:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej Kromka Chleba Caritas 15.09.2018r., godz. 12

Kiedy: 2018-09-15 , godzina: 12:00 | Gdzie: Hala Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej 4 w Gorzowie

III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej Kromka Chleba Caritas 15.09.2018r., godz. 12

III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej Kromka Chleba Caritas

Siatkówka - III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej Kromka Chleba Caritas 15.09.2018r., godz. 12, Hala Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej 4 w Gorzowie

 

Towarzysko spotkają się również siatkarze, ale tym razem cel będzie także charytatywny. To już trzeci taki mecz organizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zagrają lokalni zawodnicy, a dokładnie Oldboje Stilonu, którzy zmierzą się z Oldbojami Morza Szczecin. Przy tej okazji zjeżdżają się też jednak gwiazdy, jak chociażby Sebastian Świderski. Z tego powodu dojdzie do starcia ekip z PlusLigi: Stoczni Szczecin i Cuprum Lubin. Wstęp wolny. Wolontariusze będą jednak zbierać pieniądze do puszek, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie i dożywianie dzieci z gorzowskich świetlic Caritas. Po spotkaniu odbędzie się rodzinny piknik.

- To świetna okazja dla nas, by się spotkać. Żaden zespół nie odpuści, co pokazują turnieje oldbojów - stwierdził Paweł Maciejewicz, który zagra w drużynie z takimi zawodnikami, jak chociażby: Roman Bartuzi, Radosław Maciejewicz, Jerzy Zwierko, Sebastian Świderski czy Michał Gaca, a trenerem będzie Waldemar Wspaniały.
- Chcemy wspierać świetlice środowiskowe prowadzone przez parafialne zespoły Caritas przy gorzowskich parafiach przy ul. Mieszka I, Żeromskiego, Czereśniowej i Brackiej. To jest około 80 dzieci. W zeszłym roku uzbieraliśmy kwotę 4 594,44 złotych. Zostało to podzielone równo na cztery  świetlice. Z roku na rok ten mecz ma coraz większe zainteresowanie. Fajnie, że włączył się w niego Lubuski i Polski Związek Piłki Siatkowej - mówił ksiądz Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnego Caritasu.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć tak szczytną ideę. Stwierdziliśmy, że zaprosimy takie, a nie inne zespoły, które sąsiadują z Gorzowem. Drużyny ze Szczecina i Lubina współpracowały z nami w poprzednich dwóch edycjach. Czemu nie pokazać siatkówki na wysokim poziomie w mieście, które z tej dyscypliny słynie? - dodał Zbigniew Wolski z Lubuskiego i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Harmonogram:

12:00, udostępnienie pola gry zawodnikom

12:15, rozgrzewka zespołów Oldboje Stilon Gorzów - Oldboje Morze Szczecin

12:35, prezentacja zespołów Oldboje Stilon Gorzów - Oldboje Morze Szczecin

12:45, rozpoczęcie pierwszego spotkania: Oldboje Stilon Gorzów - Oldboje Morze Szczecin (do 2 wygranych setów)

14:10, rozgrzewka zespołów Stocznia Szczecin - Cuprum Lubin

14:40, uroczyste otwarcie

14:55, prezentacja zawodników Stocznia Szczecin - Cuprum Lubin

15:00, rozpoczęcie spotkania III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej Kromka Chleba Caritas (do 3 wygranych setów)

Składy zespołów

Oldboje Stilonu: Roman Bartuzi, Jerzy Boguta, Andrzej Dworczanin, Michał Gaca, Krzysztof Kocik, Maciej Kowalczuk, Jacek Kuźmiński, Paweł Maciejewicz, Radosław Maciejewicz, Nikolaj Mariaskin, Tomasz Paluch, Sebastian Świderski, Jerzy Zwierko. Trener: Waldemar Wspaniały.

Oldboje Morza Szczecin: Jakub Markiewicz, Janusz Wojdyga, Krzysztof Gierczyński, Krzysztof Grzesiowski, Krzysztof Kowejsza, Łukasz Kruk, Michał Ostrowski, Przemysław Malujdy, Adam Ciszewski. Trener: Andrzej Winiarczyk.

Cuprum Lubin: Mariusz Marcyniak, Kert Toobal, Damian Boruch, Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Jakub Wachnik, Filip Biegun, Przemysław Smoliński, Jędrzej Gruszczyński, Bartosz Makoś, Bartłomiej Zawalski, Jakub Ziobrowski. Trenerzy: Vassiljev Rainer, Norbert Śron.

Stocznia Szczecin: Łukasz Żygadło, Lukas Tichacek, Matej Kazijski, Marcin Wika, Asparuh Asparuhov, Janek Gałązka, Oleg Maziarz, Bartek Kluth, Adrian Mihułka, Nicolas Rossard. Trener: Dario Simoni.

 

Autor: Marcin Malinowski

siatkówka, caritas, kromka chleba, paweł maciejewicz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Siatkówka , - więcej informacji