:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C bezchmurnie

R. Korzeniowski mistrz olimpijski ambasadorem programu „Kibic na 6”

Robert Korzeniowski mistrz olimpijski będzie ambasadorem programu „Kibic na 6”. Swoją wiedzą i doświadczeniem będzie wspierał realizacje programowych działań. Na początek na zaproszenie wojewody Jerzego Ostroucha pojawi się na konferencji inaugurującej program 30 stycznia br. w Filharmonii Gorzowskiej.

Robert Korzeniowski - polski lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historii, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Na prośbę wojewody lubuskiego Jerzego Ostroucha olimpijczyk przyjął zaproszenie do wspierania realizacji programu „Kibic na 6”. Jego nazwisko będzie pojawiało się na materiałach informacyjnych akcji, będzie gościem poszczególnych spotkań w ramach programu, będzie także upoważniony do udzielania wszelkich informacji o kampanii „Kibic na 6”.

Przypomnijmy, że patronat honorowy nad imprezą ma Polski Komitet Olimpijski.

Głównym celem programu jest wypracowanie wśród uczniów modelu kulturalnego kibicowania poprzez promowanie aktywnego uczestnictwa w imprezach sportowych wolnych od przemocy. Uczestnikami programu są uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół, pedagodzy i psychologowie z lubuskich szkół. Dodatkowo do udziału w kampanii zaangażowali się przedstawiciele największych klubów sportowych z województwa lubuskiego.

W ramach programu zostaną przeprowadzone spotkania z uczniami na temat kibicowania wyrażanego zgodnie z zasadami fair play, zjawiska agresji i odpowiedzialności za zachowania chuligańskie, umiejętności porozumiewania i konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz sportu jako formy spędzania wolnego czasu. Program został opracowany przez Lubuskie Kuratorium Oświaty wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji, pedagogami i członkami klubów sportowych.

Obecnie trwają ostatnie przygotowania do inauguracji programu „Kibic na 6”, który powstał z inicjatywy Wojewody Lubuskiego przy wsparciu Lubuskiego Kuratora Oświaty. Na piątek, 30 stycznia br. zaplanowana jest konferencja inaugurująca kampanię. Swój udział w spotkaniu potwierdzili m.in. Komendant Główny Policji Marek Działoszyński, główny Sekretarz Generalny PKOl Adam Krzesiński oraz prezesi klubów sportowych w Lubuskiem.

Program "Kibic na 6" w Lubuskiem będzie realizowany w II semestrze roku szkolnego 2013/2014.

R. Korzeniowski mistrz olimpijski ambasadorem programu „Kibic na 6” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się