:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C bezchmurnie

Mali Gorzowiacy w Szanghaju i Pekinie

Od 11 do 22 września Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy z Młodzieżowego Domu Kultury, będą uczestniczyli w festiwalu w Chinach. Tym samym rozpocznie nowy sezon artystyczny, a wraz z zespołem Krakus z AGH z Krakowa będzie reprezentować Polskę na największym w Chinach Opening Parade 2014 Shanghai Tourism Festival.

Dokładnie 20 lat temu Mali Gorzowiacy tańczyli w Szanghaju, co ekipa telewizyjnego Teleranka uwieczniła i pokazała na antenie TVP. Wiąże się z tym ciekawa historia – przez obecność pracowników Telewizji Polskiej, którzy nie mieli oficjalnego pozwolenia na wjazd do Chin i na kręcenie filmu na terenie tego kraju, omalże nie zostaliśmy zmuszeni do natychmiastowego powrotu! Na szczęście ten prestiżowy festiwal zapobiegł międzynarodowej aferze i wszyscy czterej pracownicy TVP otrzymali zgodę na prowadzenie nagrań naszej grupy i festiwalu, oczywiście na ściśle ustalonych warunkach. Po powrocie do kraju przedstawiciele zespołu wraz z kadrą byli z wizytą u ówczesnego wiceprezydenta RP i Ministra Edukacji oraz Prezesa TVP, zdając relację z pobytu - to dopiero było wydarzenie!

Przygotowania do wyjazdu na Shanghai Tourism Festival dobiegają końca, lecz ciągle jeszcze w gorączce przedstartowej. Ostatnie kostiumy, listy, pozwolenia… i w drogę! A tam, już po festiwalu, tak jak obiecali Mali Gorzowiacy, na Murze Chińskim zaśpiewają najbardziej rozpoznawalną piosenkę ludową Szła dzieweczka do laseczka, tym razem bez telewizji i bez problemów.

Mali Gorzowiacy w Szanghaju i Pekinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się