:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Odzyskujemy Kłodawkę

Drogi i ulice , Odzyskujemy Kłodawkę - zdjęcie, fotografia

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się spotkania zorganizowane pod hasłem ""Odzyskujemy Kłodawkę"". Rozmowy oraz spacery badawcze związane były z pracami nad koncepcją rekreacyjnej trasy pieszo - rowerowej wzdłuż Kłodawki.

Koncepcja, którą przygotowała firma wyłoniona w drodze otwartego przetargu, oprócz wytyczenia przebiegu trasy zakłada urządzenie przyległych do niej skwerów oraz budowę kładek. W propozycjach wykonawcy pojawiły się m.in. place zabaw, wielopokoleniowe strefy rekreacji, miejsca do grillowania, wiaty i parkingi rowerowe.

Swoje pomysły przedstawili też mieszkańcy, którzy proponowali urządzenie skate parku, przyrodniczej ścieżki dydaktycznej, proponowali nowe nasadzenia roślin czy odtworzenie dawnego koryta rzeki przy młynie na ul. Borowskiego. Gorzowianie zwracali również uwagę na istotne szczegóły planowanej inwestycji. Pojawiały się postulaty dotyczące odpowiedniego oświetlenia trasy, zachowania istniejących drzew oraz uwzględnienia norm umożliwiających poruszanie się po trasie osobom niepełnosprawnym.

Wiele ciekawych wątków dotyczących Kłodawki pojawia się obecnie na profilu facebookowym ""Kłodawka górska rzeka w mieście na 7 wzgórzach"", który polecamy zainteresowanym tym tematem.

Budowa rekreacyjnej trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki jest jednym z przedsięwzięć rewitalizacyjnych wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025+. Na realizację tego zadania miasto planuje pozyskać dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO Lubuskie 2020. Zakładany czas realizacji inwestycji to rok 2018.

Odzyskujemy Kłodawkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się