:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

GTPS Gorzów Wlkp 2:3 AZS PWSZ Nysa, (relacja)

Portal eGorzow.pl 01/03/2008 20:40

GTPS Gorzów Wlkp 2:3 AZS PWSZ Nysa, XX kolejka
(25:21, 18:25, 25:20, 22:25, 13:15)

Gorzowianie zaczęli mocno - silny atak Krzysztofa Grzesiowskiego z lewego skrzydła, dwa bloki Pawła Kupisza i błędy w ataku Adama Kuriana dały im prowadzenie 9:6, przy którym trener gości poprosił o czas. Po przerwie ładnie w polu zagrywki pokazał się Żuk wymuszając serwisem dwa błędy przyjęcia gorzowian. Jednak podopieczni Macieja Kowalczuka zachowali czujność. Wyrobili sobie kilkupunktową przewagę i już w 18 minut po gwizdku rozpoczynającym spotkanie mieli set-balla. Niestety dwa błędy Krzysztofa Śmigla i lekka dekoncentracja jego kolegów i z wyniku 24:18 zrobiło się 24:21. Na szczęście już po chwili Grzesiowski zakończył seta atakiem z lewego skrzydła.

Druga partia także początkowo była koncertem gry gorzowian. Trudna zagrywka Tomasza Borczyńskiego oraz skuteczne ataki Macieja Wołosza i Grzesiowskiego sprawiły, że trener Palacz przy stanie 13:9 nie dysponował już czasem dla swojej drużyny. W tym momencie po stronie gości obudził się Michał Żuk. Były zawodnik AZSu Częstochowa grał świetnie w każdym elemencie- w ataku nie do zatrzymania, na bloku nie do przebicia. Jego postawa oraz świetnie bloki Migdalskiego i Szabelskiego dały zawodnikom z Nysy zwycięstwo w niemal przegranym secie.

Kolejny set pokazał jak gorzowianom zależy na wygranej. Początkowo goście praktycznie nie istnieli. Stabilna, odrzucająca od siatki zagrywka wszystkich zawodników i czujna gra na siatce pary Kupisz - Śmigiel dały gospodarzom bardzo wysokie prowadzenie. Nysa punkty zdobywała niemal jedynie po błędach rywala. Niestety, po raz drugi w tym meczu Gorzów zbyt szybko się rozluźnił i Nysa przy stanie 24:14 obroniła... 6 set-ballów. W polu zagrywki szalał Kurian. Honor gospodarzy i seta uratował Śmigiel.

Czwarta partia od samego początku była bardzo wyrównana. Z obu stron dobrze funkcjonowała zagrywka i pierwszy atak. Przy stanie 10:10 gorzowianie popełnili dwa błędy w przyjęciu i od tego momentu Nysa zaczęła uciekać. Ponownie uaktywnił się Żuk, który bezlitośnie obijał nasz blok. Do kolegi z drużyny dołączył także Kurian atakujący ze skrzydła. Po stronie rywala zdawał się też być skuteczny do tej pory Wołosz. Kilka jego autowych ataków i ścięć w siatkę i w całym spotkaniu zrobił się remis 2:2.

Tie- breaka dobrze zaczęli gorzowianie. Śmigiel błysnął dwa razy na bloku. Jednak zaraz gospodarze znowu stanęli. �Dzięki� błędom w obronie i nieszczelnemu blokowi GTPSu, goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które- niestety dla walczących o �czwórkę� gorzowian, udało im się utrzymać do samego końca.

* Relacja kibica z Gorzowa

Gorzów grał od początku bardzo dobrze w zagrywce i na kontrach co dało im zwycięstwo w 1 partii. W 2 secie było podobnie do stanu 15:12 kiedy to Nysanie zaczeli grac bardzo dobrze w obronie i to oni wykorzystywali wkontry rozbijając wręcz Gorzów w końcówce (z 18:18 robi się 18:25). W 3 secie Nysie nie wychodziło nic GTPS szybko objął prowadzenie nawet 10 punktowe mając piłke setową przy stanie 24:14 stracił 6 punktów ale skończł seta. 4 set był dosyć wyrównany do stanu 10:10 Kiedy Nysa zaczęła stoponiowo odskakiwać i miała piłkę setową przay stanie 16:24. Wtedy GTPS zdobyl 6 punktów, ale z krótkiej seta kończy Nysa. Tie-break to punkt za punkt ale błędy Gorzowian w końcówce i zwycięstwo Nysy zasłużone 2:3

Składy drużyn:

GTPS: Januszkiewicz, Borczyński, Grzesiowski, Kupisz, Śmigiel, Wołosz, R.Maciejewicz (libero) oraz Mróz, Gulczyński.

AZS Nysa: Kozłowski, Migdalski, Szabelski, Kurian, Żuk, Makaryk, Kryś (libero) oraz Szlubowski, Podgórski, Michocki.

* Zawodnik meczu:

Michał Kozłowski(AZS Nysa)

GTPS Gorzów Wlkp 2:3 AZS PWSZ Nysa, (relacja) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Prace licencjackie, mgr, MBA

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1