:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C rozproszone chmury

Runda wstępna Pucharu Polski: Stilon Gorzów - Puszcza Niepołomice 16.07.2016r., godz. 17

Kiedy: 2017-07-16 , godzina: 17:00 | Gdzie: Stadion OSiR, ul. Olimpijska 1

Runda wstępna Pucharu Polski: Stilon Gorzów - Puszcza Niepołomice 16.07.2016r., godz. 17

Runda wstępna Pucharu Polski: Stilon Gorzów - Puszcza Niepołomice

Piłka nożna - Runda wstępna Pucharu Polski: Stilon Gorzów - Puszcza Niepołomice 16.07.2016r., godz. 17, Stadion OSiR przy ul. Olimpijskiej 1 w Gorzowie

 

Na sam początek zmagań na centralnym szczeblu los przydzielił "niebiesko-białym" trudnego przeciwnika, jakim jest beniaminek Nice I ligi. Puszcza w poprzednim sezonie zajęła trzecie, ostatnie gwarantujące awans, miejsce w II lidze. To klub o sporych tradycjach i bardzo długiej historii. Takie nazwiska jak Piotr Stawarczyk i Marcin Stefanik mogą budzić respekt wśród zagorzałych fanów piłki nożnej. Ekipa z Niepołomic to też zespół, który po kilkuletniej przerwie wraca na zaplecze Ekstraklasy. To tylko pokazuje, jak mocny to będzie rywal. Stilonu z kolei nie omijają problemy. W środę piłkarze nie trenowali, a ostatnie dni spędzono nad myśleniem o przyszłości, która stała się niezbyt pewna wobec sporych długów. Powołany niedawno nowy zarząd już zdążył się wycofać, ale doszło do owocnych rozmów osób, które już kiedyś działały w klubie i rozpoczęto proces naprawczy. Nie jest łatwo, bo zadłużenie sięgało pół miliona złotych, a przez moment istniało nawet realne zagrożenie, że pucharowe spotkanie nie dojdzie do skutku. Stilon ostatecznie zagra, ale dopiero w piątek wyjaśni się, jakimi piłkarzami. Potencjał kadrowy jest, przynajmniej na III ligę i to nawet bez Pawła Posmyka, który przeniósł się do Lubuszanina Drezdenko czy kontuzjowanego Daniela Mrozka. Trzeba jeszcze poczekać na to, kto podpisze ugody. Z I-ligowcem czeka ich jednak bardzo trudny test.

- Mecz na pewno się odbędzie. W jakim składzie personalnym będzie nasz zespół, to tego jeszcze nie wiemy. W piątek mają być spłacone wszelkie zaległości względem zawodników. Wtedy podpiszą nam dokumenty i będziemy ich zgłaszali. Czy zdążymy? Nie wiem, bo mamy jeden dzień. W środę zadłużenie wynosiło około 500 tysięcy. W tej chwili zmniejszyliśmy to o 180 tysięcy. Przynajmniej takie są obietnice, bo jeszcze nie mamy wszystkich ugód. Z wierzycielami mamy też zawarte pięć ugód na duże sumy, rozłożone na raty. Będziemy rozmawiali z panem prezydentem o zmniejszeniu rat za użytkowanie stadionu, bo tam również jest zaległość. Spotkamy się w przyszłym tygodniu. Wtedy także odbędzie się walne zebranie. W środę odbyło się fajne spotkanie, na którym wszystkie niejasności z przeszłości zostały wyjaśnione. Chcemy wspólnie ratować klub i odcinamy przeszłość grubą kreską - zdradził nam w rozmowie Jacek Ziemecki, były wiceprezes Stilonu Gorzów.

 

Autor: Marcin Malinowski

piłka nożna, iii liga, stilon gorzów, puchar polski, pp, puszcza niepołomice - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się