:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C umiarkowane opady deszczu

Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa

Nie możemy dopuścić, aby dwa strategiczne dla województwa dokumenty były niespójne – uważa prezydent Gorzowa i pisze w tej sprawie do władz regionu. Prezydentowi chodzi o Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa, którym radni wojewódzcy mają zajmować się na najbliższej sesji Sejmiku 12 marca i Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego, nad którą prace jeszcze trwają.

Tadeusz Jędrzejczak podkreśla, że te dwa dokumenty są ze sobą nierozerwalnie związane i według prawa powinny być spójne. Uchwalanie jednego przed drugim tego nie gwarantuje.

Prezydent prosi więc zarząd regionu, aby ściągnąć z porządku obrad najbliższej sesji Sejmiku punkt dotyczący Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa.

Tymczasem zarząd województwa, ustami swojej rzecznik odpowiada, że nie spełni prośby prezydenta Gorzowa. Mirosława Dulat dodaje, że Plan Zagospodarowania będzie zgodny ze Strategią Rozwoju Województwa Lubuskiego.

Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się