:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Koniec dobrej serii gorzowskich Akademiczek

egorzow.pl - Marcin 03/11/2019 19:41

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Ślęza Wrocław 63:71

Na spotkaniu 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zakończyła się dobra seria drużyny PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów, która wygrywała mecz za meczem, przenosząc to także na europejskie puchary. W niedzielę lepsza okazała się Ślęza Wrocław, wygrywając 71:63.

Pierwszy atak miejscowych zakończył się niedokładnym podaniem. Nie pomyliły się wrocławianki, a dokładnie Agata Dobrowolska, trafiając z dystansu. W odpowiedzi "dwójka" Kahleah Copper, a chwilę później gorzowianki wyszły na prowadzenie dzięki rzutom osobistym Annamarii Prezelj, która miała aż cztery próby, bowiem przy drugiej dwukrotnie za szybko ruszyła się jedna z koszykarek gości. Zgodnie z przewidywaniami był to wyrównany pojedynek, choć przyjezdne dobrze czuły się w kontrze, lecz częstych okazji do nich nie miały. Miejscowe znowu mogły mówić o problemach ze skutecznością, stąd też po pięciu minutach przegrywały 8:12. Po trafieniach Britney Jones i Any Pocek za trzy przewaga wrocławianek wzrosła do 10 "oczek" i o przerwę poprosił Dariusz Maciejewski. Niewiele to jednak pomogło i po pierwszych dziesięciu minutach wynik brzmiał 12:23, choć mogło być gorzej ze względu na próbę Cierry Burdick.

W ciągu minuty drugiej kwarty gospodynie odrobiły blisko połowę strat, dzięki celnemu rzutowi za trzy Laury Juskaite i skutecznemu wejściu pod kosz Copper. Tym razem to Arkadiusz Rusin wezwał do siebie swoje zawodniczki, bo te nie zdobyły ani jednego punktu. Później się to zmieniło i Ślęza znów miała inicjatywę. Nawet po stracie piłki potrafiły ją zaraz potem odzyskać i przeprowadzić akcję zakończoną celnym rzutem. Wzmagał się jednak doping i Akademiczki się rozpędzały. W połowie tej części meczu traciły już tylko dwa punkty, a do wyrównania na 4 minuty 16 sekund przed końcem doprowadziła Copper. Jej akcja 2+1 dała w pewnym momencie trzypunktową przewagę, ale po niesamowitej walce koszykarki na przerwę schodziły przy remisie 39:39.

Gdy gracze obu klubów wrócili do gry, to znów mieliśmy wyrównany bój z lekkim wskazaniem na ekipę z Wrocławia, które z czasem przerodziło się w ośmiopunktową przewagę, na którą musiał reagować trener AZS-u. Nie da się ukryć, że wrocławianki wyglądały lepiej na parkiecie, ale miejscowe nie dawały im odskoczyć znacząco. Różnica była do zniwelowania jednym celnym rzutem z dystansu. Przyjezdne dobrze broniły, nie dając czystych pozycji, lecz jednocześnie same będą nieskuteczne. W końcówce trafiały kolejno Burdick, Juskaite i równo z syreną, niemalże z połowy boiska Jones i było 50:56.

Ostatnia partia nie zaczęła się dobrze dla zespołu z Gorzowa. Rywalki powiększyły przewagę do 10 punktów, a gorzowianki były bardzo nieskuteczne. Do tego pojawiały się też inne błędy, ale te popełniali też goście. Na sześć minut przed końcem Akademiczki ruszyły do odrabiania strat i 60 sekund później traciły już tylko cztery "oczka". To był dobry fragment gry dla Prezelj. Trener Rusin starał się uspokajać swoje koszykarki i zmienić taktykę podczas przerwy, o którą poprosił po tej serii punktowej AZS-u. Narastał doping kibiców obu klubów, bo i przecież przybyła delegacja z Wrocławia. Bardzo dobry mecz rozgrywała Britney Jones, a w szczególności wychodziły jej rzuty za trzy, dzięki którym pozwalała odskoczyć swojej drużynie. Podobnie było w tej części pojedynku. Na dwie minuty przed końcową syreną gospodynie miały do odrobienia sześć punktów. Trzy punkty Neveny Jovanovic już właściwie załatwiały sprawę i dobra seria gorzowskiego teamu została zakończona.

