:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wyrównanie tylko do przerwy. Pękła setka

egorzow.pl - Marcin 27/03/2019 19:42

InvestInTheWest ENEA Gorzów - ENEA AZS Poznań 101:69

Tylko przez pierwszą połowę walcząca o życie ENEA AZS Poznań dotrzymywała kroku InvestInTheWest ENEA Gorzów. Gorzowskie Akademiczki rozbiły rywalki 101:69 w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Sam początek był dość wyrównany, ale już po niespełna trzech minutach miejscowe koszykarki zbudowały delikatną przewagę, odskakując na pięć punktów. Trener gości poprosił o przerwę, by zmienić coś w grze w swoich podopiecznych. Po niej dobrą decyzję o rzucie z dystansu podjęła Jazmine Davis. Nie udało się jednak pójść za ciosem, ale tez i gorzowianki nie mogły trafić. Największego pecha miała chyba Maria Papova. Po jej rzucie piłka zatrzymała się na obręczy na 3-4 sekundy, po czym dopiero spadła, lecz i po zbiórce nie udało się zapunktować. W końcu impas przerwała Olena Samburska, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w meczu. Sytuację zmieniła po rzutach wolnych Kyara Linskens, a następnie remis celnym osobistym dała Aleksandra Parzeńska. Sporo jednak strat i dość prostych błędów po obu stronach. W końcówce mieliśmy jednak małe przyspieszenie w rozegraniach. Gospodynie radziły sobie nieco lepiej, ale też miały sporo okazji z linii siedmiu metrów, by zwiększyć dystans punktowy. Po pierwszych 10 minutach wygrywały 22:15, a "trójką", choć nie bez problemów, zakończyła to Daria Stelmach.

Druga kwarta toczyła się raczej pod dyktando gorzowskiego AZS-u. Dobry fragment miała Julia Rytsikava, dwukrotnie trafiając zza linii 6,75m. Gdyby nie Davis, to sytuacja poznanianek byłaby kiepska. Amerykanka trzymała wynik swoim koleżankom, przez co podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie mogły wypracować przewagi większej jak 6-7 "oczek". W drugiej połowie tej partii przyjezdne włączyły piąty bieg i zmiejszyły stratę do zaledwie dwóch punktów. Samburska miała nawet okazję wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale nie trafiła za trzy. Ostatecznie ekipa z Poznania nie wyprzedziła zespołu z Gorzowa, ale na przerwę drużyny schodziły przy rezultacie 38:37, więc wszystko jeszcze było możliwe.

Wyrównany pojedynek trwał w najlepsze w trakcie trzeciej kwarty meczu. Po trzech minutach gorzowianki zdołały przejąć inicjatywę, głównie za sprawą dobrej skuteczności Sharnee Zoll-Norman i Linskens, której asystowały obie Amerykanki. Dało to dziewięć punktów na plusie. Potem kolejną "trójkę" dołożyła Ariel Atkins, co dawało już naprawdę bezpieczną przewagę. Kolejne celne rzuty za trzy coraz bardziej pogrążały poznanianki, które traciły już 21 punktów do gorzowskich Akademiczek po rzucie z dystansu Laury Juskaite.

W ostatniej części spotkania swoje szanse dostała młodzież - Wiktoria Keller i Karolina Matkowska. Ta pojawiła się już na samym początku ostatnich 10 minut i kiedy tylko miała okazję, to indywidualnie weszła pod kosz, przebijając się między rywalkami i zdobywając punkty, które nie były jednak jedyne jej dorobku. Gorzowianki spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca, powiększając jeszcze przewagę, przy czym tempo akcji wcale nie było takie niskie. Ostatecznie gospodarze triumfowali 101:69, a setny punkt zdobyła Agnieszka Fikiel. Trochę szkoda Matkowskiej, która w swoim trzecim w karierze pojedynku w ekstraklasie nadal nie zdobyła punktów.

