:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Lokalny przedsiębiorca nowym prezesem Stilonu Gorzów

Lokalny przedsiębiorca nowym prezesem Stilonu Gorzów

Krzysztof Olechnowicz prezesem Stilonu Gorzów

W ekspresowym tempie przebiegło kolejne już Walne Zebranie Stowarzyszenia ZKS Stilon. Klub we wtorkowe popołudnie zyskał nowe władze, które będą chciały uporządkować mocno pogmatwane sprawy gorzowskiej drużyny.

 

Nowy zarząd utworzyły cztery osoby: Mariusz Słomiński, Bogusław Paszkiewicz, Przemysław Wenerski i wybrany na prezesa Krzysztof Olechnowicz, lokalny przedsiębiorca. Wyżej wymienieni zastąpili m. in. Piotra Biłko, który zrezygnował z prezesury po sześciu tygodniach, wyciągając na światło dzienne wiele niepokojących informacji. Cała czwórka została wybrana zdecydowaną większością głosów z obecnych 21 członków. Przy trzech kandydaturach jedna osoba wstrzymała się od głosu, a przy jednej dwie. Pozostali byli za.

 

Olechnowicz już w momencie, gdy padła jego kandydatura do zarządu, zapowiedział, że stanowisko piastować będzie przez trzy miesiące. Po rozeznaniu i ocenie sytuacji zdecyduje, co dalej. - Daję sobie trzy miesiące, ponieważ nie wiemy, na jaki grunt wchodzę. Na tę chwilę, mam nadzieję, że nie ma co mi współczuć, ale też nie ma co gratulować - mówił.

 

W tej chwili najbardziej liczy się dla niego odzyskanie zaufania przez dawnych partnerów klubu, pozyskanie nowych, utrzymanie w III lidze oraz dbanie o młodzieżowy zespół, grający w Centralnej Lidze Juniorów. - Chcemy odbudować wizerunek klubu i jednocześnie nie zakłócić startu pierwszemu zespołowi w rozgrywkach III ligi, jak i startu naszych najlepszych ambasadorów, czyli graczom U-17 z Centralnej Ligi Juniorów. To jest nasze dobro, bo funkcjonujemy w elicie młodzieżowych zespołów, grając z Ruchem Chorzów czy Śląskiem Wrocław - podkreśla.

 

Stilonowi groził nawet upadek, bowiem dług wzrósł, a pieniędzy brakowało zupełnie, przez co zawodnicy nie mieli płacone. Nie było pewne czy klub z Gorzowa otrzyma licencję na start w III lidze. Wszystkie dokumenty zostały już jednak złożone i zaakceptowane, o czym informował jeszcze Piotr Biłko, a także działający w komisji rewizyjnej Jerzy Synowiec, który nie omieszkał wspomnieć, że we władzach miasta znajdują się osoby czekające na koniec "niebiesko-białych".

 

- Powiedzmy sobie jasno, że sportowe cele uległy zdecydowanej korekcie. Poprzednie zarządy próbowały pompować balon w postaci awansu. My prosimy i życzymy sobie od zespołu, byśmy nie spadli. Nie mam pojęcia, co się wydarzy przez te trzy miesiące. Nie pracujemy jeszcze na dokumentach, nie znamy ich. Dokumenty są jeszcze w rękach poprzedniego zarządu. Mam nadzieję, że my albo komisja rewizyjna dostanie je jak najszybciej. Oby w środę - kontynuował nowy prezes.

 

Ogromnym echem odbiła się sprawa meczu charytatywnego Cancer Fighters. Udało się to jednak naprostować i fundacja otrzymała wszystkie środki na chorego Aleksa. - Jestem w stałym kontakcie z prezesem fundacji Cancer Fighters. To osobiście mój kolega. Rozwiązanie już nastąpiło. Mecz został rozliczony w całości, co do złotówki. Nawet pieniądze, które zostały zdeponowane na portalu kupbilet, zostały również wypłacone przez poprzedni zarząd i komisję rewizyjną, którzy działali wspólnie i wykonali kawał dobrej roboty. Nadal są też przyjaciele piłki nożnej, którzy chcą dawać swoje pieniądze - wyjaśnił świeżo upieczony włodarz.

 

Teraz będzie czas na rozmowy i podpisywanie kontraktów z zawodnikami. Czasu nie zostało wiele, bo już 4 sierpnia Stilon Gorzów zagra na inaugurację derbowe starcie z Wartą. W nowym sezonie klub z Olimpijskiej, jako szkoleniowiec, ponownie poprowadzi Kamil Michniewicz, przebywający obecnie na kolejnym zagranicznym szkoleniu. - Trener to także dobry duch drużyny. Zapraszam wszystkich na pierwszy mecz - zakończył Krzysztof Olechnowicz.

 

Autor: Marcin Malinowski

piłka nożna, iii liga, stilon gorzów, krzysztof olechnowicz - komentarze opinie

  • gość 2018-07-25 15:29:50

    Nowy zarzad a stale ci sami ludzie.Bez wizji klubu na dlugie lata a by trwac przy korycie bo robic sie nie chce.Cel na sezon wspanialy utrzymanie w wiejskiej lidze.

  • Gość kibic piłki nożnej - niezalogowany 2018-07-25 20:01:09

    Jakby nie patrzeć dwa kluby w 3 lidze. Życzę jednym i drugim utrzymania.na złość Panu jackowi z.wieś to ty zrobiłeś. A nowi ludzie teraz po tobie gnój wynoszą.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Piłka nożna, - więcej informacji