:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C umiarkowane opady deszczu

Trwają działania gorzowskiej drogówki

Komunikaty policji, Trwają działania gorzowskiej drogówki - zdjęcie, fotografia

Zgodnie z zapowiedzią policjanci ruchu drogowego z gorzowskiej KMP kontynuują działania związane z bezpieczeństwem osób pieszych. We wtorek kolejny raz bacznym okiem obserwowali zachowania zmotoryzowanych. Tam gdzie było to uzasadnione sprawcy wykroczeń otrzymali mandaty.

Od kilku tygodni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gorzowie Wlkp. prowadzą systematyczne działania, których celem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem osób pieszych. Analiza tego typu zdarzeń wskazuje, że do większości niebezpiecznych sytuacji dochodzi z winy kierujących. Zmotoryzowani nie ustępują pierwszeństwa, wyprzedzają na przejściach dla pieszych i niewłaściwie obserwują drogę. We wtorek policjanci kolejny raz obserwowali zachowania kierowców. Podobnie jak w poprzednich dniach nie obyło się bez represji. Mandaty karne otrzymali ci kierujący, którzy w rażący sposób naruszyli zasady bezpieczeństwa. Wykroczeń takich ujawniono 54, w 48 przypadkach zakończyło się to ukaraniem mandatem, a w 6 pouczeniem kierowców. Podczas wtorkowych działań policjanci byli również świadkami wykroczeń popełnianych przez pieszych. Za przekraczanie jezdni w miejscu zabronionym, lub przebieganie przez ulicę między jadącymi samochodami, ukarano 26 pieszych.

Gorzowska drogówka zapowiada kontynuowanie działań w kolejnych dniach.

Trwają działania gorzowskiej drogówki komentarze opinie

  • - niezalogowany 2015-12-09 22:26:06

    ryszard warszawski Apeluje kolejny raz o to zeby nie wmawiac pieszym ze maja prawo wejsc na przejscie w kazdej chwili, jezeli tego sie nie bedzie wyjasniało to jeszcze więcej bedzie pieszych rozjechanych na przejsciu,mało tego juz sie obserwuje ze pieszy potrafi zmusic tramwaj do hamowania!! telewizory i pismacy do dzieła !!

Dodajesz jako: Zaloguj się