonującym i zapierającym dech w piersiach spotkaniu. Niech was nie zmyli rezultat, bo większość bramek padła dopiero w końcówce tego wyrównanego pojedynku 5. kolejki Ekstraligi.

Gospodarze bez kompleksów podeszli do tego pojedynku i od samego początku do spółki z drużyną przeciwną dali dobry pokaz unihokeja i waleczności. Po niespełna pięciu minutach gorzowianie wyszli na prowadzenie, potem jeszcze kilka razy próbując zaskoczyć bramkarza gości. Przyjezdni tworzyli sobie mniej dogodnych sytuacji, ale jednak groźnie było po obu stronach. Miejscowi dopuścili się błędu w postaci faulu, za który podyktowany został rzut karny, ale zimną krew zachował Maciej Jastrzębski, broniąc strzal Jana Jaskierskiego i nadal mieliśmy 1:0. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej tercji.

W drugiej partii Górale zdecydowanie lepiej już odnajdowali się na boisku i mocno naciskali na graczy I LO, którzy wyciskali z siebie siódme soki, by skutecznie bronić się przed atakami. Sami natomiast mieli ogromne problemy, by wyjść z akcją, co chwilę tracąc piłkę. Do tego w 29. minucie przewinienie na miarę kary dwóch minut popełnił Wojciech Bojko i podopieczni Macieja Helmana musieli radzić sobie w osłabieniu, ale i ten okres udało się przetrwać, przechodząc w tym czasie pod bramkę rywali. Nie był to jednak długi napór i ponownie w ofensywie działał zespół Bartosza Gotkiewicza. Co więcej, mieli kolejną szansę z rzutu karnego, ale Jakub Korczak także nie dał rady pokonać gorzowskiego bramkarza. Potem Jastrzębskiego dwukrotnie ratował słupek. W 36. minucie karnego nie wykorzystał z kolei Filip Łukaszewski. A mogło być 2:0. Wcześniej przerwano akcję, gdzie przez chwilę trzech zawodników UKS-u było za linią obrony przeciwnika. Wreszcie obejrzeliśmy kolejną bramkę, bowiem niespełna 120 sekund później doskonałą kontrę po podaniu Damiana Domańskiego wykończył Daniel Chochowski. Unihokeiści z Nowego Targu nie odpuszczali, ale przestali zamykać gorzowian na ich własnej połowie i musieli bardziej uważać w defensywie.

Również i trzecia tercja rozpoczęła się od naporu KS Górali Nowy Targ. Tym razem nie był to jednak aż tak jednostronny fragment gry, bo I LO miało swoje sytuacje. Inaczej było też, jeśli chodzi o gole, bo przyjezdni strzelili bramkę kontaktową już w 43. minucie. Napór trwał nadal, a miejscowi znów musieli radzić sobie w osłabieniu. Bojko nie zgadzał się z wykluczeniem za zbyt wysokie podniesienie kija, sygnalizując, że jego sprzęt został kopnięty przez przeciwnika. Arbitrzy pozostali nieugięci, a mistrzowie Polski atakowali coraz groźniej. Kolejne uderzenia lądowały jednak obok bramki Jastrzębskiego. Gdy tylko gracze Helmana wyrywali się, to obawy mógł mieć Michał Janusz, lecz wynik pozostawał niezmienny. Przewagi jednego zawodnika nie wykorzystali, ale niedługo po tym na 3:1 podwyższył . Przez pięć minut sporo mogło się jeszcze zmienić, więc nadal potrzebna była maksymalna koncentracja, ale wtedy kolejną okazję stworzyli sobie gospodarze, a czwartą bramkę strzelił Daniel Chochowski. Końcówka była jednak jeszcze nerwowa, sędziowie mieli dużo pracy po akcji pod gorzowską bramką. Skończyło się na karach z obu stron. Przyjezdni stawiali już wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza, ale na nic to się zdało. Przeciwnika najpierw dobił Łukaszewski, a z rzutu karnego jeszcze trafił jeszcze Bojko, zostając jednocześnie pierwszym i jedynym graczem w tym meczu, który nie pomylił się w pojedynku jeden na jeden z bramkarzem. Jak wiele znaczy kilka sekund w unihokeju pokazał Maksym Helman, który ustalił wynik spotkania na 7:1.

Wygrana I LO UKS Floorball Gorzów stawia tę drużynę w korzystnej sytuacji, mianowicie lidera rozgrywek. Trzeba jednak pamiętać, że jeden mecz mniej mają Travel.pl Wilki Sanok. Mistrzowie z Podhala po trzech starciach balansują na granicy awansu do play-off. W 6. kolejce gorzowianie będą pauzować, więc zagrają dopiero 23 listopada w... Nowym Targu, ale nie z Góralami, a KS Gorący Potok Szarotka, czyli wicemistrzów Polski.

