:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C bezchmurnie

Zespół z Indonezji odwiedził Gorzów

Podczas weekendu w różnych miejscach w Gorzowie można było zobaczyć występy zespołu z Jakarty z Indonezji. Grupa tancerzy UPT. BALAI LATIHAN KESENIAN JAKARTA SELATAN przyjechała w ramach wymiany z Zespołem Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy i Młodzieżowego Domu Kultury.

Podczas kilkudniowej wizyty w programie pobytu znalazły się m.in. warsztaty taneczne, występy w Galerii NoVa Park i pokazy na otwarciu wystawy fotograficznej MDK w Małej Galerii GTF. Goście spotkali się także z władzą Gorzowa. – Cieszę się, że mogliśmy Was gościć w magistracie. Mam nadzieję, że gorzowscy tancerze będą mogli zatańczyć w Indonezji – mówiła wiceprezydent Alina Nowak.

Informacja o zespole:
W programie zatytułowanym "Rytmy i harmonia Archipelagu Betawi" zespół przedstawia tradycyjne tańce i muzykę oraz bogatą kulturę ludu Betawi (Starej Jakarty) jako bogactwo i dziedzictwo kulturowe bajecznej i egzotycznej Indonezji. Przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów perkusyjnych takich jak bębny, beduq, bębny bambusowe gambang, kromong w oprawie bajecznie kolorowych kostiumów prezentuje oryginalne ceremonie, tańce i muzykę inspirowane wielowieczną kulturą Azji.

Autorem choreografii jest lider grupy Wiwiek Widiyastuti. Zespół jest laureatem i uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali: m.in. we Włoszech, na Tajwanie, w Chinach, Turcji, Belgii, Korei Pd., Hiszpanii, Tajlandii, Indiach i POLSKI (Gorzów - 2012).

Zespół z Indonezji odwiedził Gorzów komentarze opinie

  • - niezalogowany 2012-11-26 22:12:34

    Maria Szupiluk Witam, mogę przesłać zdjęcie z tej imprezy. Pozdrawiam Maria Szupiluk

Dodajesz jako: Zaloguj się