:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C umiarkowane opady deszczu

Stadion GKP przy ulicy Olimpijskiej nie otrzymał licencji na grę w I lidze

Stadion piłkarski przy ulicy Olimpijskiej nie został dopuszczony do rozgrywek pierwszoligowych. Goszczący dziś w Gorzowie tzw. weryfikator, który miał ocenić, czy obiekt spełnia wszelkie kryteria, by mogły się na nim odbywać mecze pierwszoligowe, wydał negatywną opinię.
"Ta nasza wizyta jest przedwczesna, bo stadion do odbioru gotowy nie jest" - powiedział nam sekretarz komisji do spraw licencji klubowych I ligi PZPN – Krzysztof Smulski. „Jesteśmy pod dosyć dużym wrażeniem prac, które tu są wykonywane. Zarówno klub, jak i wykonawca są w stanie załatwić wszystkie sprawy tak, aby stadion był dostępny dla kibiców. Wymagana jest jednak jeszcze jedna wizyta. Na dzisiaj gorzowska drużyna ma przyznaną licencję na stadion Amiki Wronki i na tym w tej chwili pozostajemy. Braków jest jeszcze wiele. Niezakończony jest sektor kibiców przyjezdnych, prac wymagają też szatnie. Poza tym trzeba skończyć elewację” – wymienia Krzysztof Smulski.
"W pewnym sensie zgadzam się z weryfikatorem, bo miał być to już definitywny odbiór pod kątem meczu" – mówi dyrektor Klubu GKP Tadeusz Babij. „Zastrzeżenia są do kosmetyki. Ma być powtórna weryfikacja i jeśli wtedy się nie uda, to zostaje nam gra na obiektach Amiki, ale nie sądzę, aby do tego doszło” – mówi Babij. "Najważniejsze zadania zostały wykonane, nie spodziewałem się jednak, że weryfikator będzie oceniał plac budowy" – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Zygmunt Baś. „Robotnicy maja tu kontenery na gruz i miejsce na narzędzia. Nie zdążyliśmy jeszcze z wyrównaniem skarp, ale one znajdują się po zewnętrznej części stadionu. Zrobimy to jednak w najbliższym czasie” – tłumaczy Baś. Kolejny termin wizyty weryfikatora przypada na 31. lipca, czyli na tydzień przed pierwszym meczem na zaplanowanym na gorzowskim stadionie z drużyną Floty Świnoujście.

Stadion GKP przy ulicy Olimpijskiej nie otrzymał licencji na grę w I lidze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się