:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Cenne nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim

Cenne nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim

Cenne nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim

          Od początku 2017 roku, Gorzów Wielkopolski, zarobił około 750 tysięcy złotych na sprzedaży miejskich nieruchomości. W trakcie 8 przetargów właścicieli zmieniło aż 6 gorzowskich nieruchomości. Władze miasta mają w planach, do końca roku, zorganizować jeszcze przetargi na 9 obiektów i 83 działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Na 27 kwietnia zaplanowano pierwszy przetarg w ramach programu „Tania Działka Budowlana”.

            W 2016 roku Gorzów Wielkopolski na sprzedaży 50 nieruchomości zarobił 27.240.635 zł. Jest to bardzo dobra informacja, która sugeruje, że gorzowskie działki i obiekty są cenne dla nowych nabywców i przyszłych inwestorów. Władze miasta powinny wykorzystać popularność nieruchomości i mądrze nimi zarządzać. Warto wymienić, co sprzedano w ubiegłym roku:

- 18 nieruchomości przeznaczonych pod jednorodzinną zabudowę mieszkaniową,

- 16 nieruchomości zabudowanych garażami,

- 7 nieruchomości położonych przy ulicach: Okulickiego, Czartoryskiego, Wróblewskiego, Śląskiej i 3 nieruchomości przy ul. Węgierskiej,

- 2 niezabudowane nieruchomości przy ul. Kasprzaka i ul. Łysej, przeznaczone pod działalność magazynowo-produkcyjną,

- 2 niezabudowane nieruchomości przy ul. Litewskiej i ul. Myśliborskiej, przeznaczone pod zabudowę usługową, w tym pod obiekt handlu wielkopowierzchniowego,

- 1 niezabudowana nieruchomość przy ul. Żwirowej, przeznaczoną na działalność usługową.

          Jedną ze sprzedanych w 2017 roku nieruchomości było dawne schronisko młodzieżowe przy ul. Wyszyńskiego. Budynek przeznaczony jest pod działalność mieszkaniowo-usługową. Warto podkreślić,  że obiekt ten czekał na nowego właściciela od 2012 roku. Inną nieruchomością, sprzedaną w 2017 roku, to ta zlokalizowana przy ul. Grobla. Będzie ona wykorzystana pod działalność usługowo-handlową. Pod budownictwo mieszkaniowe sprzedano nieruchomości przy ul. Promiennej, Kamińskiego i Mazowieckiej.

          Dzięki programowi „Tania Działka Budowlana” zagospodarowane zostaną także nieruchomości przy ul. Pełczyckiej, Kowalskiego, Granicznej. Władze miasta Gorzowa Wielkopolskiego nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Przygotowane są kolejne 83 działki, położone przy ulicy Cisowej, gdzie powstaną w przyszłości jednorodzinne budynki mieszkalne. Na 11 maja zaplanowano przetarg na nieruchomość przy ul. Dowgielewiczowej, gdzie zaplanowano budowę obiektu mieszkalnego wielorodzinnego. Miasto chce także zbyć 2 nieruchomości przy ulicy Żelaznej (pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną), 4 nieruchomości przy ulicy Słowiańskiej (pod działalność usługową), przy ulicy Chorwackiej (obiekt usługowy handlu wielkopowierzchniowego), przy ulicy Piłsudskiego (działalność mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa).

          Jako, że liczba mieszkańców Gorzowa z roku na rok maleje, tanie działki budowlane i tanie nieruchomości mają być zachętą do powstawania domów i mieszkań w granicach administracyjnych miasta, a także o kupowania mieszkań w nowym budownictwie na sprzedawanych terenach. Program „Tania Działka Budowlana” oferuje preferencyjne warunki kupna nieruchomości (koszt wynosi 15% ceny wylicytowane działki). Przetargi będą ogłaszane sukcesywnie, w zależności od zainteresowania potencjalnych kupców, dlatego też warto przyglądać się informacjom podawanym przez władze miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

nieruchomości gorzów, inwestycje, mieszkania, gospodarka, plany - komentarze opinie

  • gość 2017-04-27 12:52:20

    Co Ci nasi włodarze będą sprzedawali jak już wszystko sprzedadzą? Skąd brać wtedy pieniądze jak wszystko co je przynosiło już sprzedane....

  • Jan Magzik 2017-08-21 20:37:08

    Tak jest chyba w każdym mieście. Nie warto sprzedawać cennych nieruchomości, ale to szybka łatwa kasa do budżetu, więc tak robili, robią i będą robić.

Dodajesz jako: Zaloguj się