:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C umiarkowane opady deszczu

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1993 roku. Hasłem tegorocznych obchodów jest "Współpraca wodna". W Polsce nadzór nad jakością wody, przeznaczonej do spożycia ma Państwowa Inspekcja Sanitarna. Zdaniem Romana Glapy, kierownika Oddziału Higieny Komunalnej Inspekcji Sanitarnej w Gorzowie, taki dzień został zainicjowany, ponieważ w życiu każdego człowieka woda zajmuje bardzo ważne miejsce.

W województwie lubuskim podstawowym źródłem zaopatrzenia ludności w wodę są wody podziemne. Lubuska Państwowa Inspekcja Sanitarna rocznie pobiera do badania dwa i pół tysiąca próbek wody. Spośród nich, w minionym roku, ponad czterysta zawierało różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak: podwyższona zawartość manganu, żelaza, w niektorych próbkach znaleziono także bakterie coli. Zasobność w wody w lubuskiem jest dobra. - Północna część województwa ma większe zasoby wód podziemnych, południowa nieco mniejsze - dodaje Roman Glapa.

Zgromadeznie Ogólne ONZ ogłosiło rok 2013 Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody. We wrześniu obchodzić będziemy Światowy Tydzień Wody.

Światowy Dzień Wody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się