ENEA AZS Poznań jakiś czas po swoim starciu dostała jednak dobre wiadomości. TS Ostrovia Ostrów Wlkp. przegrał swój pojedynek i jeśli ktokolwiek spadnie z ligi, to właśnie ostrowianki. InvestInTheWest ENEA Gorzów natomiast ma już pewne siódme miejsce. Na sobotę pozostaje jeszcze formalność z Sunreef Yachts Politechniką Gdańską, a potem już play-off.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener InvestInTheWest ENEA Gorzów): Chcieliśmy zagrać, zrealizować pewne założenia. Jak najwięcej rotować graczami, dać młodym zawodniczkom możliwość większej ilości czasu. Kolejny debiut zaliczyła nasza wychowanka, gorzowianka Karola Matkowska. Z Wiki po ostatnim meczu było już dużo lepiej. To fajne, rokuje na przyszłość. Takie spotkania są trudne mentalnie. Je trzeba zagrać i zwyciężyć. Chciałoby się, że było łatwiej, ale może to i dobrze. W przerwie musieliśmy mocniej porozmawiać i uszanować kibiców, którzy przyszli. Od tego momentu było już po meczu. Mieliśmy pewne problemy, wyciągnęliśmy wnioski i zrealizowaliśmy założenia. Mamy kolejny mecz, który przygotowuje nas do play-offów. Myślami jesteśmy już w Toruniu, w play-off.

Vadim Czeczuro (trener ENEA AZS Poznań): Do połowy jeszcze się trzymaliśmy, jak się udawało. Po przerwie zespół z Gorzowa włączył drugi, trzeci czy czwarty bieg i nie daliśmy rady. Rewelacyjna skuteczność za trzy. Mamy młody zespół, w sumie drugi rok w Ekstraklasie. Troszeczkę też problemów przez cały sezon, głównie w strefie mentalnej. Wszystkie drużyny, co mam, to staram się, żeby biły się od początku do końca. Można przegrywać, nawet 100 punktów, ale nie wolno się poddawać. To bardzo ważne rzecz. Będziemy dalej z dziewczynami rozmawiać. Mam pretensje do swojego zespołu. 21 do 4 po kontratakach, punkty drugiej szansy. Mamy trochę do omówienia.

Wiktoria Keller (InvestInTheWest ENEA Gorzów): Takie minuty są bardzo cenne. To nie od nas (młodych - dop. red.) zależał wynik, ale może właśnie dzięki takim szansom w przyszłości to my będziemy tymi graczami. Dziękuję dziewczynom, że po pierwszej połowie grały bardzo dobrze i zrobiły przewagę, bo to dzięki nim mogłyśmy wejść.

Marta Nowicka (ENEA AZS Poznań): W pierwsze połowie się trzymałyśmy, bardziej konsekwentnie realizowałyśmy założenia trenera. W trzeciej kwarcie koncentracja w obronie niestety spadła. Popełniałyśmy za dużo błędów przy super skuteczności za trzy zespołu z Gorzowa. Myślę, że to zaważyło. 21 do 4 w szybkim ataku to znaczna różnica.

InvestInTheWest ENEA Gorzów - ENEA AZS Poznań 101:69 (22:15, 16:22, 38:18, 25:14)

Gorzów: Papova 16, Atkins 13 (3x1), Linskens 12, Zoll-Norman 7 (1, 13 as.), Dźwigalska 0 oraz Fikiel 13, Rytsikava 11 (3), Juskaite 9 (2), Prezelj 8, Stelmach 6 (1), Keller 6, Matkowska 0.

Trener: Dariusz Maciejewski

Poznań: Davis 24 (1x3), Hillsman 15 (10 zb.), Samburska 6 (2), Parysek-Bochniak 6, Urbaniak 3 (1) oraz Parzeńska 8, Demczur 5 (1), Nowicka 2, Stefańczyk 0, Niemojewska 0.

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, eblk, energa basket liga kobiet, investinthewest enea gorzów, enea azs poznań - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Prace dyplomowe. Wzory.

Profesjonalna pomoc w pisaniu wzorów prac: magisterskich, licencjackich, dyplomowych, zaliczeniowych, semestralnych. Dokonuję poprawek według..

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1