:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

O pietruszkę, ale z emocjami. Teraz w DBBL czas na play-off

egorzow.pl - Marcin 05/03/2019 21:51

Dream Burger Basket Liga wkracza w decydującą fazę

W minioną niedzielę odbyły się ostatnie mecze fazy zasadniczej Dream Burger Basket Ligi. Były to zaległe spotkania 8. kolejki, które nie mogły już nic zmienić w układzie tabeli. Emocji jednak nie zabrakło, szczególnie w drugim tego dnia starciu.

Kujawa i Jelski demolują rywala, BPU pokonuje MK Zaune 90:61 (32:15, 19:13, 19:12, 20:21)

Pierwsze fragmenty spotkania mogły zapowiadać bardzo wyrównany pojedynek, obie ekipy nie odpuszczały, a gra toczyła się kosz za kosz. Po czterech minutach i celnej trójce Krzysztofa Karlika na tablicy widniał wynik 13:12 dla MK Zaune. Od tego momentu przebieg pojedynku zmienił się drastycznie i, jak się później okazało, było to ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu wspomnianej ekipy MK Zaune. Niezwykle aktywny Konrad Jelski rzucił w pierwszych dziesięciu minutach 12 punktów, a do tego dołożył 6 asyst i BPU skończyło pierwszą część pojedynku prowadzeniem 32:15. Kolejna kwarta i kolejny popis zawodników BPU, a dokładniej Bartłomieja Kujawy. To do niego należał ten etap spotkania. Praktycznie każdy jego rzut wpadał do obręczy rywali, a do tego zawodnik ten zbierał wszystkie piłki pod tablicami. Po drugiej kwarcie jego ekipa prowadziła już 51:28, a on sam przed rozpoczęciem drugiej połowy zaliczył double-double, mając w tym momencie 14 punktów i 11 zbiórek. Druga połowa niewiele zmieniła w tej rywalizacji. Z minuty na minutę przewaga BPU powiększała się. Najlepszy strzelec ligi - Jelski, dorzucił kolejne punkty, a niezwykle waleczny Kujawa zbierał kolejne piłki. Pod koniec trzeciej kwarty Jelski wyłożył piłkę Kujawie i przy tym dołączył do swojego kolegi z zespołu, również zaliczając podwójną zdobycz - 26 punktów i 10 asyst, a przed ostatnią częścią pojedynku BPU prowadził 70:40. Czwartą kwartę dobrze rozpoczęli mistrzowie. Najlepszy gracz tego dnia w szeregach MK Zaune - Bartosz Zawadzki - wziął się za odrabianie strat, pierw podał on kolegom na czyste pozycje, a potem po zbiórce w ataku skutecznie ponawił akcję i jego drużyna zaczęła gonić rywala, zaliczając serię 15:3, przy wyniku 75:53. Takie zdarzenia sprawiły, że BPU zdecydował się na timeout, który dał im pozytywny efekt. Po przerwie Sukurs wrócił do skuteczności z poprzednich kwart, lecz mimo to MK Zaune wygrało ostatnią część pojedynku 21:20, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem BPU Sukurs 90:61. Na koniec warto dodać, że niezwykłe liczby zanotowali gracze BPU. Konrad Jelski jako pierwszy w lidze zaliczył triple-double (30 punktów, 14 asyst, 10 zbiórek), natomiast Bartłomiej Kujawa zdobył 20 zbiórek i dołożył do tego 24 punktów, przy skuteczności 83,3% z gry.

