:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C słabe opady deszczu

Lubuska Policja zabezpieczała powitanie nowych żołnierzy USA w Polsce

Lubuska Policja zabezpieczała powitanie nowych żołnierzy USA w Polsce

ŻAGAŃSCY POLICJANCI WSPIERANI PRZEZ FUNKCJONARIUSZY ODDZIAŁÓW PREWENCJI Z ZIELONEJ GÓRY, WSPÓLNIE Z INNYMI SŁUŻBAMI ZABEZPIECZALI POWITANIE ŻOŁNIERZY USA. WSPÓŁPRACA POLICJANTÓW Z WOJSKIEM ORAZ ŻANDARMERIĄ WOJSKOWĄ PO RAZ KOLEJNY STAŁA NA WYSOKIM POZIOMIE. BYŁO SPOKOJNIE I BEZPIECZNIE.


W piątek /28 września/ o godz. 10.00 na Placu Gen. Stanisława Maczka w Żaganiu, odbyło się uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, którzy stacjonować mają na ternie Żagania w ramach „wzmocnienia wschodniej flanki NATO”. W uroczystości tej udział wzięli Wojewoda Lubuski Pan WŁADYSŁAW DAJCZAK, generał Dywizji Wojska Polskiego, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych- JAROSŁAW MIKA, dowódcy Polskich Sił Zbrojnych, dowódca wojsk USA w Europie oraz inni zaproszeni goście. W uroczystości wzięli również udział żołnierze Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także ludność cywilna.

Uroczystości związane z przywitaniem amerykańskich żołnierzy spowodowały, że do Żagania przyjechało wielu znamienitych gości. Zadaniem lubuskiej Policji i służb współpracujących było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom uroczystości. Funkcję dowódcy objął ASP. SZT. ARKADIUSZ BĄBLIŃSKI – Naczelnik Wydziału Sztabu Policji żagańskiej komendy powiatowej Policji.
Wokół miejsca uroczystego powitania było sporo patroli policji i żandarmerii.

Ze swoich obowiązków wzorowo wywiązały się wszystkie służby uczestniczące w zabezpieczeniu przywitania żołnierzy USA w Polsce. Współpraca z Żandarmerią Wojskową od lat stoi na wysokim poziomie. Nie inaczej było i tym razem. Służby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano żadnych incydentów.

policja gorzów, bezpieczeństwo gorzów, żołnierze gorzów, ameryka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Bezpieczeństwo, - więcej informacji