:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi

VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi

Ponad 260 osób wzięło udział w tegorocznym Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi. Marsz, który został zorganizowany już 7 raz, był też okazją do poruszania tematu transplantacji. To bardzo ważne. Dawca narządów może ocalić życie czterem osobom, a kolejnym trzem je przedłużyć. Marsz jest wyrazem wdzięczności za dar życia, jaki otrzymała jego pomysłodawczyni Adrianna Szklarz, której 8 lat temu lekarze przeszczepili serce od zmarłego mężczyzny.

Przed startem i obowiązkową rozgrzewką każdy uczestnik marszu mógł skorzystać z pomiaru BMI (Body Mass Index czyli wskaźnika masy ciała) poziomu tkanki tłuszczowej, ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi.  Organizatorzy (wśród nich Urząd Gminy w Bogdańcu, Nadleśnictwo Bogdaniec, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego) zapewnili uczestnikom wodę, batony regeneracyjne i liczne konkursy.

Na uczestników marszu oprócz satysfakcji z dotarcia do mety czekała też niespodzianka w postaci losowania nagród rzeczowych. Na ten cel Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ufundował 5 pakietów badań laboratoryjnych.

Kolejny marsz już za rok. W pierwszą niedzielę października. Już dziś serdecznie zapraszamy.

zbigniew religa, marsz nordic walking, sport, rekreacja sportowa gorzów, zdrowie, wypoczynek gorzów - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rekreacja sportowa, - więcej informacji