:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Wielkanoc na gorzowskich drogach podsumowana

Wielkanoc na gorzowskich drogach podsumowana

Wielkanoc na gorzowskich drogach podsumowana

          Jak co roku, gorzowscy policjanci, dbali o bezpieczeństwo kierowców i pieszych podczas Świąt Wielkiej Nocy. Podjęto w tym czasie wiele działań, by na drogach było mniej wypadków niż przed rokiem. Na ulice wyszło dużo więcej patroli niż podczas powszednich dni, a dyscyplinowanie kierowców jest jedną z najlepszych metod na poprawę bezpieczeństwa. W województwie lubuskim na służbie było ponad 1000 funkcjonariuszy. W tym roku pogoda niestety nie sprzyjała kierowcom.

            Policjanci wzmogli swoją czujność już 14 kwietnia, ponieważ już od piątku spodziewano się zwiększenia ruchu drogowego, kiedy to pierwsi mieszkańcy województwa lubuskiego wyruszyli w podróż. Akcja trwała do poniedziałku 17 kwietnia.

            Podczas tegorocznych świąt zwracano szczególną uwagę na  trzeźwość kierowców. Badano także stan techniczny pojazdów. Osoby, które nie przestrzegały przepisów, przekraczali prędkość i stwarzali zagrożenie na drodze, byli karani mandatami i punktami karnymi.

            Podczas tegorocznej akcji, w województwie lubuskim, doszło łącznie do 9 wypadków, w wyniku których śmierć poniosła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Dla porównania w roku ubiegłym doszło do 5 wypadków, gdzie zginęły dwie osoby, a 8 zostało rannych.  Natomiast w  2015 roku zginęły dwie osoby, a 8 zostało rannych - odnotowano 6 wypadków. Niestety w 2017 roku można zauważyć niepokojący, rosnący trend w liczbie wypadków, co sprawiło, że był to bardzo pracowity weekend dla policjantów.

Policjanci zatrzymali 45 kierowców w stanie nietrzeźwym (sprawdzono 8700 kierowców). Funkcjonariusze podczas akcji Wielkanocnej odebrali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h i wystawili około 1300 mandatów karnych. Sprawdzanie trzeźwości kierowców nie powinno nikogo dziwić – jest to ciągle bardzo poważny problem na polskich drogach. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy możemy usiąść za kierownicą, zawszę możemy to sprawdzić – anonimowo i bezpłatnie, na każdym posterunku policji.

Ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma stan techniczny pojazdu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na każde uszkodzenie i  brak przeglądu samochodu, dlatego też w kilku przypadkach odebrali dowód rejestracyjny. Udziału w ruchu drogowym niesprawnych pojazdów jest bardzo ryzykowne i stanowi zagrożenie dla innych uczestników. Każda, nawet najmniejsza, usterka może przyczynić się do tragedii.

 Takie informacje są przydatne nie tylko podczas świątecznych podróży, ale i na co dzień. Dlatego też warto jest przestrzegać przepisów drogowych, nie wsiadać do samochodu po spożyciu alkoholu i zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu. Pamiętajmy, że zachowanie kilku prostych acz bardzo ważnych zasad na drodze sprawi, że nasza podróż stanie się dużo bezpieczniejsza dla innych, ale przede wszystkim dla nas samych.

wielkanoc na gorzowskich drogach podsumowana - komentarze opinie

  • gość 2017-04-23 21:45:40

    "w województwie lubelskim" A co z lubuskim? Miło, że się troszczą też o innych, ale...

Dodajesz jako: Zaloguj się