:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

We wtorek pierwszy sparing Stali Gorzów. Rywalem Fogo Unia Leszno

Kiedy: 2017-04-04 , godzina: 17:00 | Gdzie: Stadion im. Edwarda Jancarza

We wtorek pierwszy sparing Stali Gorzów. Rywalem Fogo Unia Leszno

Żużlowcy Stali Gorzów mają za sobą już pierwsze jazdy, ale do tej pory nie mieli okazji sprawdzić się jako drużyna. Nadarzy się ona we wtorek, 4 kwietnia, kiedy to na Stadion im. Edwarda Jancarza przyjedzie Fogo Unia Leszno i oba zespoły zmierzą się w treningu punktowanym.

Żużlowcy Stali Gorzów mają za sobą już pierwsze jazdy, ale do tej pory nie mieli okazji sprawdzić się jako drużyna. Nadarzy się ona we wtorek, 4 kwietnia, kiedy to na Stadion im. Edwarda Jancarza przyjedzie Fogo Unia Leszno i oba zespoły zmierzą się w treningu punktowanym.

 

Dla "Byków" będzie to już kolejne testowe starcie, ponieważ mają za sobą trzy rozegrane sparingi. We wszystkich triumfowali. Na początek pokonali u siebie 57:33 MRGARDEN GKM Grudziądz. Potem, w Prima Aprilis, tak samo wysoko zwyciężyli ROW Rybnik, z którym dzień później odjechali rewanż na rybnickim torze i także okazali się lepsi, wygrywając 46:43.

 

Jak dotąd znakomicie spisuje się para Piotr Pawlicki-Janusz Kołodziej. Za każdym razem ich wyniki oscylują wokół kompletu, a współpraca na torze już teraz wygląda dobrze. Bez zarzutów wygląda też jazda kreowanego na lidera Emila Sajfutdinowa. Cały czas rozkręca się Grzegorz Zengota i juniorzy, którzy będą jednymi z mocniejszych w PGE Ekstralidze. Sporo znaków zapytania jest przy Duńczykach. Peter Kildemand wydaje się być mocnym punktem zespołu, w którym chce sobie przecież wywalczyć miejsce. Słabo prezentuje się za to Nicki Pedersen, którego w Gorzowie nie zobaczymy.

 

Gorzowianie natomiast dopiero rozpoczną drużynowe jazdy. Do tej pory odbywały się tylko treningi, na których i tak nie było kompletu żużlowców. Plany pokrzyżował odwołany sparing z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Dopiero niedawno na przebudowanym gorzowskim torze pierwsze treningi odjechali Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki. Do tej pory próżno było szukać w parkingu Nielsa Kristiana Iversena. Sporo na "Jancarzu" trenowali za to pozostali, na czele z Bartoszem Zmarzlikiem i Martinem Vaculikiem. Każdy jednak miał sporo jazdy na innych torach, więc objeżdżenia brakować nie będzie. W większości zawodnicy ci się znają, a swoje sposoby na zbudowanie więzi ma trener Stanisław Chomski. Trudno jednak spodziewać się efektów już w pierwszym sparingowym starciu, które ma na celu przede wszystkim dać możliwość sprawdzenia i dopasowania sprzętu.

 

Wydaje się jednak, że mimo treningowego charakteru, można spodziewać się ciekawej walki. Samo oglądanie tylu klasowych żużlowców to już niezła gratka dla kibiców. Początek sparingu we wtorek, 4 kwietnia, o godzinie 17 na Stadionie im. Edwarda Jancarza przy ul. Kwiatowej 55 w Gorzowie. Wejście na zawody za okazaniem karnetu na sezon 2017, bądź programu zawodów, który będzie dostępny w kasach stadionowych w cenie 15zł.

 

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:

1. Emil Sajfutdinow

2. Grzegorz Zengota

3. Piotr Pawlicki

4. Janusz Kołodziej

5. Peter Kildemand

6. Bartosz Smektała

7. Dominik Kubera

 

Stal Gorzów:

9. Niels Kristian Iversen
10. Przemysław Pawlicki
11. Krzysztof Kasprzak
12. Martin Vaculik
13. Bartosz Zmarzlik
14. Hubert Czerniawski
15. Rafał Karczmarz

 

Autor: Marcin Malinowski

żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, stal gorzów, sparing, fogo unia leszno - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się