:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Skromna zaliczka Stali przed rewanżem w Lesznie

Żużel, Skromna zaliczka Stali przed rewanżem Lesznie - zdjęcie, fotografia
egorzow.pl - Marcin 16/09/2018 21:25

Finał PGE Ekstraligi 2018: Cash Broker Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno 46:44

W pierwszym meczu finałowym PGE Ekstraligi drużyna Cash Broker Stali Gorzów pokonała Fogo Unię Leszno 46:44. Skromna zaliczka będzie bardzo trudna do obronienia w rewanżu na terenie rywala.

 

Na inaugurację spotkania Grzegorz Walasek nie zdołał zamknąć w pierwszym łuku szybkiego Emila Sajfutdinowa, ale gorzowianie przebili się na środek stawki, radząc sobie z Brady Kurtzem. Ponownie z początku brakowało ścigania i wyścigi rozstrzygały się w pierwszym wirażu. Drugą gonitwę po dobrym starcie wygrał Rafał Karczmarz. Odrobiny emocji dostarczył za to Janusz Kołodziej, który nie wytrzymał i wjechał w taśmę w wyścigu trzecim. Dominik Kubera do spółki z Jarosławem Hampelem nie zabrali się wystarczająco dobrze spod taśmy i podwójnie przegrali z parą gorzowską. To był sygnał do ataku, którego gospodarze potrzebowali! Na koniec pierwszej serii wróciliśmy jednak do remisów. Piekielnie szybko ponownie był Bartosz Zmarzlik, ale gorzej poszło Karczmarzowi, choć pozostawał w kontakcie z Piotrem Pawlickim.

 

Powrót po przerwie nie był jednak udany dla miejscowych, gdyż rywale doprowadzili do... remisu. Pozytywnie zaskoczył Kurtz, z kolei in minus Martin Vaculik. W 6. biegu szybszy na starcie był Hampel i on jechał bezpiecznie z przodu. Działo się natomiast z tyłu. Zmarzlik próbował napędzić się środkiem toru, ale brakowało prędkości. Od krawężnika Kołodzieja atakował natomiast Hubert Czerniawski. Między tą dwójką doszło do kontaktu, przez co upadli na prostej przeciwległej. Na szczęście nikt nie poleciał w bandę i obaj zawodnicy po chwili wstali i udali się do parku maszyn. Wykluczony został reprezentant Fogo Unii Leszno, ponieważ to on zrobił ruch w kierunku gorzowskiego juniora, po którym doszło do zderzenia. Po pierwszym nieudanym starcie Hampel najwidoczniej znalazł odpowiednie ustawienia, a do tego dobrze bronił się przed atakami szybkiego Zmarzlika, i osamotniony obronił wynik dla swojej drużyny. Okazało się to tym bardziej istotne, gdy w 7. odsłonie pojedynku dobrze ze startu wystrzelił Pawlicki, a Bartosz Smektała na dystansie poradził z Walaskiem. To oznaczało 22:20 dla "Byków".

 

W trzeciej serii perfidnie wiało nudą. Pierwszy łuk decydował o wszystkim. Dopiero w 10. wyścigu coś się wydarzyło, ale szkoda, że emocjonować musieliśmy się upadkiem. W wyniku żużlowego domina miejsca zabrakło dla Szymona Woźniaka. Sytuacja miała miejsce na wejściu w pierwszy łuk, więc decyzja mogła być tylko jedna: powtórka w pełnej obsadzie. Gospodarzy martwić mógł jednak fakt, że nie wygrywali startów. W restarcie było jeszcze gorzej, jak w pierwszym podejściu. Woźniak nieco nadrobił na trasie, mijając na drugim okrążeniu Kuberę. Unia jednak nieco powiększyła swoją przewagę, choć do końca próbował Vaculik.

