:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

W Gorzowie gościł wicepremier Mateusz Morawiecki

Ministerstwa RP, Gorzowie gościł wicepremier Mateusz Morawiecki - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 30 maja 2016 r. wojewoda Władysław Dajczak gościł Wicepremiera, Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego. Zorganizowano m.in. wizytę w elektrociepłowni w Gorzowie Wlkp. i rozmowy z przedsiębiorcami w auli PWSZ w Gorzowie Wlkp.

- Z radością witam pana wicepremiera na Ziemi Lubuskiej, w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Jest to bardzo ważna wizyta. Jest realizacją tego, o czym mówi pani premier Beata Szydło od początku. Wszystkie ważne problemy, które podejmuje rząd są konsultowane z Polakami – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak podczas spotkania wicepremiera z dziennikarzami. Wojewoda przypomniał konsultacje w sprawie programu Rodzina 500 + oraz dotyczące nowej ustawy związanej ze zmianami w systemie oświaty. – Również konsultowany jest Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który ma nadać nowe impulsy dla stabilnego rozwoju gospodarki. Pan premier w każdym województwie będzie rozmawiać na ten temat, cieszymy się, że taką możliwość mają dzisiaj lubuscy przedsiębiorcy – podkreślił wojewoda Dajczak.

Nowe możliwości specjalnej strefy ekonomicznej

Wicepremier Mateusz Morawiecki przyznał, że zależy mu na tym, aby poznać główne problemy, jakie występują w gospodarce w województwie lubuskim, to pozwoli dostosować niektóre elementy planu do potrzeb gospodarczych regionu. – Przedsiębiorcy w każdym województwie przedstawiają swój punkt widzenia na problemy inwestycyjne, strukturalne i finansowe, o tym też będziemy rozmawiać po południu z reprezentacją lubuskich przedsiębiorców – przyznał wicepremier Morawiecki i poinformował o już zrealizowanych tego dnia spotkaniach. Minister Rozwoju, wspólnie z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską oraz Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem, spotkali się z przedstawicielami Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. – Chcielibyśmy, aby ta strefa przyciągała nowe inwestycje, ma ku temu wszelkie nowe możliwości i zarządzających. Będziemy starali się pomóc, aby problemy formalno-administracyjne zmniejszyć. Mamy świadomość, że działamy w oparciu o pewne zaniedbania, które w ostatnich 8 latach miały miejsce – powiedział wicepremier i Minister Rozwoju.

Mateusz Morawiecki przyznał, że chciałby, aby Ziemia Lubuska była gościnną bramą na zachód, która przyciąga kapitał i ludzi i jest znaczącą częścią polskiej gospodarki. - Rozmawiamy dzisiaj o bardzo dużych inwestycjach, które są potencjalną szansą dla województwa, takich jak elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp. i takich, których potencjalne rozpoczęcie jeszcze jest pod znakiem zapytania. Mam nadzieję, że znajdziemy dla Ziemi Lubuskiej paliwo do rozwoju na kolejne 5, 10, 20 lat, po to, aby ten rozwój był rzeczywiście wielki – zapowiedział wicepremier.Lubuskie – ważny region w kraju

Podziękowania za wizytę i ważne spotkania złożyła wicepremierowi minister Elżbieta Rafalska. – Teraz często gościmy przedstawicieli rządu i mamy poczucie, że region jest ważny i dostrzegany – podkreśliła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Obecność na miejscu, spotkania z ludźmi, umożliwiają inne spojrzenie na sprawy naszego województwa. Zobaczenie konkretnych miejsc pomaga w lepszej identyfikacji problemów – podkreśliła minister Rafalska.

Elżbieta Rafalska dodała, że w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którym zajmuje się Minister Rozwoju, po trosze uczestniczy wielu ministrów. Również kwestie, za które odpowiada związane z rynkiem pracy, polityką społeczną, problemami demograficznymi znajdują swoje miejsce w dokumencie. Dlatego efekty spotkań będą ważne także dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z programu wizyty wicepremiera

W gorzowskiej elektrociepłowni została zaprezentowana budowa bloku gazowo-parowego. Omawiano także program ograniczenia niskiej emisji. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wicepremiera z przedstawicielami Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej i Lubuskich Pracodawców.

W PWSZ w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, podczas którego wicepremier Mateusz Morawiecki omawiał Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W Gorzowie gościł wicepremier Mateusz Morawiecki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ministerstwa RP, - więcej informacji