:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Rusza Młodzieżowy Klub Gier Obywatelskich!

Rusza Młodzieżowy Klub Gier Obywatelskich!

Rusza Młodzieżowy Klub Gier Obywatelskich!

Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM zaprasza gorzowskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych (licea, technika, szkoły zawodowe) do włączenia się do Młodzieżowego Klubu Gier Obywatelskich.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich stowarzyszenie organizuje młodzieżowy klub, w którym młodzi ludzie poprzez przyjemną formę rozrywki nauczą się kooperacji, współpracy i tego jak funkcjonuje samorząd i społeczeństwo obywatelskie. W jaki sposób? Poprzez... gry planszowe. Jak tłumaczą członkowie stowarzyszenia do łask wracają "planszówki". Powstają kluby gier planszowych. Gry tego rodzaju pozwalają na bezpośredni kontakt z innymi ludźmi i wspólną zabawę w oderwaniu od ekranu monitora. A gdyby wykorzystać planszówki do budowy świadomości obywatelskiej młodych ludzi? Wykorzystanie przystępnej formy zdobywania wiedzy pozwoli na rozwój zdolności do kooperacji i zdobycie przez młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o społeczeństwie obywatelskim a w efekcie założenie młodzieżowego stowarzyszenia zwykłego zajmującego się krzewieniem obywatelskości. Gry planszowe takie jak „Partycypolis”, „Pioniersi-Gra obywatelska”, „Rozegraj Miasto”, „Belfedar”, „Kariera polityczna”, „Stinky business” mają za zadanie – obudzić w młodych ludziach zaangażowanie i poczucie obywatelskiej odpowiedzialności za swoje otoczenie. W ramach projektu stworzona zostanie grupa co najmniej dwudziestu młodych ludzi, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy odbędą pięć spotkań w trakcie, których rozegrane zostaną gry planszowe.   

Spotkania odbędą się w listopadzie poza godzinami zajęć lekcyjnych. Ich terminy zostaną ustalone wspólnie z młodzieżą, tak aby dostosować się do ich możliwości. Miejscem spotkań będzie Klub „Jedynka” przy ul. Chrobrego 9 w Gorzowie Wlkp. Do Klubu może dołączyć każdy zainteresowany. Udział w spotkaniach podczas, których obędą się gry planszowe jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić swój udział mailowo: stowarzyszenie[email protected] lub tel. 669-847-078 do 31.10.2017 r.

 „Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

gry obywatelskie, klub gorzów, młodzież gorzów, zabawa gorzów, rekreacja gorzów - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Rekreacja sportowa, - więcej informacji