:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Uruchomienie nowoczesnego bloku parowo-gazowego z udziałem Premier Beaty Szydło

Inwestycje infrastruktura, Uruchomienie nowoczesnego bloku parowo gazowego udziałem Premier Beaty Szydło - zdjęcie, fotografia

W gorzowskiej elektrociepłowni nastąpiło oficjalne uruchomienie nowoczesnego bloku parowo-gazowego.

W uroczystości wzięła udział premier Beata Szydło, która przybyła na teren zakładu z blisko trzydziestominutowym opóźnieniem. Prezes Rady Ministrów złożyła kwiaty pod pomnikiem Solidarności, a następnie przecięła wstęgę pod halą, w której znajduje się blok parowo-gazowy. W trakcie spotkania z dziennikarzami premier Beata Szydło podkreśliła, że gorzowska inwestycja to przykład jak będzie zmieniać się polska gospodarka i w którym kierunku będzie podążać polski przemysł.
Premier Beata Szydło zapowiedziała w Gorzowie starania o większą konkurencyjność branży energetycznej. Beata Szydło powiedziała, że strategia niezależności energetycznej to jeden z priorytetów rządu.

- Blok parowo-gazowy to emblematyczna inwestycja dla Gorzowa - powiedział podsekretarz stanu w ministerstwie energii, Michał Kurtyka.

- Dla nas ta inwestycja, oprócz realizacji naszej strategii, ma kilka wymiarów - dodał prezes Polskiej Grupy Energetycznej, Henryk Baranowski.

Ostatnim punktem wizyty premier Beaty Szydło w gorzowskiej elektrociepłowni było spotkanie z pracownikami zakładu.

Nowoczesny blok parowo-gazowy gwarantuje produkcję ciepła w sposób ekologiczny, znacznie ograniczający emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Nowy blok parowo-gazowy to urządzenie najnowszej generacji, które ograniczy emisję szkodliwych substancji do atmosfery, wpłynie też korzystnie na opłaty za energię elektryczną. Inwestycja kosztowała pół miliarda złotych. - Blok działa już pół roku, bo musieliśmy urządzenie przetestować - Mirosław Rawa, dyrektor Elektrociepłowni Gorzów.

Uruchomienie nowoczesnego bloku parowo-gazowego z udziałem Premier Beaty Szydło komentarze opinie

  • - niezalogowany 2017-02-08 17:42:40

    olesio brednie

  • - niezalogowany 2017-02-08 17:42:36

    olesio brednie

Dodajesz jako: Zaloguj się