:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Koniec play-off dla AZS-u. Utrzymanie wciąż możliwe

egorzow.pl - Marcin 17/03/2019 19:35

ENEA AZS AJP III Gorzów - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 56:48, ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 80:93

W niedzielne popołudnie odbyły się w Gorzowie dwa mecze I ligi kobiet z udziałem gorzowskich drużyn koszykarskich. Dla jednej z nich sezon już się zakończył.

Trzeci zespół ENEA AZS AJP Gorzów przedłużył swoje szanse na utrzymanie się w I lidze kobiet. W drugim meczu play-out z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra Akademiczki wygrały 56:48.

Gospodynie zaliczyły bardzo dobre otwarcie, po kilku minutach uzyskując dziewięciopunktowe prowadzenie. Rywalki wyraźnie przespały pierwszą kwartę, tracąc mnóstwo piłek. W dalszej części spotkania zmieniły system gry i pojedynek zdecydowanie się wyrównał. Gorzowianki nadal jednak utrzymywały przewagę, choć były momenty, że jeleniogórzanki niebezpiecznie się zbliżały. W dobrym momencie jednak za trzy trafiły Natalia Feliczak i Wiktoria Wierzbicka. Nerwowo było do końca, ale AZS mógł cieszyć się z wygranej.

Za tydzień trzeci, ostatni mecz decydujący o tym, kto pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. - W pierwszej partii bardzo dobra obrona w naszym wykonaniu. Z tego mieliśmy szybki atak, a z tego, wiadomo, łatwe punkty. W drugiej kwarcie zespół z Jeleniej Góry grał strefą i trochę nas ograniczył w poczynaniach ofensywnych. Mieliśmy duże problemy, żeby poradzić sobie w ataku pozycyjnym. Udało się wygrać pierwsze spotkanie i w następny weekend jedziemy do Jeleniej Góry. Tam będziemy się starać obronić I ligę. Po to gramy, dziewczyny po to się uczą, żeby grać takie nerwowe i trudne mecze. Tak, żeby były przygotowane do grania o wysokie cele w seniorskim sporcie - mówił Janusz Kopaczewski.

ENEA AZS AJP III Gorzów - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 56:48 (17:7, 8:13, 11:13, 20:15)

Gorzów: Kuczyńska 14 (1x3, 10 zb.), Kościukiewicz 12, Dudek 8, Kobylińska 3 (1), Szczecińska 3 (12 zb.) oraz Harasimowicz 6 (1), Feliczak 5 (1), Wierzbicka 3 (1), Straszewska 2.

Trener: Janusz Kopaczewski

MKS: Lorenz 21 (10 zb.), Karaś 14 (13 zb.), Kwietoń 3, Walczak 2, Klementowska 2 oraz Gałka 6, Stefan 0, Hałubek 0.

Trener: Ireneusz Taraszkiewicz

Sędziowie: Michał Trypuć, Marta Malczewska

Komisarz: Jan Dłużyk

Rywalizację w play-off kontynuowały natomiast koszykarki ENEA AZS AJP II Gorzów. Od samego początku był to bardzo wyrównany pojedynek. Z tą różnicą, że w pierwszej kwarcie trener gorzowianek w ogóle nie korzystał ze zmian. Sięgnął jednak po rezerwy na początku drugiej kwarty i nie stracił przewagi. Co więcej, Akademiczki nawet powiększyły dystans. Obie ekipy często próbowały rzutów z dystansu, jednak z dość marnym skutkiem. Nieco lepiej w tym elemencie wyglądali goście, z kolei miejscowe dobrze radziły sobie pod koszem. Szybkie wymiany ciosów poskutkowały wynikiem 51:45 do przerwy.

Po powrocie na parkiet obraz gry uległ sporej zmianie i po kilku minutach trzeciej części meczu to poznanianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie, na którym kilka razy zmieniały się z gorzowiankami. Ostatnią kwartę MUKS otworzył jednak serią 0:9, budując sobie nieco większą przewagę. Niemoc AZS-u po pięciu minutach przerwała dopiero Paula Duchnowska, rzucając na 73:78. Nerwy trenera Roberta Pieczyraka wystawione zostały na sporą próbę i chcąc coś zmienić w ostatnich trzech minutach, wykorzystał on ostatnią przerwę na żądanie.

