:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Imprezy w ramach Dni Gorzowa odwołane. W Stali myślą nad IMP

Imoprezy w ramach Dni Gorzowa odwołane. W Stali myślą nad IMP

Dni Gorzowa odwołane

Od sobotniego wieczoru Gorzów z uwagą spogląda w kierunku wieży gorzowskiej Katedry. Pożar wstrząsnął nie tylko mieszkańcami miasta, którzy mieli świętować 760-lecie swojej miejscowości, ale także całą Polską. Wieża jest delikatnie przekrzywiona, nadal trwa jeszcze akcja dogaszania. Podejmowane są także już kolejne kroki. Szcześliwie w pożarze nikt nie ucierpiał, a część wyposażenia została wyniesiona z kościoła. Pod naporem wlewanej wody ucierpiały jednak organy. Na kopule widać wyraźnie ślady spalenizny, miejscami dziury. Strażacy przez całą noc starali się nie dopuścić do tego, by ogień strawił belki podtrzymujące dzwon w najwyższym punkcie wieży. To się udało.

 

W związku z tymi tragicznymi wydarzeniami podjęto decyzję o odwołaniu niedzielnych imprez w ramach Dni Gorzowa. Na 2 lipca zaplanowano też finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Pogoda w ostatnich dniach nie do końca dopisuje, choć w niedzielę jest już lepiej. Ta impreza na ten moment ma się odbyć, ale o 13 podjęte zostaną jakieś decyzje. Stal Gorzów jest w tym momencie zależna od Polskiego Związku Motorowego (PZM) i Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM). Gdyby to był mecz ligowy z pewnością zostałby on odwołany w trybie natychmiastowym.

 

O godzinie 12 na Błoniach Nadwarciańskich, na głównej scenie Dni Gorzowa, odbędzie się msza święta z udziałem biskupa Tadeusza Lityńskiego w intencji gorzowskiej Katedry i wszystkich służb, które pracowały przy gaszeniu pożaru. W akcji gaśniczej brało udział około 20 zastępów straży pożarnej, co daje około 170 strażaków nie tylko z Gorzowa, ale też ze Szczecina, Poznania,Polic i nie tylko.

 

Poniżej przedstawiamy zapisy wideo z konferencji prasowej Centrum Zarządzania Kryzysowego, która odbyła się w niedzielę rano.

 

 

 

 

Autor: Marcin Malinowski

dni gorzowa, katedra, żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, cash broker, stal gorzów, imp, indywidualne mistrzostwa polski - komentarze opinie

  • gość 2017-07-02 11:42:31

    Jeżeli miasto odwołuje dni Gorzowa to powinny być wszystkie imprezy masowe odwołane w tym żużel. Czemu inni mają się bawić a pozostała część Gorzowa nie!

Dodajesz jako: Zaloguj się