:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C rozproszone chmury

Nadchodzące wydarzenia w teatrze

Nadchodzące wydarzenia w teatrze

Nadchodzące wydarzenia w teatrze

Na Dzień Babci i Dziadka gorzowski teatr przygotował specjalną propozycję, premierową odsłonę spektaklu pt. „Czy umiesz gwizdać, Johanno” w reż. Beaty Chorążykiewicz.

Zawodowi artyści Teatru im. Juliusza Osterwy wspólnie z dwójką młodych i utalentowanych chłopców, uczniów szkół podstawowych, stworzyła wyjątkowy spektakl pt. „Czy umiesz gwizdać, Johanno”. Jest to subtelna i urokliwa opowieść, pełna ciepła i wzruszającej refleksji o tym, co jest w życiu prawdziwą wartością, jak cenne oraz piękne potrafią być relacje pomiędzy dziadkami i wnukami, a także jak wiele radości i satysfakcji niosą one każdej ze stron.

Berra i Uffe to dwaj mali, rezolutni przyjaciele. Berra (Wiktor Grzegory) zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju…dziadka. Uffe (Franciszek Nędza) postanawia pomóc koledze i zabiera go na wspólne poszukiwania odpowiedniego kandydata. Pierwszą osobą, którą napotykają chłopcy  na swojej drodze jest starszy pan o imieniu Nils (Michał Anioł). W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem prawdziwie wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.

„Czy umiesz gwizdać, Johanno”

Autor: Ulf Stark

Reżyseria: Beata Chorążykiewicz

Muzyka: Marek Zalewski

Kostiumy i scenografia: Natalia Kołodziej

Występują: Michał Anioł, Wiktor Grzegory i Franciszek Nędza

Czas trwania: 50 min

PREMIERA 21 stycznia (niedziela) godz. 15.00

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł

W nadchodzącym tygodniu gorzowski teatr będzie gościł artystów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, którzy zaprezentują się w dwóch odsłonach. Pierwsza propozycja to bajka  pt. „Wirus Świrus i cała reszta” , która jest zarówno klasyczną baśnią, której bohaterowie przeżywają rozliczne i niezwykle wciągające młodego widza przygody, jak i – ze względu na tematykę – bardzo współczesną przypowieścią pedagogiczną dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów: uzależnieniem od technologii. I chociaż akcja „Wirusa Świrusa…” toczy się wewnątrz nowoczesnego telefonu komórkowego (przedstawionego jako królestwo zamieszkałe przez zainstalowane w nim programy) to jednak jej głównym bohaterem pozostaje dziecko – ośmioletni Piotruś, właściciel owego telefonu. 
Bajka dla dzieci od lat 5.

Terminy pokazów: 17, 18 i 19 stycznia godz. 9.00 i 11.30

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 22zł, szkolny 19 zł

Kolejny spektakl to muzyczna propozycja Cezarego Domagały pt. „Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość”. Tym razem zapraszamy państwa na wczasy w pensjonacie Orzeł. Na dancingu usłyszymy największe przeboje minionych dekad, do których słowa napisał Wojciech Młynarski: „Jesteśmy na wczasach|, „W Polskę idziemy”, „Daj des”, „Jesienny Pan”, „Jeszcze w zielone gramy”, „Ogrzej mnie”, itp. Dla wielu z nas, są one wspomnieniem budzących się uczuć, cudownych miejsc i ludzi, słowem wszystko, co w skrócie nazwać można polską miłością. „Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość” to spektakl dla każdego. Teksty piosenek autorstwa Wojciecha Młynarskiego znane są przecież wszystkim – starszym i młodszym.

20 stycznia (sobota) godz. 16.00 i 19.00.

Ceny biletów: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł

 

teatr, sztuka, kultura, wydarzenie, dzień babci i dziadka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wystawy , - więcej informacji