:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

O przyszłości Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu

O przyszłości Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu

O przyszłości Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej debatowano nad przyszłością Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Zgodnie stwierdzono, że taka inwestycja jest niezwykle potrzebna w Gorzowie Wielkopolskim. Aby sprostać oczekiwaniom rynku pracy w kraju, jak i zagranicą, należy iść z duchem czasu i stworzyć  miejsce z warsztatami zawodowymi, szkoleniami, kursami, pracowniami i szeroką ofertą edukacyjną. Uczniowie będą mieć dostęp do najlepszej infrastruktury i kadry, by osiągać, jak najlepsze wyniku.

Podczas spotkania przedstawiono koncepcję architektoniczną obiektu, który ma się znaleźć na terenie byłego szpitala miejskiego przy ulicy Warszawskiej. By dostosować  przestrzeń do zmiany należy, w ramach inwestycji, zaadaptować aż sześć budynków. Elewacja istniejących budynków zostanie odnowiona i nie zostanie zaburzona.  Dodatkowo ma zostać wybudowany obiekt sportowy, klub fitness, siłownia, boiska, sala samoobrony i ćwiczeń aerobowych. Powstaną także warsztaty samochodowe, budowlane, myjnia samochodowa, stacja diagnostyczna, a wszystko wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Wybudowane zostaną także place zabaw, chodniki oraz wszelka architektura dostosowana do potrzeb uczniów. Łączna powierzchnia Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu ma wynieść ponad 10 tys. m2  

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podkreślono, że warto wykorzystać poszpitalne budynki i nie powinno pozwolić na dalsze ich niszczenie. Po prezentacji, większość radnych była zadowolenych z koncepcji architektonicznej. Pojawiły się jednak głosy, że „halowa” bryła architektoniczna nie wpisze się w historyczną tkankę miasta i będzie ona zakłócona przez monumentalność nowych budynków. Zwrócono też uwagę, że lokalizacja w centrum miasta, przy budynkach mieszkalnych, warsztatów i usług hałaśliwych nie jest dobrym rozwiązaniem. Radni zgodnie stwierdzili jednak, że inwestycja przyniesie w przyszłości pozytywne skutki, pomimo pojawiających się aktualnie rozbieżnych zdań i opinii i należy zrobić wszystko, by Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstało.

W założeniu, połączone zostaną już istniejące szkoły - Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Zespół Szkół Mechanicznych. W tym miejscu należy wymienić dziedziny, w jakich młodzi gorzowianie będą mogli się szkolić: automotive, transport, spedycja, logistyka, budowlana, mechaniczna i stolarska/ Wykształcenie kadry technicznej będzie priorytetem nowego centrum. Podczas sesji radna Marta Bejnar – Bejnarowicz przedstawiła swoje obawy, że nie wszystkie kierunki spełniają potrzeby nowoczesnego rynku pracy i wpłyną na rozwój Gorzowa Wielkopolskiego, np. mechanik samochodowy czy technik budownictwa. Są to przede wszystkim zawody typowo fizyczne.

W założeniu w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu uczyć ma się około 1000 osób. Koszt budowy szacowny jest na 70 mln złotych. Planowo prace budowalne mają rozpocząć się w drugim kwartale 2018 roku, a pierwszy dzwonek powinien zabrzmieć już we wrześniu 2019 roku.

inwestycje gorzów, edukacja, nauka, rozwój, szkolenia, centrum edukacji zawodowej i biznesu - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się