:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C rozproszone chmury

W podgorzowskiej gminie Bogdaniec składowany jest obornik z rejonu ptasiej grypy

Bezpieczeństwo, podgorzowskiej gminie Bogdaniec składowany obornik rejonu ptasiej grypy - zdjęcie, fotografia

Od ubiegłego czwartku na terenie Łupowa w podgorzowskiej gminie Bogdaniec składowany jest obornik z rejonu ptasiej grypy. Okoliczni mieszkańcy nie godzą się na takie rozwiązanie. Już w ubiegłą sobotę zorganizowali protest przeciwko wywózce, jak sami mówią ""skażonego"" obornika. Przypomnijmy, na teren między Łupowem a Racławiem ma trafić 5 tys. ton odpadów. Wybrano to miejsce, bo to teren nad poziomem Warty i z dala od wód. - Mieszkańcy mają prawo do rzetelnej informacji, ale protest jest nieuzasadniony - odpowiadał wicewojewoda lubuski Robert Paluch.

W związku z napiętą sytuacją wójt gminy Krystyna Pławska zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, na którym pojawili się przedstawiciele służb wojewody. - Nie wierzymy w zapewnienia wojewody i chcemy, by zaprzestano wywózki. Na tym ucierpi zarówno środowisko naturalne, jak i nasze zdrowie - mówili zgodnie mieszkańcy.

Dodatkowo mieszkańcy zwrócili uwagę na fakt, iż transport obornika nie jest dostatecznie zabezpieczony. Wskutek czego część ładunku wysypuję się na drogę. - Sprawdzimy tę informację, a wszystkie państwa uwagi zostaną przekazane wojewodzie - zapewniła mieszkańców Zofia Batorczak lubuski wojewódzki lekarz weterynarii.

- Będziemy zabiegać o to, by przynajmniej do wyjaśnienia sprawy zabezpieczenia transportów wywóz obornika został wstrzymany – mówiła wójt gminy Bogdaniec Krystyna Pławska.

Decyzja o wstrzymaniu wywózki obornika należy do wojewody. W najbliższym czasie ma pojawić się komunikat w tej sprawie.

W podgorzowskiej gminie Bogdaniec składowany jest obornik z rejonu ptasiej grypy komentarze opinie

  • - niezalogowany 2017-02-05 13:22:56

    mieszkanka gm. Bogdaniec Wojewoda samorzãdom wprowadził dyktaturę . To program Partii Rzãdzãcej ,, NAPRAWA PANSTWA ,, .A miało być nic o nas bez nas.

  • - niezalogowany 2017-02-04 08:34:17

    iwi To są jaja to ich bagno niech sobie go pod urzędem wysypią.

Dodajesz jako: Zaloguj się