:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

I LO UKS zagra o piąte miejsce z Wilkami Sanok

egorzow.pl - Marcin 31/03/2019 13:01

I LO UKS Floorball Gorzów - AZS Politechnika Łódzka 6:5

Trzeci mecz I LO UKS Floorball Gorzów z AZS Politechniką Łódzką również okazał się horrorem, choć do połowy trzeciej tercji wydawało się, że będzie spokojniej. Najważniejsze, że gorzowianie wygrali spotkanie 6:5 i zagrają o historyczne piąte miejsce w pierwszym swoim sezonie w Salming Ekstralidze Mężczyzn.

Ponownie byliśmy świadkami wyrównanego boju. W drugiej tercji długo żadna z ekip nie mogła trafić do bramki. Błąd popełnił Maksym Helman, faulując przeciwnika w polu obrony. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Fijałkowski i po raz drugi przyjezdni prowadzili w tym pojedynku. Pięć minut potrzebowali jednak miejscowi, by ponownie doprowadzić do remisu. Z daleka skutecznie spróbował Paweł Kleinhardt. Krótko przed syreną na 4:3 strzelił natomiast Szymon Szłapak, a tuż przed przerwą była jeszcze szansa podwyższyć. Najważniejsze, że to gospodarze przystępowali do ostatniej tercji, będąc na prowadzeniu.

Po pięciu minutach trzeciej partii gorzowianom po raz pierwszy w ten weekend udało się odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. Koncentracja nie spadała i cały czas starali się podwyższyć jeszcze bardziej, by ta różnica była bezpieczna. AZS grał coraz bardziej nerwowo. Nie zgadzali się z dwuminutową karą po faulu tak mocno, że za dyskusje wyleciał jeszcze drugi zawodnik. Przewagę wykorzystali miejscowi, dokładając kolejną bramkę. Łodzianie zdołali w końcu odpowiedzieć, gdy tylko ponownie byli w pełnym składzie i to nie jednym, a dwoma golami. Znów graliśmy na styk.

Do samego końca trwała ambitna walka, a AZS Politechnika Łódzka miała jeszcze nawet szansę po końcowej syrenie, ponieważ arbiter przyznał im rzut wolny. Bezpośredni strzał pewnie złapał Kornel Krzymowski, który to został najlepszym graczem meczu w ekipie gospodarzy. I LO UKS Floorball Gorzów ostatecznie wygrał 6:5 i za około miesiąc zagra o piąte miejsce z Travel.pl Wilki Sanok. Na tym etapie zaplanowano tylko jeden mecz i odbędzie się on w hali przy ul. Puszkina 31. Oby już z kapitanem Danielem Chochowskim, którego ostatnio brakuje. Natomiast już za tydzień juniorzy powalczą w finałach Mistrzostw Polski.

Po meczu powiedzieli:

Maciej Helman (trener I LO UKS Floorball Gorzów): Jak historia pokazuje, to na to wygląda, że rzeczywiście nie może być spokojnie, musi być gra do końca, a serce pracować i krew krążyć. Dobrze, że wynik jest o jedną bramkę do przodu dla nas. Radość jest wielka, bo to następny mecz wygrany i następny etap. Młoda drużyna i to było widać, że graliśmy więcej juniorami. To oni grali dwie tercje, a trzecia była podzielona na te osoby bardziej doświadczone. Bardzo cieszę się z postawy naszego bramkarza, który dopiero zaczyna bronić. Okazał się bardzo pewnym punktem drużyny i to w wielu sytuacjach nas uratowało. Wszyscy się starali, nawet ci najmłodsi. Nie grali źle i napawa to dużym optymizmem. Chcemy to kontynuować. Cieszę się, że trochę kibiców przychodzi. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Przy stanie 6:3 uciekło skupienie i, o dziwo, gole straciły najlepsze piątki. To świadczy o tym, że unihokej jest grą błędów. Jeden ciągnie za sobą drugi. Mało brakowało, a byłby remis. Konsekwentna gra ekipy z Łodzi prawie przyniosła im sukces, a dogrywka rządzi się swoimi prawami. Koncentracja na wyższym poziomie byłaby bardziej wskazana. Brak Daniela Chochowskiego to duże osłabienie, jeżeli chodzi o prowadzenie psychiczne drużyny. Jest osobą doświadczoną, najbardziej z naszego zespołu. To pierwszy zawodnik. Gdyby nie on, to nie byłoby klubu. On zaproponował i prosił, żeby coś takiego zrobić już prawie 11 lat temu. Już poprzednio z Łochowem nie mógł wystąpić i teraz też. Szkoda. Złożyło się, jak się złożyło. Zapraszam wszystkich na mecz Sanokiem, ostatni w tych rozgrywkach. Walczymy o piąte miejsce, dla nas historyczne.

