:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C słabe opady deszczu

Spora dawka żużla i pucharowe wyzwanie Stilonu

Spora dawka żużla i pucharowe wyzwanie Stilonu

Zapowiedź sportowego weekendu 15-16.07.2017

Wracamy ze sportowymi weekendami. Tym razem całkiem sporo się będzie działo w Gorzowie i okolicach. Po raz kolejny czekają nas zmagania najmłodszych na motocyklach. Ci starsi odrabiać będą zaś wyjazdowe zaległości. Nie zabraknie również piłkarskich emocji w centralnym etapie Pucharu Polski.

 

Miniżużel - VII runda Indywidualnych Mistrzostw Polski 80-125ccm 15.07.2017r., godz. 15, Stadion miniżużlowy w Wawrowie

 

Bracia Wojciech i Jacek Fajferowie notują coraz lepsze występy z każdymi kolejnymi zawodami. Szczególnie cieszyć może postawa pierwszego z wymienionych. Starszy z rodzeństwa cały czas zachowuje szanse na mistrzowski tytuł. Po poprzednich zawodach w Wawrowie tracił do Bartosza Tyburskiego trzy punkty. Przegonił jednak zawodnika GKŻ Wybrzeże Gdańsk na jego własnym terenie, wygrywając z 14 punktami. Gdańszczanin był dopiero ósmy i zdobył 8 "oczek". Wawrowianin będzie z całą pewnością bronił tej przewagi. Po tych zawodach odbędzie turniej w klasie 50 ccm.

 

Miniżużel - I runda Drużynowych Mistrzostw Polski 80-125ccm 16.07.2017r., godz. 11, Stadion miniżużlowy w Wawrowie

 

Reprezentanci JUST FUN GUKS Speedway Wawrów mają już na swoim koncie złoto w Pucharze Polski Par Klubowych. Bracia Fajferowie, od ostatniej rundy wspierani przez Kacpra Teskę, będą teraz walczyć o tytuł DMP. Na starcie, prócz gospodarzy, staną drużyny z Torunia, Gdańska, Bydgoszczy i Rybnika.

 

Piłka nożna - Runda wstępna Pucharu Polski: Stilon Gorzów - Puszcza Niepołomice 16.07.2016r., godz. 17, Stadion OSiR przy ul. Olimpijskiej 1 w Gorzowie

 

Na sam początek zmagań na centralnym szczeblu los przydzielił "niebiesko-białym" trudnego przeciwnika, jakim jest beniaminek Nice I ligi. Puszcza w poprzednim sezonie zajęła trzecie, ostatnie gwarantujące awans, miejsce w II lidze. To klub o sporych tradycjach i bardzo długiej historii. Takie nazwiska jak Piotr Stawarczyk i Marcin Stefanik mogą budzić respekt wśród zagorzałych fanów piłki nożnej. Ekipa z Niepołomic to też zespół, który po kilkuletniej przerwie wraca na zaplecze Ekstraklasy. To tylko pokazuje, jak mocny to będzie rywal. Stilonu z kolei nie omijają problemy. W środę piłkarze nie trenowali, a ostatnie dni spędzono nad myśleniem o przyszłości, która stała się niezbyt pewna wobec sporych długów. Powołany niedawno nowy zarząd już zdążył się wycofać, ale doszło do owocnych rozmów osób, które już kiedyś działały w klubie i rozpoczęto proces naprawczy. Nie jest łatwo, bo zadłużenie sięgało pół miliona złotych, a przez moment istniało nawet realne zagrożenie, że pucharowe spotkanie nie dojdzie do skutku. Stilon ostatecznie zagra, ale dopiero w piątek wyjaśni się, jakimi piłkarzami. Potencjał kadrowy jest, przynajmniej na III ligę i to nawet bez Pawła Posmyka, który przeniósł się do Lubuszanina Drezdenko czy kontuzjowanego Daniela Mrozka. Trzeba jeszcze poczekać na to, kto podpisze ugody. Z I-ligowcem czeka ich jednak bardzo trudny test.

