:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Wspólne patrole w czasie mrozów

Komunikaty policji, Wspólne patrole czasie mrozów - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. wraz z pracownikami Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, systematycznie sprawdzają miejsca, w których falę styczniowych mrozów usiłują przetrwać bezdomni. Każda z napotkanych osób informowana jest o placówkach, w których czeka pomoc i bezpieczny nocleg. Kontrole z udziałem gorzowskiej Policji prowadzone będą do czasu ustania mrozów.

Już od kilku dni policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp., wspólnie ze Strażą Miejską i pracownikami Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, systematycznie sprawdzają miejsca, w których tej zimy mogą przebywać osoby bezdomne. W czwartek, od samego rana, patrole mundurowych kontrolowały wskazane rejony. Lista miejsc na terenie miasta liczyła niemal 30 punktów. W każdym z nich, podczas kolejnych dni, pojawią się służby mogące udzielić wsparcia osobom pozbawionym schronienia.

Szacunkowe dane, będące w posiadaniu GCPR, wskazują, że na obszarze Gorzowa może przebywać ponad 200 osób pozbawionych dachu nad głową. Nie w każdym przypadku, z formalnego punktu widzenia, można mówić o bezdomności. Część osób, mając urzędowy meldunek, opuszcza jednak wskazany adres, wybierając mniej formalny tryb życia. Osoby te podczas ciepłych miesięcy spotkamy na dworcach czy w okolicach sklepów. Gdy temperatura spada poniżej zera starają się przetrwać niekorzystny czas w sobie znanych miejscach. Bezdomni często rezygnują z pomocy, nie pojawiając się w noclegowniach, ogrzewalniach czy miejscach przygotowanych przez opiekę społeczną. Jednak i w przypadku tych osób służby starają się udzielać wsparcia. Policjanci z gorzowskiej KMP, wraz z pracownikami Sekcji ds. Bezdomności GCPR, przekazują informacje o takiej możliwości. Każda napotkana osoba otrzymuje adresy instytucji pomocowych, wykaz miejsc, w których można bezpiecznie przetrwać mrozy, otrzymać odzież lub żywność. Mimo, iż w wielu przypadkach bezdomni deklarują niechęć do korzystania z takiej pomocy, każdy z nich jest o tej możliwości informowany.

Wspólne działania Policji i gorzowskich służb prowadzone będą do czasu ustania mrozów. Dzięki odbywającym się każdego dnia patrolom zdołano do tej pory udzielić wsparcia kilkudziesięciu potrzebującym. Niektórzy z nich wymagali nie tyko działań prewencyjnych, ale i specjalistycznej pomocy socjalnej oraz medycznej.

Wspólne patrole w czasie mrozów komentarze opinie

  • - niezalogowany 2016-01-11 08:40:47

    aaa na działkach dużo bezdomnych przebywa w altanach. nie wiem czemu nie chcą do schroniska tam są lepsze warunki

  • - niezalogowany 2016-01-09 01:39:42

    dawid Do osób które na własne życzenie idą po śmierć(schroniska i noclegownie są czynne ale trzeba być trzeźwym) wysyła się patrole a ile patroli wysłano do osób którym brakuje do pierwszego ile takich patroli doniosło coś ciepłego do osób które może i mają swój dach ale nie mają czym w piecu napalić.

Dodajesz jako: Zaloguj się