:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Ze Sprotavią o finał Lubuskiego Pucharu Polski

Ze Sprotavią o finał Lubuskiego Pucharu Polski

Zapowiedź półfinału LPP: Sprotavia Szprotawa - Warta Gorzów

Pewna awansu do III ligi Warta Gorzów wciąż ma o co walczyć w tym sezonie. "Niebiesko-bordowi" są jedyną gorzowską drużyną, która pozostała w rozgrywkach Pucharu Polski Lubuskiego ZPN. W środę w półfinale zmierzą się ze Sprotavią Szprotawa.

 

Warciarze jako jedyni z Gorzowa przeszli etap regionalny i weszli do wojewódzkiego. Wcześniej odpadli ich juniorzy oraz obie ekipy Stilonu, o słabiutkim Piaście nie wspominając. Gorzowianie rozpoczęli swój marsz od II rundy i już wtedy nie było łatwo, bowiem do rozstrzygnięcia starcia z Polonią Lipki Wielkie potrzebna była dogrywka. Ostatecznie podopieczni Mateusza Konefała wygrali 7:5. Później pokonali 3:1 GKP Pszczew, a z Pogonią Skwierzyna zremisowali 1:1 i zwyciężyli dopiero w karnych 4:3, zapewniając sobie awans do wojewódzkiego szczebla PP.

 

Tam los skojarzył ich na początek z grającym w zielonogórskiej okręgówce KP Piastem Iłowa. Dominik Zakrzewski i Michał Świercz dali wygraną 2:1, choć strzelanie rozpoczęli gospodarze tamtego pojedynku. W ćwierćfinale,18 kwietnia, doszło do kolejnej rywalizacji ze Steinpol-Ilanką Rzepin, czyli ligowym przeciwnikiem. To było zupełnie inne spotkanie niż to rozgrywane cztery dni wcześniej, w którym Warta wygrała 2:1. Tym razem utrzymywał się remis i nawet dogrywka nie wyłoniła półfinalisty. Dopiero konkurs rzutów karnych zakończony wynikiem 4:5 dał gorzowianom awans.

 

Teraz przyjdzie się zmierzyć z innym uczestnikiem IV ligi lubuskiej, mianowicie niżej notowaną Sprotavią Szprotawa, która zajmuje dziesiąte miejsce na piątym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Do lubuskiego etapu Pucharu Polski awansowali z okręgu zielonogórskiego po wygranych 3:0 nad Czarnymi Przybymierz oraz 1:0 nad Budowlanymi Lubsko, przy czym z tymi drugimi zagrali dogrywkę. W 1/8 finału trafili się koledzy z ligi. Spójnia Ośno Lubuskie poległa w Szprotawie 0:2. W ćwierćfinale szprotawianie pojechali z kolei do Świebodzina i tam wygrali 2:1. Każdą z czterech bramek w dwóch ostatnich rundach strzelił kto inny.

 

W momencie, gdy przychodzi do walki o finał, to nie można mówić już o drużynach łatwych i trudnych. Warta Gorzów zdominowała IV ligę, ale miała swoje gorsze momenty. Ze Sprotavią Szprotawa na razie zmierzyli się tylko w rundzie jesiennej, wygrywając u siebie 2:1. Rewanż zaplanowano na 9 czerwca. Kto do tego meczu będzie podchodził jako finalista Lubuskiego Pucharu Polski? Przekonamy się już 16 maja. Początek półfinałowego starcia o godzinie 17 na Stadionie Miejskim przy ul. Sobieskiego 68 w Szprotawie. W drugiej parze zmierzą się natomiast TS Przylep z Falubazem Zielona Góra.

 

Autor: Marcin Malinowski

piłka nożna, iii liga, warta gorzów, sprotavia szprotawa, lubuski pucharu polski, lpp, pp, półfinał - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Piłka nożna, - więcej informacji