Po meczu powiedzieli:

Maciej Helman (trener I LO UKS Floorball Gorzów): Nigdy nie spodziewałem się, że może być taki wynik. Wiedziałem, że drużyna może powalczyć. Oglądałem tyle meczów Górali, że miałem wielki szacunek do nich, ale też takie zastanowienie, skąd oni potrafią tyle wygrywać. W grze tego nie widać, ale mają tyle doświadczenia, determinacji i góralskiej psychiki, że mogą wiele zrobić. To, że nam się udało, chłopacy wygrali, to nie jest cud, ale ciężka praca, przynajmniej na tym boisku. Pokazali, że mogą walczyć z każdym. Brawa i wielki szacunek dla nich. Dalej będziemy tak pracować, aby jeszcze trochę więcej radości mieć. Wiedzieliśmy, że drużyna będzie pod koniec ryzykować. Trzecia nasza piątka nie jest wyjściowa w każdym momencie, ale musieliśmy na nich postawić i pierwszą tercję graliśmy na trzy piątki. Wiedzieliśmy, że jeżeli w ostatniej zabraknie nam sił i tej woli idącej przez nogi, to nie damy rady. Graliśmy na trzy piątki od początku, chociaż chłopacy z dwóch pierwszych nie byli zadowoleni z takiego planu strategicznego. W końcu zaakceptowali go. W pierwszej tercji okazało się, że dajemy radę. W drugiej wiedziałem, że w pewnym momencie musimy zagrać na dwie piątki. Tak zrobiliśmy. Drużyna wykonała wszystko, co trzeba.

Bartosz Gotkiewicz (grający trener i kapitan KS Górale Nowy Targ): Przyjechaliśmy tu z wolą zwycięstwa, ale od początku ten mecz nam się nie układał. Gorzów strzelił bramkę, mieliśmy dwa rzuty karne, nie wykorzystaliśmy, tak samo innych swoich sytuacji. Drużyna z Gorzowa bardzo mądrze grała, konsekwentnie przez całe 60 minut ten sam unihokej: fajny, atrakcyjny dla oka. Możemy żałować, że nie wykorzystaliśmy swoich okazji przy 2:1, a mieliśmy kilka okazji, by wyrównać. Maciej Jastrzębski super się spisywał. Po naszym błędzie straciliśmy bramkę na 3:1, troszkę z nas już zeszło powietrze. Chcieliśmy walczyć do samego końca, ryzykowaliśmy, wycofaliśmy bramkarza, ale straciliśmy gola. Potem jeszcze karny. Gorzów każdą naszą pomyłkę wykorzystał. Gratulacje dla nich, wygrali zasłużenie.

Maciej Jastrzębski (bramkarz I LO UKS Floorball Gorzów): Mecze z Góralami dla mnie zawsze są ważne, bo przez cztery lata grałem u ich derbowego przeciwnika Szarotka Nowy Targ. To bardzo ważne spotkanie pod względem osobistym, więc byłem podwójnie zmotywowany. Bardzo się cieszę, że wpuściłem tylko jedną bramkę. Absolutnie czegoś takiego nie oczekiwałem. Liczyłem na jakiekolwiek zwycięstwo, bo to w końcu mistrz Polski. Na pewno nikt w Polsce się tego nie spodziewał. W ogóle mało kto obstawiał, że możemy tu powalczyć czy urwać punkty po dogrywce. Myślę, że taki wynik na każdym zrobi wrażenie. Zawsze staram się bardzo szybko rozpocząć grę. Wiadomo, że jak atakują, strzelają, to dużo zawodników jest na naszej połowie i łatwo skontrować. Padły dwie bramki po takiej rekontrze, więc tym bardziej to cieszy.

Daniel Chochowski (kapitan I LO UKS Floorball Gorzów): Trzeba przyznać, że każdy sezon to dla nas duże niespodzianki na plus. W pierwszym zajęliśmy piąte miejsce, a w drugim jesteśmy na czele tabeli. Właśnie ograliśmy mistrza Polski. Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty, walczyli o każdy centymetr boiska. Kadra względem poprzedniego roku mocno się zmieniła. Doszło do nas kilku bardzo wartościowych zawodników, w tym Filip Łukaszewski, który na co dzień gra w kadrze Polski. Doszedł także Mateusz Popiołkowski i Dawid Połomka, który też nieraz występował w reprezentacji oraz Maciej Jastrzębski, który jest etatowym reprezentantem Polski. Te wzmocnienia są kluczowe dla naszych wyników w tym sezonie. Oprócz tego zgranie. Coraz więcej treningów udaje nam się zrobić wspólnie. Wygląda to z meczu na mecz coraz lepiej.

I LO UKS Floorball Gorzów - KS Górale Nowy Targ 7:1 (1:0, 1:0, 5:1)

7:1 Helman 60'

Kary: 6 min. (Bojko x2, Połomka) - 4 min. (Bisaga, Korczak)

Autor: Marcin Malinowski

unihokej, ekstraliga, i lo uks floorball gorzów, ks górale nowy targ - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Busy do Holandii -Tanie Busy

Struś trans specjalizuje się w przewozach osobowych, z przyjemnością pojedziemy z Tobą w trasę Kursujemy codziennie w wybranej przez Ciebie..

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1