:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Rusza FurmanKa 2017

Rusza FurmanKa 2017

Od 18 do 21 maja potrwa w tym roku 6. Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Kazimierza Furmana FurmanKa.

Wydarzenia będą organizowane w Klubie Kultury Jedynka MCK przy ul. Chrobrego, w przestrzeni miejskiej Gorzowa oraz w Santocku. – Poezja to sztuka niszowa. Dlatego od lat wychodzimy z nią do ludzi. Takie podejście było też bliskie patronowi imprezy, Kazimierzowi Furmanowi – przekonują organizatorki FurmanKi, Agnieszka Moskaluk i Beata P. Klary.

Już pierwsza edycja festiwalu (2012 r.) okazała się wydarzeniem prestiżowym, wpisując się w cykl uznanych w całym kraju festiwali regionu, promujących dorobek twórczy lokalnych pisarzy i poetów (np. Kupiszewiada czy Festiwal im. Wandy Karczewskiej w Kaliszu).

Co roku, w ramach FurmanKi odbywają się panele dyskusyjne dotyczące twórczości poety, spotkania poetyckie, warsztaty literackie, lekcje poetyckie, pokazy multimedialne, koncerty, happeningi i przedstawienia. To prawdziwe święto literatury.

Na Furmance każdego roku goszczą znakomici literaci, poeci, krytycy literaccy, wydawcy, m.in. Tomasz Jastrun, Karin Wolff, Andrzej Krzysztof Waśkiewicz, Wojciech Kass, Leszek Żuliński, Cezary Sikorski, Karol Maliszewski czy Jerzy Suchanek.

W tegorocznej edycji udział wezmą m.in. Konrad Wojtyła i Maciej Melecki, Elżbieta Wojnarowska, Ireneusz Krzysztof Szmidt, Krzysztof Mich i Paweł Łęczuk, a także grupa literatów z Zielonej Góry.

mck gorzów, furmanka gorzów, poezja, koncerty, wernisaż, kultura - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się