:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe opady deszczu

„7 nowych cudów Polski” - Bulwar Nadwarciański wśród kandydatów

„7 nowych cudów Polski” - Bulwar Nadwarciański wśród kandydatów

„7 nowych cudów Polski” - Bulwar Nadwarciański wśród kandydatów

Gorzowski Bulwar Nadwarciański to miejsce, które może stać sławne na całą Polskę i każdy mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego może się do tego przyczynić! Wystarczy wejść na stronę National Geographic i wziąć udział w głosowaniu na „7 nowych cudów Polski” Czy tak się stanie, okaże się już po 31 sierpnia, bo wtedy to mija termin oddawania głosów. National Geographic po raz kolejny organizuje plebiscyt, w którym to internauci wybierają, najpiękniejsze miejsca w naszym kraju. Bulwar Nadwarciański jest jednym z kandydatów, pośród 32 innych obiektów i kompleksów turystycznych z całej Polski. Innym obiektem z województwa lubuskiego, który walczy o miano cudu Polski jest Zespół Poaugustiański w Żaganiu.

W tym miejscu warto napisać kilka słów o naszym bulwarze. Jest to wyjątkowo urokliwa część Gorzowa Wielkopolskiego, wizytówka miasta, zlokalizowana nad prawym brzegiem Warty. Piękne widoki na rzekę sprawiają, że to jedno z najczęściej odwiedzanych w naszym mieście miejsc. Po gruntownej rewitalizacji, która to zakończyła się w 2007 roku, bulwar został podzielony na 4 strefy - relaksu, wypoczynku, atrakcji i kultury. Nowy wizerunek zachęca do spędzania tutaj wolnego czasu nie tylko mieszkańców, ale i turystów, których z roku na rok przybywa. Promenadę bulwaru zaprojektowali architekci z Autorskiej Pracowni Projektowej Format, a głównym wykonawcą była firma Interbud – West. Pieniądze na rewitalizację tego miejsca pochodziły między innym ze środków Unii Europejskiej.

Jest to miejsce spotkań, relaksu i odpoczynku. Dzięki zmianom, jakie zaszły tutaj na przełomie ostatnich lat, Bulwar Nadwarciański otrzymał główną nagrodę w konkursie „Europa to My” w 2015 roku. W 2011 roku otrzymał certyfikat "Perła w koronie 2011", a w 2012 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego „Polska pięknieje”. Warto podkreślić, że przed przebudową, znajdowało się tutaj targowisko, na którym można było kupić „mydło i powidło” Aktualnie, wzdłuż bulwaru, rozciągają się knajpki i restauracje, w których można wypić kawę lub zjeść coś smacznego. Jednym słowem, Bulwar Nadwarciański to serce Gorzowa, które tętni życiem Jedną z ciekawszych atrakcji tego miejsca jest najstarszy na świecie (127 lat!), pływający lodołamacz „KUNA”. Aktualnie jest obiektem muzealno-szkoleniowym i można wybrać się nim w rejs edukacyjny.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do oddawania głosów na Bulwar Nadwarciański, codziennie możemy oddać jeden głos.

national geographic - komentarze opinie

  • TUTEJSZY - niezalogowany 2017-08-07 13:27:05

    Witam. Bardzo często szwendam się po bulwarze i moście. Zanim zaczniemy coś robić dla "picu" niech "miasto" spowoduje uzupełnienie kostki przy brzegu, pod mostem-ok 1 mx1m, uzupełni ubytki zaprawy po zimie, uzupełni zaprawy i farbę, ubytki pod konstrukcją mostu, umyje karcherami most, latarnie i zmusi właściciela budynku po LOKu do roboty. Ten niszczejący budynek uroku nie dodaje. Na koniec uzupełnić betonem ranty, a krawędzie stopni przy wodzie. I pilnowanie, aby przy okazji remontu estakady szkody inne nie powstały.

  • Jan Magzik 2017-08-21 20:35:14

    W sumie jest chyba na 2 miejscu, więc jest szansa jeśli te procenty obrazują ilość głosów.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Inwestycje infrastruktura, - więcej informacji