- Mecz na pewno się odbędzie. W jakim składzie personalnym będzie nasz zespół, to tego jeszcze nie wiemy. W piątek mają być spłacone wszelkie zaległości względem zawodników. Wtedy podpiszą nam dokumenty i będziemy ich zgłaszali. Czy zdążymy? Nie wiem, bo mamy jeden dzień. W środę zadłużenie wynosiło około 500 tysięcy. W tej chwili zmniejszyliśmy to o 180 tysięcy. Przynajmniej takie są obietnice, bo jeszcze nie mamy wszystkich ugód. Z wierzycielami mamy też zawarte pięć ugód na duże sumy, rozłożone na raty. Będziemy rozmawiali z panem prezydentem o zmniejszeniu rat za użytkowanie stadionu, bo tam również jest zaległość. Spotkamy się w przyszłym tygodniu. Wtedy także odbędzie się walne zebranie. W środę odbyło się fajne spotkanie, na którym wszystkie niejasności z przeszłości zostały wyjaśnione. Chcemy wspólnie ratować klub i odcinamy przeszłość grubą kreską - zdradził nam w rozmowie Jacek Ziemecki, były wiceprezes Stilonu Gorzów.

 

Żużel - 2. kolejka PGE Ekstraligi: MRGARDEN GKM Grudziądz - Cash Broker Stal Gorzów 16.07.2017r., godz. 19, Stadion żużlowy przy ul. Hallera 4 w Grudziądzu

 

Pierwotnie do tego starcia miało dojść pod koniec kwietnia. Wówczas przeszkodziła jednak pogoda i trudno było znaleźć jakiś termin, dlatego zdecydowano się odłożyć pojedynek aż do lipca. W tym czasie udało się rozegrać gorzowską odsłonę tego dwumeczu, w której "żółto-niebiescy" triumfowali 54:35. Grudziądzianie niejednokrotnie pokazywali, że u siebie są mocni. Ten sezon zdecydowanie nie należy jednak do nich. Już trzykrotnie w tym sezonie przegrywali na własnym terenie. Dość wspomnieć, że wygrali tylko raz, a do tego dołożyli dość zaskakujący remis w Częstochowie. To stawia ich w bardzo trudnej sytuacji jeśli chodzi o utrzymanie. Swego rodzaju ratunkiem może okazać się afera dopingowa Grigorija Łaguty z ROW-u Rybnik. Jeśli wyniki meczów tej drużyny zostaną zweryfikowane, to GKM wskoczy na wyższe miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że Robert Kempiński ma trudny orzech do zgryzienia. Fatalny wypadek Tomasza Golloba zmusił włodarzy z Grudziądza do szukania wzmocnień. Kai Huckenbeck nie daje jednak tak wiele, jak najlepszy polski żużlowiec. Ostatnio znakomicie jedzie Antonio Lindbaeck i jest to chyba jedyny plus. Pozostali prezentują bardzo nierówną formę, może za wyjątkiem Krystiana Pieszczka. Największą bolączką są juniorzy. Wśród podopiecznych Stanisława Chomskiego wydaje się, że problemy sprzętowe zażegnali Martin Vaculik i Niels Kristian Iversen. Słowak mógł to już pokazać na torze. Gorzej z Duńczykiem, ale obaj przejdą najwięszy test właśnie w starciu z grudziądzanami. Powoli po kontuzji wraca do siebie Krzysztof Kasprzak, przeplatając dobre występy nieco gorszymi. Poniżej pewnego poziomu nie schodzą Przemysław Pawlicki i Bartosz Zmarzlik, a juniorzy zdobywają kolejne doświadczenia i najzwyczajniej nie zawodzą, a nawet momentami bardzo pozytywnie zaskakują. Obecny czas jest chyba najlepszym, by ugryźć GKM na ich własnym terenie.

Awizowane składy:

Cash Broker Stal Gorzów:

1. Niels Kristian Iversen

2. Przemysław Pawlicki

3. Krzysztof Kasprzak

4. Martin Vaculik

5. Bartosz Zmarzlik

6. Rafał Karczmarz

MRGARDEN GKM Grudziądz:

9. Antonio Lindbaeck

10. Krystian Pieszczek

11. Krzysztof Buczkowski

12. Rafał Okoniewski

13. Artiom Łaguta

14.

15. Mike Trzensiok

Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Tomasz Welc

 

Autor: Marcin Malinowski

miniżużel, just fun guks speedway wawrów, wawrów, imp, indywidualne mistrzostw polski, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, wojciech fajfer, jacek fajfer, dominik woźniak, piłka nożna, iii liga, stilon - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się