:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C rozproszone chmury

W starciu Stali z GKM-em znów lepszy deszcz. Spróbują w niedzielę

W starciu Stali z GKM-em znów lepszy deszcz. Spróbują w niedzielę

Mecz Cash Broker Stal Gorzów - MRGARDEN GKM Grudziądz odwołany

Nie doszedł do skutku zaplanowany na piątek mecz Cash Broker Stali Gorzów z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne, a swoje zrobiła też późna pora planowanego początku spotkania.

 

Opady ustały krótko po godzinie 19 i rozpoczęto pracę nad torem, do którego dosypano świeżej nawierzchni. Spotkanie miało zostać opóźnione o kilkanaście minut, bowiem próba toru odbyła się dopiero o godzinie 20:15, zamiast wcześniej planowanej 19:45. Jednak w czasie, gdy żużlowcy testowali nawierzchnię ponownie zaczęło padać i po raz kolejny podjęto decyzję, by czekać. Dosypano jeszcze trochę nawierzchni. Dziwił nieco fakt, że robiono to bez wcześniejszego ściągnięcia mokrej warstwy. Wszystko to jednak na nic, bo deszcz wracał. Po godzinie 21 wypogodziło się, ale tor udałoby się przygotować najszybciej w ciągu godziny. To było już za późno i sędzia Remigiusz Substyk zdecydował o przełożeniu spotkania.

 

- Zawsze jest lepiej, jak mecz jest odjechany w pierwotnym terminie, bo inaczej komplikuje to następne imprezy, które mogą się gdzieś nakładać. Wszystko było kwestią czasu. Piaskarka wyjechałaby cztery razy i warunki może nie byłyby idealne, ale znośne. Potem trzeba by było jednak godziny czasu i wtedy moglibyśmy mówić, czy tor się nadaje czy nie - mówił po decyzji trener Stanisław Chomski.

 

W podobnym tonie wypowiadał się Robert Kempiński, który zapowiedział także zmianę. W niedzielę będzie mógł już pojechać awizowany Kai Huckenbeck, za którego w piątek gotowy miał wystąpić Rafał Okoniewski. - Gospodarze próbowali zrobić ten tor. Wszyscy byliśmy za tym, aby jechać, ale chodziło o czas. Była 21, a zanim zrobiliby ten tor, to byłaby 22:30. Żeby ten mecz był szybciej, np. o 16 i byłoby wtedy, jak teraz o tej 21, to byśmy pojechali - stwierdził szkoleniowiec.

 

Drugie podejście do pojedynku zaplanowano na niedzielę, 18 czerwca, na godzinę 19.

 

Autor: Marcin Malinowski

żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, cash broker, stal gorzów, mrgarden gkm grudziądz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się