Robert Benkes (trener AZS Politechniki Łódzkiej): Przyjechaliśmy tutaj troszeczkę zmniejszonym składem. Kontuzje, również w niedzielę, nas rozbiły. Walczyliśmy do końca, jak tylko mogliśmy. Sytuacja nie była dobra dla nas ani w tą stronę ani w drugą. Po strzelonej czwartej i piątek bramce sytuacja mogła być jedna: gramy dalej dokładnie tak samo, czyli atakujemy bramkę z kontry. Przeciwnik się troszeczkę odkrył i potrafiliśmy to wykorzystać. Kolejnego gola nie było. Przykro. Naszym zdaniem kary nie były podane tak, jak powinny. Sędzia z jednej strony pokazuje karę dwu-, a daje pięciominutową. Taka jest gra. Była nieczysta i uważam, że sędziowie nie radzili sobie.

Kornel Krzymowski (I LO UKS Floorball Gorzów): Było dość trudno, szczególnie, że to był w zasadzie mój pierwszy mecz w Ekstralidze. Udany debiut w sobotę, a w niedzielę tym bardziej, bo MVP. Jestem zadowolony z mojego osiągnięcia. To dodaje wiary. Za tydzień mamy finały juniorów i to dało kopa. Mam nadzieję, że będę jeszcze grał w seniorach, bo sprawia mi to przyjemność.

I LO UKS Floorball Gorzów - AZS Politechnika Łódzka 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)

6:5 Dyśko 52'

Kary: 4 min. (Domański, Kleinhardt P.) - 11 min. (Benkes, Fijałkowski - 5 min., Krawczyk, Michna)

Najlepszy zawodnik I LO: Kornel Krzymowski

Najlepszy zawodnik AZS: Patryk Przybylski

Sędziowie: Mateusz Jarysz, Marcin Rudziński

Autor: Marcin Malinowski

floorball, unihokej, salming ekstraliga mężczyzn, i lo uks floorball gorzów, i lo, i liceum ogólnokształcące, azs politechnika Łódzka, travel.pl wilki sanok - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Mam 40 lat,jestem z Gorzowa. Poznam fajnego,sytuowanego pana starszego ode mnie w wiadomym celu-towarzyskim. Interesuje mnie tylko i wylacznie..

Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię machanika

Zatrudnię mechanika samochodowego na cały etat, bardzo dobre warunki pracy i wysokie wynagrodzenie

Poszukujemy stolarzy - praca

Firma AM Smart Sp. z o.o.poszukuje do zakładu produkcyjnego w Gorzowie Wlkp. osób do pracy na stawisku STOLARZ Wymagania: -doświadczenie w pracy..

PRZEPROWADZKI PLUS EKIPA

PRZEPROWADZKI PROFESJONALNIE KOMPLEKSOWO KRAJ-EUROPA Z EKIPĄ TRAGARZY LUB BEZ TEL.667-903-199 ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ...

Nie martw się już o swoje

Poważna i szybka oferta pożyczek między prywatnymi Witaj W przypadku wszystkich swoich potrzeb finansowych, finansowanie bankowe ma na celu..

Praca w hurtowni zabawek dla osoby młodej uczącej się-może być bez doświadczenia.

Poszukujemy spawaczy MAG-

Producent ogrodzeń, Firma AM Smart Sp. z o.o. poszukuje do zakładu produkcyjnego w Gorzowie Wlkp. Spawaczy MAG Wymagania: umiejętność spawania..

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1