Paweł Suwała uratował swój zespół w końcówce, HSH wygrał z Kozaryn Spedycją 66:56 (17:11, 18:13, 11:18, 20:14)

Dobrze pojedynek rozpoczął Kozaryn, szybkie trzy akcje pick and roll i wszystkie trzy z pod deski wykończył Filip Jurgiewicz, dzięki czemu Spedycja po dwóch minutach prowadziła 6:0. Ekipa HSH wzięła się do odrabiania strat, sygnał do ataku dał Norbert Grzegorczyk, pierw samemu celnie trafiając z pół dystansu, a następnie dzięki jego asyście Aleksander Knysz znalazł się czysty za linią trzech punktów i celną trójką HSH zmniejszyło przewagę rywala do jednego punktu. Końcówka pierwszej kwarty to nieskuteczność po stronie Spedycji. Pudłowali na przemian Sobieszczuk i Wawrzyniak, co bezwzględnie wykorzystało Home Street Home, odjeżdżając rywalom. Kwarta zakończyła się wynikiem 17:11 dla HSH. Druga kwarta rozpoczęła się od drobnej przewagi Spedycji. Sebastian Sobieszczuk za sprawą akcji 2+1 zaczął pościg za rywalem. Minęło pięć minut i dzięki skutecznej akcji Piotrka Przyborowskiego Spedycja traciła do rywala już tylko dwa punkty, przy wyniku 20:22. Mogło się wydawać, że Kozaryn zaraz przegoni rywala, lecz sytuacja po chwili obróciła się w drugą stronę. Pierw punkty zdobył Robert Najdek, a za chwilę piłkę przechwycił Andrzej Stefanowicz, po czym zdobył łatwe punkty i HSH ponownie prowadził sześcioma punktami (26:20). W ostatnich minutach pierwszej połowy HSH nie zwolniło tempa i skończyło drugą kwartę przewagą jedenastu punktów przy wyniku 35:24. Trzeci etap spotkania od początku do końca należał do Wojtka Wawrzyniaka. Lider spedytorów wziął sprawy w swoje ręce. Rzucił w trzeciej kwarcie 12 punktów, a jego zespół wygrał tę część pojedynku 18:11 i przed ostatnimi dziesięcioma minutami na tablicy widniał wynik 46:42 dla HSH. Czwarta kwarta rozpoczęła się podobnie jak trzecia. Od pierwszych minut ponownie to Spedycja zaczęła dyktować warunki, dobre dwa wejścia pod kosz Sobieszczuka, następnie celne rzuty Matulewicza i Wawrzyniaka, na co drużyna HSH zdołała odpowiedzieć jedynie punktami Najdka oraz Suwały i po siedmiu minutach mieliśmy remis 54:54. Końcówkę spotkania "wyjaśnił" Paweł Suwała. Najlepszy strzelec lidera rozgrywek dał o sobie znać. Jego celna trójka sprawiła, że HSH objął ponownie prowadzenie (57:54) i tak zostało już do końca meczu. Wspomniany Suwała dorzucił jeszcze pięć punktów (18 w całym meczu), punkty w końcówce zdobywają również: Knysz, Dreczkowski oraz Najdek, a Spedycja odpowiada jedynie celnym rzutem Sobieszczuka, co daje HSH zwycięstwo w całym meczu 66:56.

Pary półfinałowe DBBL 2018/2019:

HomeSteetHome - MK Zaune

Kozaryn SPEDYCJA - BPU

Pierwsze mecze w najbliższą niedzielę 10 marca 2019 od godz. 17:15.

Źródło: glak.pl

koszykówka, dream burger basket liga, dbbl, gorzowska liga amatorskiej koszykówki, glak - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Zobacz ogłoszenie

Kierowca z C+E w transporcie

Firma transportowa zatrudni kierowcę z kategorią C+E do pracy w transporcie krajowym z możliwością niedalekich wyjazdów do Niemiec (okolice Berlina,..

TRANSPORT PRZEPROWADZKI GORZOW

PRZEPROWADZKI PROFESJONALNIE KOMPLEKSOWO KRAJ-EUROPA Z EKIPĄ TRAGARZY LUB BEZ TEL.667-903-199 ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ...

Przyjmę ziemię,humus itp. na

Przyjmę ziemię,humus itp. na podniesienie terenu w Chwalęcicach

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1