:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Mecz BKS Stal Bielsko-Biała - Stilon Gorzów okiem Leszka Sokołowskiego

Mecz BKS Stal Bielsko-Biała - Stilon Gorzów okiem Leszka Sokołowskiego

Mecz BKS Stal Bielsko-Biała - Stilon Gorzów okiem Leszka Sokołowskiego

W sobotę bardzo pierwszy z dwóch bardzo ważnych meczów Stilonu Gorzów, który może zadecydować o utrzymaniu drużyny w III lidze. Swoimi przemyśleniami postanowił podzielić się długoletni działacz gorzowskiego klubu, Leszek Sokołowski, który także zapytał o opinię nowego trenera "niebiesko-białych", Kamila Michniewicza.

 

Trudno wyrokować, który z dwóch ostatnich meczów rundy rewanżowej jest dla stilonowców trudniejszy. Czy jest nim najbliższy pojedynek z BKS Bielsko-Biała czy ten, który kończyć będzie sezon 2017/2018 z rezerwami Miedzi Legnica? Nie ulega natomiast wątpliwości, że najważniejszy jest ten najbliższy mecz i taką filozofię przyjęliśmy w Stilonie.

Na mecz nasi wyjeżdżają już w piątek. Dzień rozpoczniemy porannym treningiem, a następnie po obiedzie w restauracji "Domowa" przy ul. Czereśniowej ruszymy na Górny Śląsk. Podróż długa i męcząca, ale wieczorem będziemy już w Bytomiu, gdzie gościnne progi hotelu "Prime" powitają nasze dwie drużyny wraz ze sztabami trenerskimi. W sobotę, bowiem swoje spotkania rozgrywają zawodnicy pierwszego zespołu jak i naszej eksportowej drużyny U-17.

Drużyna BKS Bielsko-Biała może czuć się bezpieczna w ligowej tabeli, gdyż zgromadziła w 32 spotkaniach 45 punktów, co daje jej na dwie kolejki przed końcem 9. miejsce w III lidze. W ostatnim meczu bielszczanie wygrali z grającą o życie Unią Turza Śląska, spychając de facto „turzan” do czwartej ligi. O mocnych stronach BKS Stali Bielsko-Biała opowiedział nasz trener:

- Na pewno jest to solidny zespół, bardzo trudny przeciwnik. Dobrze grający na własnym terenie, preferujący mocny, siłowy futbol. Przeciwko tej drużynie gra się bardzo trudno i dlatego z naszej strony musi być maksimum zaangażowania stąd nasze przygotowania do tego spotkania. Chcemy przygotować się do tego meczu jak najlepiej, zrobić wszystko, aby z tego pojedynku przywieźć punkty choć nie będzie lekko, ale jest to w naszym zasięgu - powiedział Kamil Michniewicz.

Jesienią Stilon Gorzów na własnym obiekcie pokonał BKS 4:1, a w tym meczu hat-tricka ustrzelił obrońca niebiesko-białych Alan Błajewski. Dziś nasz defensor leczy kontuzję i rokowania co do powrotu na boisko powinny być znane w najbliższych dniach. W sobotę Kamil Michniewicz nie będzie mógł skorzystać także z usług Mateusza Ogrodowskiego. Tu na przeszkodzie stoi regulamin rozgrywek, gdyż nasz filar „złapał” zbyt dużą ilość kartek.

- Po pierwszych jednostkach treningowych miałem okazję przyjrzeć się, jak wygląda zespół od środka. Wyciągnęliśmy już pewne wnioski. Znamy sytuację kadrową, jaką będziemy dysponować w sobotę. Pojedzie na to spotkanie pełna osiemnastka, która będzie walczyć o to, aby zdobyć punkty. Poznajemy się z zawodnikami z każdą minutą, każdą rozmową. Przed, w trakcie i po treningu jest czas i on działa na naszą korzyść choć jest go niewiele. Staramy się jednak wykorzystywać każdą chwilę. Dużo dzieje się w ostatnim czasie, ale wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do meczu z BKS, bo to jest teraz dla nas najważniejsze - powiedział po czwartkowym treningu trener pierwszej drużyny.

Najbliższa kolejka w sobotę, a w czwartek zespół pracował na swoim obiekcie pod okiem szkoleniowców, bo dołączył dziś także Karol Gliwiński, który wspomagał pracę pierwszego trenera.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że najbliższy mecz może sporo wyjaśnić, co do sytuacji w naszej grupie z uwagi na fakt, że w Legnicy w tym samym czasie rozgrywany będzie pojedynek bardzo istotny dla Miedzi II Legnica. Dziś potwierdziła się nieoficjalna informacja, że licencję na grę w I lidze otrzymała Bytovia, co w konsekwencji oznacza definitywną degradację MKS Kluczbork. Jest to o tyle istotne, że z naszej grupy ligę opuszczą cztery zespoły. Najtrudniejsza sytuacja jest właśnie u „miedziowych”. Początek wszystkich spotkań 33. kolejki o godzinie 18-tej

piłka nożna, iii liga, stilon gorzów, bks stal bielsko-biała, leszek sokołowski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Piłka nożna, - więcej informacji