:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Przeżyj to jeszcze raz! Zobacz Romane Dyvesa w telewizji!

Przeżyj to jeszcze raz! Zobacz Romane Dyvesa w telewizji!

Przeżyj to jeszcze raz! Zobacz 30. festiwal Romane Dyvesa w TVP2!

Za nami 30. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. To wydarzenie, które zainaugurowało tegoroczne Dni Gorzowa będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę, 16 czerwca na antenie TVP2.

Pierwsza część rozpocznie się o godzinie 20.20, a druga o 21.15.

Tego dnia musimy być przed telewizorami. Festiwal Romane Dyvesa jest jedyną taką imprezą promująca potencjał artystyczny naszego miasta na antenie TVP2, a niebawem też w TVP Polonia i TVP Rozrywka – powiedział Edward Dębicki.

Warto również dodać, że przy nagraniu koncertu pracowało 50 osób z ekipy telewizyjnej. Do rejestracji obrazu wykorzystano wóz HD, 13 kamer, 2 krany kamerowe, 2 jazdy kamerowe, głowicę oraz dron.

Zachęcamy również, aby w sobotę obejrzeć „Pytanie na śniadanie”. Gośćmi porannego programu będą organizatorzy festiwalu Romane Dyvesa oraz artyści Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno.

Od kilku dni na antenie Telewizji Polskiej można też zobaczyć filmiki krótkometrażowe, które promują festiwal. Zdjęcia do materiału zostały nagrane w charakterystycznych punktach Gorzowa Wielkopolskiego. Ich reżyserem i scenarzystą jest Piotr Smoleński.

ZOBACZ --> https://www.youtube.com/watch?v=ZgeOuoRBk_E

Przypomnijmy, że w tym roku na scenie wystąpili m.in. Dżambo Agusevi Orchestra z Macedonii, Iło z Rosji, Dejan Ilić & Sovnakune Truby – z Serbii, Trupa Modern – z Rumunii, The Gipsy Band – z Francji, a także goście specjalni: Marika - z Polski, Rafał Brzozowski z Polski oraz w roli gospodarzy Cygański Teatr Muzyczny Terno - Edwarda Dębickiego.

ROMANE DYVESA to najstarszy i najbardziej ceniony festiwal cygański w Europie, odbywający się nieprzerwanie od 30 lat w Gorzowie Wielkopolskim.

romane dyvesa, gorzów, zespół cygański, koncert, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Koncerty - Muzyka, - więcej informacji