Teraz ekipę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów czeka kolejny szybki odpoczynek, bo już w środę starcie w EuroCupie z KP Brno w Czechach. Później przerwa reprezentacyjna, która da trochę oddechu przez powrotem na parkiety polskie i europejskie.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów): Gratuluję Arkowi i jego zespołowi, bo wygrały zasłużenie. Miały pomysł na grę i konsekwentnie go realizowały. Były dynamiczniejsze, skuteczniejsze od nas. Czas reakcji dużo lepszy. Widać było po nas, że nie jesteśmy na ten mecz dobrze wypoczęci po ostatnim spotkaniu z Botasem, który nas kosztował naprawdę bardzo dużo zdrowia. To trzeba jeszcze umieć wykorzystać. Ślęza grała naprawdę dobrze i w pewnym momencie to ona grała tą koszykówkę, którą my lubimy, czyli szybki atak, dynamiczne przejście z obrony do ataku. Zabrakło nam zespołowości, ale też za dużo popełniliśmy strat. Przy zmęczeniu, kiedy gonisz wynik, ta liczba strat może się podwoić. Zabrakło nam przede wszystkim przygotowania na ten mecz. Wiedziałem, co nas czeka, jeśli chodzi o defensywę. Przygotowaliśmy dwie rzeczy, ale mieliśmy po jednym treningu na to. Zespół potrzebuje więcej pracy nad taktyką. Od samego początku były duże kłopoty.

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław): Gratuluję dziewczynom postawy w meczu, szczególnie w drugiej połowie, gdzie ostudziły głowy, które były gorące w drugiej kwarcie. Chcieliśmy iść na wymianę ciosów, a przestrzegałem, że rotacją nie jesteśmy w stanie tego zrobić z zespołem, który gra najlepszy szybki atak w tej lidze. Udało się to zrealizować w drugiej połowie. Myślę, że jakąś pracę, którą wykonaliśmy w tym tygodniu, było widać. Cieszę się z tego, że dziewczyny w to wierzą.

Zhosellina Maiga (PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów): Byliśmy gotowi na bardzo poważny mecz i różnego rodzaju defensywę. Mieliśmy problemy. Wygraliśmy statystykę, ale to nie wszystko. Widać było, że przegrywamy zbiórkę i jestem zaskoczona, że ten element wyglądał na naszą korzyść, ale zbyt dużej korzyści tak naprawdę nie mieliśmy. Nie graliśmy zespołowo i stąd ta porażka. Szukaliśmy cały czas naszego rytmu, ale go nie znaleźliśmy. Będziemy mieli szansę się odegrać w następnym przypadku.

Cierra Burdick (Ślęza Wrocław): To był naprawdę trudny mecz koszykówki. Zawsze świetnie jest grać w gorzowskim środowisku. Prawdopodobnie mają najlepszych fanów w całej lidze. Jako konkurent jest fajnie grać w takim miejscu. Gorzowianki są naprawdę dobrą drużyną i wiedziałyśmy, że musimy spowolnić grę, aby mieć jakiekolwiek szanse. Mają mocną obronę, z wieloma zagrożeniami. Copper była jak głowa węża. Miała 20 punktów, ale dałyśmy radę wypełnić nasz plan gry i spowolnić grę naszą strefą. To na pewno nie była łatwa wygrana.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Ślęza Wrocław 63:71 (12:23, 27:16, 11:17, 13:15)

Gorzów: Copper 28 (10 zb.), Prezelj 10, Green 4, Kaczmarczyk 0, Dźwigalska 0 oraz Juskaite 11 (2x3), Maiga 6, Keller 4, Jackson 0.

Trener: Dariusz Maciejewski

Ślęza: Pocek 12 (1x3), Owczarzak 11, Burdick 9, Dobrowolska 5 (1), Jovanovic 5 (1), oraz Jones 21 (4), Glomazic 8, Klatt 0.

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, energa basket liga kobiet, polskastrefainwestycji enea gorzów, ślęza wrocław - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Busy do Holandii -Tanie Busy

Struś trans specjalizuje się w przewozach osobowych, z przyjemnością pojedziemy z Tobą w trasę Kursujemy codziennie w wybranej przez Ciebie..

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1