:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Kierowca pędził przez centrum miasta 127 km/h

Komunikaty policji, Kierowca pędził przez centrum miasta - zdjęcie, fotografia

Mimo, że do Świąt pozostały dwa tygodnie, na ulicach Gorzowa ruch coraz większy. Niestety przez pośpiech i nieuwagę zmotoryzowanych dochodzi do kolizji. W poniedziałek odnotowano 11 takich zdarzeń, a w miniony weekend policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w centrum miasta pędził fordem z prędkością 127 km/h.

Koniec roku zawsze jest okresem szczególnym. Gorączka przedświątecznych zakupów, liczne promocje i wyprzedaże – to wszystko powoduje, że gonimy poszukując okazji. Niestety, fakt ten nie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo. Zachowanie kierowców odbiega często od reguł kodeksu, a popełniane przez pośpiech i roztargnienie błędy, stają się często przyczyną kolizji.

W miniony poniedziałek policjanci ruchu drogowego z gorzowskiej KMP wzywani byli do takich zdarzeń 11 razy. Do samochodowych stłuczek dochodziło nad ranem, w południe i po zmierzchu. Z uwagi na szybko zapadający zmrok, tego typu zdarzeń notowano najwięcej. Częstym błędem zmotoryzowanych był pośpiech. Zdarzali się również grudniowi rekordziści. Takim był 23-letni kierowca forda, który w sobotę zatrzymany został przez policjantów ruchu drogowego przy Alei 11 Listopada. Młody mężczyzna, wioząc pasażerkę, w miejscu gdzie powinien jechać z maksymalną prędkością 50 km/h, poruszał się 127 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem zostało mu zatrzymane prawo jazdy, nałożony mandat karny w wysokości 500 zł, a na konto trafiło 10 punktów karnych.

Kierowca pędził przez centrum miasta 127 km/h komentarze opinie

  • - niezalogowany 2015-12-21 08:53:01

    Deathfrog Rozumiem, gdy ktoś przejeżdża skrzyżowanie przy katedrze z prędkością ponad 59,9 km/h. Karać, karać i jeszcze raz karać. Tam jest zbyt duży ruch pieszych na taką prędkość. Ale na boga! Podmiejską 50? Walczaka (gdzie przejścia są ze światłami) 50? Trasa średnicowa 50? Zwiększyć prędkość do 70 km/h ze zwolnieniem do 40 przed przejściami bez sygnalizacji i 60 z sygnalizacją i problem korków zniknie. Jak kierowca przekroczy dopuszczalną prędkość to jest piratem drogowym i kryminalistą. Jak pieszy włazi na jezdnię w miejscu niedozwolonym to cicho sza- nie psujmy statystyk.

Dodajesz jako: Zaloguj się