 

W kolejne przerwie na równanie doszło nie tylko do wymieszania par, ale zmiany ustawień. Para Walasek-Zmarzlik znakomicie poradziła sobie ze startu, dając znak do ataku dla gorzowian. Defekt zanotował znakomity w dwóch poprzednich startach Jarosław Hampel. W 12. gonitwie wystąpił zaś Alan Szczotka, gdyż po wcześniejszym upadku ucierpiał palec Huberta Czerniawskiego. "Żółto-niebiescy" wyjechali wyraźnie odmienieni, a najlepszym tego przykładem był Martin Vaculik, który po dwóch zerach przywiózł "trójkę". Trener Piotr Baron nie zamierzał jednak oddawać wygranej i za bezbarwnego tego dnia Kołodzieja na 13. gonitwę wypuścił w bój nieźle radzącego sobie Kuberę. Nie do końca się to opłaciło, bowiem junior punktów nie przywiózł, ale remis wybronił Pawlicki.

 

Wszystko rozstrzygało się więc w wyścigach nominowanych. W pierwszym z nich para gospodarzy doskonale sobie poradziła ze startu i poprzez dobrą współpracę na torze nie pozwoliła przeciwnikom na zdobycie więcej niż jednego punktu. Leszczynianie skutecznie jednak odpowiedzieli w ostatniej gonitwie i przez chwilę pachniało remisem. Bartosz Zmarzlik stanął jednak na wysokości zadania i minął Emila Sajftudtinowa, ustalając wynik na 46:44. Rewanż w Lesznie już za tydzień.

 

 

Po meczu powiedzieli:

Stanisław Chomski (trener Cash Broker Stali Gorzów): Cieszę się z tego wyniku. Poprzedni mecz zremisowaliśmy, teraz dwa punkciki do przodu, zwycięstwo. Jest nadzieja, a jak to mówią, ona umiera ostatnia. Spotkanie chyba mogło się podobać, było widowiskowe, godne finału. Obie ekipy stanęły na wysokości zadania. Rywal był znakomity. Odprawił z kwitkiem wrocławską Spartę, wygrywając u nich na torze. Dziękuję moim zawodnikom, że potrafili wyciągnąć wnioski, była dobra komunikacja i w końcówce meczu, w ostatniej fazie, odrobiliśmy straty, mieliśmy cztery punkty przewagi, a w 15. biegu wiadomo - wszystko się może zdarzyć. Piękna walka, 4:2 dla gości i mogą być oni zadowoleni. Stawiam jednak znak zapytania na wyniku dwumeczu.

 

Piotr Baron (menedżer Fogo Unii Leszno): Gratuluję Stali Gorzów wygrania meczu. Dziękuję swoim zawodnikom za wolę walki, że podjęli rękawice i naprawdę starali się, żeby wywieźć stąd jak najbardziej korzystny wynik. Po tym rezultacie możemy powiedzieć, że jest 50 na 50. Dalej walczymy o tytuł. Talia została otwarta i jedziemy dalej. Wynik Janusza Kołodzieja nie był najlepszy. Mamy tydzień czasu, żeby z nim popracować. Myślę, że na mecz u siebie będzie gotowy.

 

Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów): Potwierdzam słowa trenera. Wygraliśmy z pretendentem na mistrza Polski. Jedziemy do Leszna wygrać, ale zobaczymy, co przyniesie los. Są to równe drużyny. Jeden może wygrać trzy wyścigi, a inny tak jak ja. Chociaż mogłem wygrać czternasty bieg, ale pojechaliśmy tam parą. Jeżeli ktoś ze startu ucieknie, to trudno wyprzedzać. W innych meczach były te słabsze punkty, ale tutaj, czy to u nas czy w Lesznie, są sami zawodnicy, którzy mogą wygrać wyścig, a mogą przywieźć zero. Z początku mieliśmy troszkę problem ze startami, ale zebraliśmy drużynę po dziesiątym wyścigu, każdy pozmieniał to samo i było lepiej. Unia była na początku szybsza. Wyrównany finał. Dziękuję chłopakom za walkę. Postaramy się w Lesznie o jak najlepszy wynik.

 

Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno): Plan minimum chyba wypełniliśmy. 44 punkty to nie jest źle. U siebie możemy zrobić więcej. Na pewno będzie tak samo trudny mecz, jak tutaj. Nasz cel to obronić tytuł. Nie będzie łatwo, ale będziemy się starać, żeby było dobrze. W pierwszych trzech biegach nie miałem źle, ale później zacząłem coś zmieniać i tor też się zmieniał. Musiałem szukać. W trzecim swoim wyścigu z Bartkiem Zmarzlikiem nie czułem tej szybkości co wcześniej. Najważniejsze, że udało się zdobyć jakieś punkty.

