:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 14.10.2017r., godz. 18:30

Kiedy: 2017-10-14 , godzina: 18:30 | Gdzie: Hala ZS nr 20, ul. Szarych Szeregów 7

Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 14.10.2017r., godz. 18:30

6. kolejka I liga gr. A 2017/2018

Piłka ręczna - 6. kolejka I liga gr. A: Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 14.10.2017r., godz. 18:30, hala Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7 w Gorzowie

 

"Żółto-niebiescy" od samego początku sezonu grają z dobrym skutkiem i walczą o najwyższe pozycje. Wyjątkiem jest mecz w Grudziądzu, przegrany przez gorzowian 25:28.               W pozostałych trzech spotkaniach odnosili już triumfy, choć trzeba zauważyć, że wszystkie odbywały się we własnej hali, która jest niezdobyta już od kilku lat. Stal będzie chciała tę serię przedłużyć, pokonując również uczniów gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zajmujących obecnie dziesiąte miejsce w tabeli. Mowa oczywiście o młodej drużynie, ale właśnie ta młodość sprawia, że zawodnicy ci bywają nieprzewidywalni i mogą zaskoczyć w najmniej oczekiwanych momencie. Gdański SMS to zresztą jedna z lepszych szkół w Polsce, a jej wychowankami są również gracze gorzowskiej drużyny - Miłosz Bekisz i Adrian Chełmiński, który w ostatnich dniach otrzymał powołanie do juniorskiej reprezentacji Polski. Z tego też powodu będzie on niedostępny w drugiej połowie miesiąca z powodu zgrupowania w Szczyrku i późniejszych meczów kadry z Hiszpanią w Opolu. Podopieczni Dariusza Molskiego do tego pojedynku przystąpią po tygodniu odpoczynku, bowiem pauzowali w piątej kolejce zmagań, w której to gdańszczanie przegrali u siebie z MKS-em Grudziądz 26:29. Porażki ponieśli także w Sierpcu (22:25) i w Poznaniu (21:23). Wygrali zaś 25:23 z OKPR Warmią Energa Olsztyn i na inaugurację 25:24 z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Zwycięstwa nie były więc wysokie i rola faworyta w przypadku Stali Gorzów nie podlega dyskusji. Trzeba być jednak do końca skoncentrowanym, bo zespół znad morza stać na niespodzianki.

- Czy przerwa wybiła nas z rytmu okaże się w sobotę. Troszeczkę inaczej trenowaliśmy, bo stwierdziłem, że potrzeba nam więcej boiskowej świeżości. Jednocześnie musieliśmy inną robotą podładować akumulatory. Długofalowo przyniesie to efekt. Gdańszczanie będą reprezentowali cechy takie jak: waleczność, szybkość, gra do upadłego i młodzieńcza fantazja. Tego należy się obawiać. To nowy rocznik, ale ma już dwa poważne skalpy na koncie. Do grania przystąpimy w pełnym składzie - powiedział gorzowski trener.

- Powołanie to na pewno wyróżnienie, bo nie każdy może je dostać. Jestem zadowolony, że trener Tomaszewski mnie dojrzał i będę mógł reprezentować Polskę w dwóch meczach z Hiszpanią. Cały czas chcę prezentować swoją wartość na boisku i pomagać drużynie, aby ten poprzedni występ z Sokołem Kościerzyna nie był jednorazowy, aby ta forma była powtarzalna. Gdańszczanie są dobrze wyszkoleni technicznie. Kilku zawodników grało z nami rok temu w I lidze, łapali się do składu. Z trenerem rozmawialiśmy ogólnie o tym, co oni mogą zagrać, czego możemy się spodziewać. Ja uwag nie miałem. Naszym atutem jest doświadczenie, którego brakuje tym młodym chłopakom. Może zabraknąć im chłodnej głowy w końcówce - przyznał Adrian Chełmiński, lewy rozgrywający drużyny.

 

Autor: Marcin Malinowski

piłka ręczna, stal gorzów, i liga, sms zprp gdańsk - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się