:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe opady deszczu

Poszukiwacze Grupa Zachód wspierają projekt badawczy w Santoku

Poszukiwacze Grupa Zachód wspierają projekt badawczy w Santoku

Zaproszeni przez Panią dr Kinga Zamelska-Monczak z Instytutu Archeologii i Etnologi Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu i dzięki współpracy z kierownikiem Działu Archeologii Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Panem mgr Stanisławem Sinkowskim, wsparliśmy realizacje projektu badawczego w Santoku. Jednym z najważniejszych celów prac archeologicznych jest odsłona obwałowań grodu, jak i pobranie próbek do badań. Działania pozwolą na określenie chronologii wałów i czasu wzniesienia najstarszych umocnień grodu w Santoku. Celem projektu jest także weryfikacja warunków naturalnych panujących w Santoku i jego okolicy w średniowieczu oraz wgląd we wzajemne oddziaływania między człowiekiem, a środowiskiem.

Osoby, które przybyły do prac w ramach wolontariatu: Współzałożyciele Piotr Mańczak, Krzysztof Puszko i kooperant grupy Damian Kazubowski.

Działania wykonywane są w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki: „Człowiek a środowisko - warunki przyrodnicze i charakter antropopresji pogranicza Wielkopolski i Pomorza we wczesnym średniowieczu w świetle badań geoarcheologicznych kompleksu osadniczego w Santoku” w latach 2016-2019.

Badania wykopaliskowe na grodzisku santockim prowadzą archeolodzy z Ośrodka Studiów Pradziejowych i Średniowiecznych Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, współpracując z Władzami Gminy Santok oraz Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim i potrwają do końca do 28 lipca 2017.

 

poszukiwacze grupa zachód, archeologia gorzów, historia gorzów, narodowe centrum, nauk, badania gorzów, pasja gorzów, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Historia, - więcej informacji