:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C lekkie zachmurzenie

II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym

Komunikaty policji, Wojewódzki Turniej Wiedzy Umiejętności Uczniów Profilu Policyjnym - zdjęcie, fotografia

15 listopada 2016 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz w Gimnazjum nr 2 odbył się II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundację „Contra Crimen" we współpracy z Lubuskim Kuratorem Oświaty. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, która reprezentowała szkoły mundurowe z całego woj. lubuskiego.

Celem turnieju było ograniczenie zjawisk patologicznych z udziałem nieletnich, w tym związanych z uzależnieniami, podniesienie i sprawdzenie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, negatywnych skutków zażywania narkotyków i tzw. „dopalaczy", odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także edukacja i podnoszenie umiejętności w obszarze bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież reprezentowała szkoły z Międzyrzecza, Czerwieńska, Sulęcina, Wschowy, Rzepina, Lubska, Strzelec Kraj. oraz Skwierzyny. Uczestnicy zmagali się z czterema konkrecjami: testem wiedzy, pierwszą pomocą przedmedyczną, policyjnym torem przeszkód oraz strzelaniem z symulatora broni laserowej. Po kilkugodzinnej i zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Rzepinie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski oraz Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa, uroczyście podziękowali uczestnikom za rywalizację i wręczyli im nagrody. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i wsparte finansowo przez Województwo Lubuskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Rzepinie (drużyna 1)
2 I Zespół Szkół im. S. Staszica we Wschowie
3 Zespół Szkół Technicznych im. S. Lema w Skwierzynie
4 Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Rzepinie (drużyna 2)
5 Liceum Ogólnokształcące im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Czerwieńsku
6 Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu
7 Technikum nr 1 w Międzyrzeczu
8 Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich
9 Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się