 

Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno): Było w miarę w porządku, choć zawsze może być lepiej. Jak widać po punktach całej drużyny, to trochę szukania było. Tor gorzowski nie należy do najłatwiejszych, żeby się przełożyć. Staraliśmy się zrobić wszystko, co w naszej mocy. Jest trochę do poprawy, ale nad tym będziemy pracować w Lesznie. Cały czas jesteśmy gotowi na wszystko. Tu nie będzie jakichś specjalnych przygotowań. Jak zwykle odjedziemy trening całą drużyną, usiądziemy sobie, porozmawiamy i będziemy czekać na niedzielę.

 

 

Fogo Unia Leszno - 44:

1. Emil Sajfutdinow 10+1 (3,3,2,1*,1)

2. Brady Kurtz 4+2 (0,2*,1*,1,0)

3. Jarosław Hampel 7 (0,3,3,d,1)

4. Janusz Kołodziej 0 (t,w,0,-)

5. Piotr Pawlicki 13+1 (1*,3,3,3,3)

6. Bartosz Smektała 4+1 (1*,1,2)

7. Dominik Kubera 6 (2,1,2,1,0)

8. Jaimon Lidsey NS

 

Cash Broker Stal Gorzów - 46:

9. Krzysztof Kasprzak 8+3 (1*,2,2,1*,2*)

10. Grzegorz Walasek 5+2 (2,0,1*,2*)

11. Martin Vaculik 9 (3,0,0,3,3)

12. Szymon Woźniak 7+1 (2*,1,2,2,0)

13. Bartosz Zmarzlik 13 (3,2,3,3,2)

14. Hubert Czerniawski 1 (0,1,-)

15. Rafał Karczmarz 3 (3,0,0)

16. Alan Szczotka 0 (0)

 

Bieg po biegu:

1. (59,32s) Sajfutdinow, Walasek, Kasprzak, Kurtz 3:3

2. (58,98s) Karczmarz, Kubera, Smektała, Czerniawski 3:3 (6:6)

3. (59,00s) Vaculik, Woźniak, Kubera, Hampel (Kołodziej - t) 5:1 (11:7)

4. (58,69s) Zmarzlik, Kubera, Pawlicki, Karczmarz 3:3 (14:10)

5. (59,76s) Sajfutdinow, Kurtz, Woźniak, Vaculik 1:5 (15:15)

6. (59,42s) Hampel, Zmarzlik, Czerniawski, Kołodziej (w/su) 3:3 (18:18)

7. (60,10s) Pawlicki, Kasprzak, Smektała, Walasek 2:4 (20:22)

8. (59,63s) Zmarzlik, Sajfutdinow, Kurtz, Karczmarz 3:3 (23:25)

9. (59,73s) Hampel, Kasprzak, Walasek, Kołodziej 3:3 (26:28)

10. (60,02s) Pawlicki, Woźniak, Kubera, Vaculik 2:4 (28:32)

11. (60,15s) Zmarzlik, Walasek, Kurtz, Hampel (d/4) 5:1 (33:33)

12. (60,17s) Vaculik, Smektała, Sajfutdinow, Szczotka 3:3 (36:36)

13. (60,41s) Pawlicki, Woźniak, Kasprzak, Kubera 3:3 (39:39)

14. (60,20s) Vaculik, Kasprzak, Hampel, Kurtz 5:1 (44:40)

15. (60,18s) Pawlicki, Zmarzlik, Sajfutdinow, Woźniak 2:4 (46:44)

 

Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)

Komisarz: Jacek Woźniak (Bydgoszcz)

Przewodniczący jury: Marek Wojaczek (Rybnik)

NCD: 58,69s uzyskał w 4. biegu Bartosz Zmarzlik

Widzów: 13 053 (w tym około 800 z Leszna)

Startowano według I zestawu startowego

 

Autor: Marcin Malinowski

Fot.: Dawid Lis

żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, cash broker, stal gorzów, fogo unia leszno, finał - komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..


Sprzedaż internetowa - Praca

W związku z rozwojem firmy poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku sprzedawcy internetowego. Mile widziani są uczniowie oraz studenci...


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egorzow.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"