:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Zapraszamy lekarzy do Gorzowa

Zapraszamy lekarzy do Gorzowa

Świetna kadra, najbardziej nowoczesny sprzęt, współpraca z najlepszymi i dobre warunki do ciągłego rozwoju – niezbędnego w pracy lekarza – to tyko niektóre z atutów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., które podkreślali dziś kierownicy dwóch oddziałów gorzowskiego szpitala dr n. med. Sybilla Brzozowska-Mańkowska - kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i lek. Krzysztof Kaczmarek - kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, podczas spotkania ze studentami Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Spotkanie które, miało zachęcić przyszłych lekarzy do związania się z regionem lubuskim na dłużej niż tylko okres studiów, odbyło się w środę 30 maja 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Jego inicjatorem była marszałek województwa lubuskiego – Elżbieta Anna Polak.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że mieszkamy w najpiękniejszym regionie świata. Budujemy zieloną krainę nowoczesnych technologii i wy możecie być jej częścią. Mamy ponad 80 studentów medycyny spoza regionu. Większość z was powinna zostać w regionie, nie tylko dlatego, że mamy deficyt lekarzy, ale też dlatego, że jesteśmy po prostu fantastycznym regionem – zachęcała marszałek.

- Lubuskie dziś jest moją małą ojczyzną, ale nie pochodzę z tego regionu. Mieszkam i pracuję właśnie tu, bo to piękne miejsce, ale co bardzo ważne, miejsce z wieloma możliwościami rozwoju zawodowego i osobistego. W dużym ośrodku akademickim będziecie jednymi z wielu, a tutaj możecie być wyjątkowi. To jest ponad wszystko. Tylko ten region wam na to pozwoli. To wielka szansa. Szpital w Gorzowie Wlkp. w każdej specjalizacji przyjmuje młodych lekarzy z otwartymi ramionami – podkreślała dr Brzozowska-Mańkowska.

Krzysztof Kaczmarek dodał, że w porównaniu z innymi uczestnikami spotkania jest rodzynkiem. Od zawsze mieszka w Gorzowie, ale studia medyczne ukończył w Szczecinie.

- Wróciłem do Gorzowa, bo możliwości gorzowskiego szpitala nie odbiegają od tych jakie stwarzają lecznice w większych ośrodkach. Szpital w Gorzowie bierze udział w wielu – także międzynarodowych projektach, nasi lekarze uczą się od najlepszych, a dwa z naszych oddziałów (hematologia i zakład medycyny nuklearnej) już dziś mają status kliniczny. Chcecie być częścią tego zespołu? Zapraszamy do nas, do Gorzowa – zachęcał Krzysztof Kaczmarek.  

Poza ofertą Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z .o.o. studenci mogli poznać bliżej Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, Lubuskie Centrum Ortopedii im. dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie sp. z o.o., Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o. o., Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu, Szpital na Wyspie sp. z o.o. w Żarach, Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulechowie oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze.

zdrowie, szpital, bezpieczeństwo, opieka zdrowotna, lekarze - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szpitale - Zdrowie , - więcej informacji