:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Pieniędzy na program ""Rodzina 500 Plus"" nie zabraknie - Elżbieta Rafalska

Ministerstwa RP, Pieniędzy program

- Pieniędzy na program ""Rodzina 500 Plus"" nie zabraknie - zapewniała na konferencji prasowej w Gorzowie minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska podkreślała, że jej resort na bieżąco monitoruje sytuację i w ostatnich dniach zebrane zostały zapotrzebowania z urzędów wojewódzkich.

- Wszystkie uprawnione rodziny otrzymają należne im świadczenia - mówi Elżbieta Rafalska.

Przewodniczący gorzowskiej Rady Miasta Sebastian Pieńkowski z PiS-u przypomniał, że w projekcie przyszłorocznego budżetu Gorzowa zapisano już pieniądze na wsparcie dla gorzowskich rodzin.

Minister Elżbieta Rafalska wystąpiła do ministra finansów o uruchomienie dodatkowych środków, które mają umożliwić terminową wypłatę świadczeń. Na program Rodzina 500 Plus wydano do tej pory 13 miliardów złotych, a program objął blisko 3 miliony 800 tysięcy dzieci. W przyszłym roku program ma kosztować 23 miliardy złotych. Z raportu firmy doradczej PwC wynika, że jeśli chodzi o wydatki na politykę rodzinną, jesteśmy w ścisłej czołówce wśród krajów Unii Europejskiej i pod względem poziomu wsparcia rodzin zajmujemy czwarte miejsce na 28 państw Unii. Jeśli chodzi o średnie kwoty bezpośredniej pomocy w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych, Polska znajduje się na miejscu 13, co oznacza awans o 11 pozycji w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Pieniędzy na program ""Rodzina 500 Plus"" nie zabraknie - Elżbieta Rafalska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ministerstwa RP, - więcej informacji