Tutaj happy endu nie było. Ciągłe faule i rzuty osobiste gości nie pomagały. Do tego raz po raz rywalki kąsały "trójkami". Happy endu nie było, pogoń się nie udała i ekipa z Gorzowa zakończyła sezon, natomiast poznanianki zagrają w kolejnym etapie play-off.

- W czwartej kwarcie przestaliśmy być skuteczni. Bardzo wysoki wynik tego fajnego meczu. Dużo celnych rzutów, dużo fajnych akcji ofensywnych. Trochę nam zabrakło naszej jakości w defensywie. Straciliśmy za dużo punktów, a tyle "oczek" w ataku to naprawdę super wynik. Mieliśmy problem z kreacją gry. Dopóki Karolina Matkowska to robiła, to mieliśmy kilka opcji w ataku. Potem zaczęła grać pasywnie na pick and rollu czy 1 na 1 i przez to mieliśmy mniej wykreowanych sytuacji. MUKS był lepszy. Nasze dziewczyny zagrały fajne zawody, mają duże umiejętności i po prostu trzeba dalej pracować. Z całego sezonu jestem zadowolony. Przed nim wzięlibyśmy taki wynik w ciemno. Dodatni bilans z rundy zasadniczej i do tego kilka meczów przegranych niedużą różnicą punktów. Pół sezonu graliśmy bez Wiktorii Keller i pół bez Wiktorii Kuczyńskiej, która na pozycji numer 1 odciążyłaby Karolinę i wniosłaby dużo jakości - podsumował trener AZS-u.

ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 80:93 (28:24, 23:21, 20:23, 9:25)

Gorzów: Keller 35 (2x3, 13 zb.), Szczęsna 15 (3), Matkowska 15 (1), Trzeciak 9 (1), Śmiałek 2 oraz Kielar 2, Duchnowska Paula 2, Potraca 0, Duchnowska Wiktoria 0.

Trener: Robert Pieczyrak

MUKS: Klatt 18 (4x3), Woźniak 17 (3), Pilichowska 12, Kowalewska 6 (2), Olszewska 4 oraz Ratajczak 15, Papiernik 13 (2), Błaszczak 8.

Trener: Maciej Brodziński

Sędziowie: Marek Tyliszczak, Marcin Popiel

Komisarz: Maciej Hajdamacha

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, i liga, enea azs ajp gorzów, mks mos karkonosze jelenia góra, muks poznań - komentarze opinie

• angela gonzalez - niezalogowany 2019-03-21 11:51:53

HELLO TO ALL Wielka jest moja radość, że przyszedłem zeznał, że pan Iwaniuk Dariusz mnie stworzył. Poprosiłem go o pożyczkę w wysokości 6000 euro i bez okłamywania was w czasie, gdy do was mówię, dziś rano sprawdziłem swoje konto i ja stwierdziliśmy, że 6000 € zostało faktycznie przeniesione na moje konto. To właśnie ta radość mnie ożywia świadczy dziś rano o tym wspaniałym Panu, który pozwolił mi znaleźć radość, że go zgubiłem dawno temu. Więc, którzy jesteście w potrzebie, nie szukaliście dalej, skontaktowaliście się z nim, oto jego e-mail: [email protected] WHATSAPP 0022 960 495 638

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Kierowca z C+E w transporcie

Firma transportowa zatrudni kierowcę z kategorią C+E do pracy w transporcie krajowym z możliwością niedalekich wyjazdów do Niemiec (okolice Berlina,..

Zobacz ogłoszenie

Przyjmę ziemię,humus itp. na

Przyjmę ziemię,humus itp. na podniesienie terenu w Chwalęcicach

TRANSPORT PRZEPROWADZKI GORZOW

PRZEPROWADZKI PROFESJONALNIE KOMPLEKSOWO KRAJ-EUROPA Z EKIPĄ TRAGARZY LUB BEZ TEL.667-903-199 ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ...

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1