:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Pierwsza doba POZ za nami

Szpitale - Zdrowie , Pierwsza - zdjęcie, fotografia

Pierwsza doba POZ za nam

Niedziela 1 października była pierwszym dniem obowiązywania znowelizowanej ustawy o świadczeniach zdrowotnych, która spięła szpitale w całej Polsce w sieć i ulokowała ambulatoria nocnej i świątecznej pomocy medycznej przy szpitalach. Taką przychodnię, która zajmuje się Pacjentami po godzinach pracy ich lekarzy rodzinnych, czyli od 18 do 8.00 w dni powszednie oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta uruchomił także Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Pierwsza doba funkcjonowania szpitalnego POZ była bardzo pracowita dla zespołów medycznych. W sumie lekarze i pielęgniarki udzielili ponad 200 porad. Najwięcej osób - aż 80 - przyjął lekarz dedykowany osobom dorosłym, 70 osób przyjął pediatra. Pielęgniarki w gabinecie zabiegowym „obsłużyły” 70 pacjentów.  Cztery razy zespół pielęgniarski wyjeżdżał do pacjentów oczekujących wizyty pielęgniarskiej w domu, a tzw. lekarz wyjazdowy - 1 raz. Nie było potrzeby udzielenia żadnej porady lekarskiej przez telefon.

szpital gorzów, dyżuru gorzów, zdrowie gorzów, lekarze gorzów, eksperci gorzów, telefon gorzów, pomoc gorzów - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szpitale - Zdrowie , - więcej informacji